O TRENDACH, O MEBLACH, O KOBIETACH Z KOBIETAMI W BRANŻY MEBLARSKIEJ

„MODA PRZEMIJA STYL POZOSTAJE”

                               C O C O  C H A N E L

Kiedy napisaliśmy: „Porozmawiajmy przy kawie o designie i trendach w meblarstwie”, bez zastanowienia odpowiedziały: „Będziemy”.

Zjawiły się punktualnie, a na nasz widok ze zdziwieniem zauważyły: „Nie wiedziałyśmy, że w Hettich Polska pracuje tyle kobiet”.

Od lewej: Magdalena Bartecka, Violetta Kowalczyk, Katrzyna Orwat, Beata Lasota, Agnieszka Sapała

Pracuje. I choć świat przemysłu meblarskiego wciąż zdominowany jest przez męski punkt widzenia, postanowiliśmy wykorzystać miesiąc marzec, który od zawsze kojarzy się z kobietami i zaprosiliśmy do rozmowy nasze niezwykłe klientki:

Violettę Kowalczyk, właścicielkę V.A. Galery Poland, galerii oferującej poza tradycyjnymi formami sztuki, także nowatorskie koncepcje aranżacyjne, meblowo zaś v-ce prezes firmy  Metalmex, która nieustająco wychodzi poza standardy, łącząc pasję właścicieli w Mariaż Sztuki z Biznesem.

Kasię Orwat – architektkę i projektantkę, założycielkę i właścicielkę Orwat Design. Kasia specjalizuje się w projektowaniu wnętrz prywatnych oraz przestrzeni komercyjnych, a jej projekty cechuje konsekwencja w prostocie i założenie, że to funkcja powinna być nadrzędną wytyczną dla wnętrza.

oraz nasze współpracowniczki:

Beatę Lasota – związaną z meblami i branżą niemal od początku swojej kariery zawodowej, a od ponad 25 lat Dyrektor zarządzającą Hettich Polska, bacznie obserwującą na przestrzeni tego czasu zmiany w meblowym designie.

Agnieszkę Sapała w Hettich Polska Managerkę customer service. Po pracy z zaangażowaniem śledzącą trendy i pasjonującą się designem. Naszą firmową specjalistkę od dobrego stylu.

O czym jest ta rozmowa?

O wykraczaniu poza granice postrzegania mebla. O pasji, która przeradza się w styl życia, o trendach które podążają nieustannie za zmieniającym się w zawrotnym tempie światem, o podróżach które inspirują do wielkich i małych zmian wokół siebie, o pięknej codzienności, która nawet w świecie tak technicznym jak projektowanie, ubiera historię wnętrz i ich mieszkańców w kolorowe obrazy.

„Z miłości do mebli”

Zapraszamy na pierwszy odcinek rozmowy z okazji Dnia Kobiet, który jest początkiem cyklu: Hettich z miłości do mebli, w którym to będziemy spotykać się z inspirującymi osobami, by poruszać tematy związane z projektowaniem, designem. Odejdziemy w nim od sztampowego ujęcia mebla, jego funkcjonalności i biznesowego podejścia. Spojrzymy na proces tworzenia, użytkowania, ustalania funkcji z zupełnie innej strony. Mocno skupimy się na tematach ważnych społecznie, nawiązywaniu relacji i działaniach na rzecz społeczności lokalnych. Bo te aspekty wpisują się w wartości, które wyznajemy – wspólnota, zaufanie i szczerość. Obiecujemy – to będzie cykl inny niż wszystkie.

Pierwszy odcinek tego wywiadu z czterema niezwykłymi kobietami możecie w całości obejrzeć na naszym kanale na yt: https://youtu.be/L9Kdr4XjLeU. Kolejne opublikujemy już wkrótce.

Jesteśmy przekonani, że pokochacie ten cykl już od pierwszego kadru, tak samo jak my.

W dziale prasowym na stronie www.hettich.com można pobrać następujące zdjęcia, menu: Prasa:

O Hettich

Firma Hettich, założona w 1888 roku, jest jednym z największych producentów okuć meblowych na świecie. Od ponad 125 lat pozostajemy firmą rodzinną i dostarczamy produkty, które są zalążkiem nowych trendów w meblarstwie. Badamy trendy i wdrażamy rozwiązania, które w najlepszy z możliwych sposobów na nie odpowiadają. W prawie 80 krajach wraz z niemal 8000 współpracownikami wspólnie dążymy do jednego celu: rozwoju inteligentnej techniki do mebli. Bo technika do mebli to nasza pasja. Fascynujemy i inspirujemy nią ludzi na całym świecie.