Pani Prezes Alina Szynaka na podium w Rankingu 100 Kobiet Polskiego Biznesu

Miło nam poinformować, że Pani Prezes Alina Szynaka została wyróżniona w dziesiątej edycji rankingu „100 KOBIET BIZNESU”, zajmując prestiżowe, 3 miejsce. Plebiscyt ten to projekt dziennika „Puls Biznesu”, który powstał w 2011 roku, aby promować przedsiębiorczość kobiet polskiego świata biznesu. „Puls Biznesu” dostrzega i docenia rosnącą rolę kobiet w zarządzaniu przedsiębiorstwami w Polsce. Podstawowym celem rankingu jest wymiana doświadczeń i wsparcie dla wszystkich Pań, które chcą spełniać się zawodowo i prywatnie, zdobywać wiedzę i dzielić się nią z innymi. Bieżący rok upływający pod znakiem pandemii obwieścił biznesowi: „sprawdzam!”. Z tej próby bez szwanku wychodzą głównie ci, którzy dostrzegli nowe możliwości w zmianach, a firmowe stery trzymają z wyczuciem i empatią. Znalazło to odbicie także w plebiscycie i rankingu “100 Kobiet Biznesu 2020” – tegoroczne laureatki to menedżerki, które sprawnie prowadzą zespoły zarówno w trybie off, jak i online, zapewniają im poczucie wspólnoty i bezpieczeństwa, nie tworzą anachronicznych podziałów ze względu na wiek czy płeć pracowników. Są nowoczesne, pełnymi garściami czerpią z cyfrowych zmian, a zarazem potrafią współczuć i doceniać. Tam, gdzie inni napotykają progi nie do przeskoczenia, ,,Kobiety Biznesu” odnoszą sukcesy. Kryteria uczestnictwa w rankingu były restrykcyjne, a laureatki wybierane są wieloetapowo. Udział w nim mogły wziąć kobiety, na stanowiskach członków zarządu lub prezesów, których firmy w okresie 2018 -2019 zanotowały dodatnią dynamikę wartości sprzedaży i zysku. Zarządzana przez nie firma, musi także być wysoce ceniona w środowisku biznesowym i wyróżniać się nieposzlakowaną opinią.

Pani Prezes Alina Szynaka w sposób twórczy i nowatorski realizuje przyjętą strategie rozwoju Grupy Meblowej Szynaka. Projakościowa polityka z nieustannym podnoszeniem standardów we wszystkich obszarach zarządzania pozwala firmie Szynaka Meble skutecznie realizować międzynarodowe umowy oraz odpowiadać na rosnące wymagania i potrzeby współczesnych rynków. Dziś zarządzana przez Panią Prezes Alinę Szynaka firma utożsamiana jest z nowoczesnością, rzetelnością i wiarygodnością, a logo sygnowane nazwiskiem Szynaka jest rozpoznawalne i cenione na całym świecie. Swoją aktywnością w obszarze przedsiębiorczości Pani Prezes Alina Szynaka promuje pozytywne standardy biznesowe oraz wpływa na transformację polskiej gospodarki na rynku globalnym. Jako zwolenniczka najwyższej jakości oraz profesjonalizmu opiera działalność biznesową o wdrożone międzynarodowe normy i certyfikaty zarządzania jakością. Swoją osobą i sposobem bycia stale umacnia wizerunek i zaufanie do swojej marki. Nieustannie poszukuje nowych szans rozwoju firmy i z odwagą sięga po nowoczesne technologie wykorzystując ich potencjał w prowadzonej działalności. Tworząc strategię działania firmy ma świadomość odpowiedzialności, wobec społeczeństwa i środowiska społecznego, w którym funkcjonują kierowane przez nią firmy. Uważa, że prowadzenie biznesu wymaga wielopłaszczyznowej świadomości oraz aktywności, zarówno w sferze zysków, rozwoju jak i idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Za wybitne osiągnięcia, propagowanie wartości, odwagę i determinację  w dążeniu do celu oraz otwarte serce na potrzeby innych Pani Prezes Alina Szynaka wielokrotnie została laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

– Jestem zaszczycona, że znalazłam się w czołówce rankingu „100 Kobiet Biznesu”. Serdecznie dziękuję za docenienie mojej pracy. To wyjątkowe wyróżnienie jest dla mnie i dla mojej firmy sporym zaszczytem, potwierdzającym, iż obrana strategia biznesowa i przyjęty styl zarządzania dają bardzo dobre efekty. W prowadzonym biznesie każdego dnia bardzo mocno stawiam na jego ludzkie oblicze – dbam, by zarówno pracownicy, z którymi tworzymy zgrany zespół jak i partnerzy biznesowi odczuwali w każdym momencie współpracy, jak bardzo są dla mnie ważni. Podstawą sukcesu mojej firmy są ludzie, dlatego stawiam na ich rozwój i pracę zespołową. Wspieram ich i dzielę się doświadczeniem zarówno tym zawodowym jak i życiowym. Staram się na każdym etapie kariery zawodowej inspirować moich pracowników do kreowania nowych pomysłów i ich wdrażania w życie, byśmy wspólnie mogli realizować ambitne plany rozwojowe naszej firmy. Bo tylko w zespołowym działaniu opartym na wzajemnym szacunku i zrozumieniu można zbudować solidne biznesowe fundamenty, które są podstawą działalności każdej odnoszącej sukcesy firmy – powiedziała Pani Prezes Alina Szynaka.

Pani Prezes serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.