Nowe pomysły na segregację odpadów

Choć segregację odpadów trudno zaliczyć do najprzyjemniejszych zadań, 
z całą pewnością należy ona do tych absolutnie koniecznych. Jak sprawić, by była również nieco łatwiejsza? Pomocne okazują się być akcesoria meblowe np. nowy system pojemników do szuflad Slim Box marki REJS, 
z innowacyjnym elektrycznym systemem wspomagania ruchu Hailo.

Na pytanie „Co stanowi największą trudność w segregacji odpadów w domu?” większość osób wcale nie odpowiada: „poprawna selekcja śmieci” czy „oddzielanie elementów wykonanych z różnych materiałów”. Najczęściej problem mamy z… wydzieleniem miejsca na śmieci i z utrzymaniem go w czystości. Trudność ta pojawia się przede wszystkim w niewielkich kuchniach, gdzie zwyczajnie nie ma dość wolnej przestrzeni na ustawienie kilku koszy, ale nie tylko. Kłopot z organizacją nierzadko mają również właściciele kuchni całkiem sporych.
– Problemy z segregacją wynikają z kilku względów. Niby wszyscy wiemy, że odpady dzieli się na te suche i mokre, na komunalne, plastik, metal, szkło, papier i elektrośmieci, ale w praktyce bywa, że zastanawiamy się do którego kosza powinien lądować np. paragon. Podobnie – choć mamy w domu kilka pojemników na odpady, to ich ciągle ustawianie i utrzymanie w ładzie bywa kłopotliwe. Często nie mieszczą się w jednej szafce, a jeśli nawet – mamy utrudniony dostęp do tych położonych w głębi. Lub też ustawiamy je np. przy drzwiach i wciąż narzekamy na nieporządek i nieestetyczny wygląd. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu REJS.


Jak więc zorganizować w domowej kuchni miejsce na odpady? Rozwiązań jest całkiem sporo. Pomocne są zwłaszcza funkcjonalne akcesoria meblowe, które pozwolą schować wszystkie kosze w jednej szafce lub szufladzie, a jednocześnie, dostosować system do potrzeb użytkownika.
– Wybierając systemy do segregacji odpadów REJS, to użytkownik wybiera liczbę i pojemność koszy. Na odpady, których generuje mniej np. szkło może wybrać mniejszy pojemnik, a na te, których pojawia się więcej – większy. Podobnie wybrać może system jezdny, który mu najbardziej odpowiada i wiele innych elementów. – wyjaśnia Damian Rybak.


Nowy Slim Box na śmieci
Wśród oferowanych rozwiązań, znaleźć można m.in. nowe, bo dostępne w sprzedaży od końca stycznia 2020 r. szuflady Slim Box marki REJS z pojemnikami na odpady. System występuje w 2 rozmiarach – o szerokości 60 i 80 mm i 4 wariantach – o zróżnicowanej pojemności koszy. Wszystkie utrzymane są w modnym grafitowym kolorze. Stabilne prowadnice oferują ładowność do 25 kg, a cienkie boki szuflad – optymalne wykorzystanie miejsca w szafce.
Uzupełnieniem systemu jest pokrywa, która z jednej strony może służyć jako dodatkowa półka, a z drugiej – zabezpiecza przed nieprzyjemnym zapachem.


Hailo Libero – jeszcze bardziej komfortowy ruch
Komfortowym uzupełnieniem szuflad z pojemnikami Slim Box są systemy elektrycznego wspomagania otwierania i zamykania. Do wyboru mamy tu znane już Servo Drive Blum i Easys Hettich, bądź nowy, opracowany przez niemieckich specjalistów Hailo Libero 2.0.
Systemy te doskonale sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy przygotowując posiłki mamy zajęte lub brudne obie ręce i nie możemy otworzyć frontu bez jego ubrudzenia, odkładania trzymanych przedmiotów, lub wręcz proszenia kogoś o pomoc. Dzięki nim, aby otworzyć nawet mocno obciążoną szufladę wystarczy delikatnie nacisnąć front kolanem czy stopą – w przypadku Servo Drive i Easys, lub – w przypadku Hailo – przesunąć stopą w okolicach czujnika ruchu zlokalizowanego w wieńcu dolnym. System Hailo umożliwia również otwieranie szuflady za pomocą pilota lub odpowiedniej aplikacji w telefonie (Hailo Smart-Phone „Hailo Connect” dla Androida i IOS).

– Dzięki Hailo, po wykryciu ruchu przez czujnik, szuflada wysunie się bezszelestnie z regulowaną, odpowiednią siłą. Inteligentne sterowanie sprawia, że w przypadku napotkania przeszkody ruch zostanie wstrzymany. Hailo przeznaczony jest do standardowych szafek o szerokości od 300 mm do 1200 mm, w których szuflady mocowane są do dna korpusu. To urządzenie niskonapięciowe (wejście 5 V), wyposażone w gniazdo Micro-USB, które zasila się za pomocą standardowej ładowarki do telefonu komórkowego. Jego montaż jest bardzo prosty, można go również rozbudowywać o kolejne funkcje. – wyjaśnia Damian Rybak.

www.rejs.eu

REJS to jedna z wiodących firm sektora akcesoriów meblowych w Europie. Specjalizuje się w produkcji elementów wyposażenia z drutu, stali i aluminium do nowoczesnej kuchni i garderoby. 26 lat doświadczenia, stabilna organizacja (ponad 600 zatrudnionych osób), rodzinne wartości i “know how” gwarantują firmie nieustanny rozwój i ciągłe doskonalenie produktów i usług. FOT. REJS