Normalność inspiruje!

Zdaniem holenderskiej trendwatcherki Lidewij Edelkoort,  w ostatnim czasie ludzie bardziej wnikliwe zwracają uwagę na dom. Ta tendencja, jak twierdzi Li, jest odpowiedzią na potrzebę zwolnienia tempa życia. Poszukujemy więcej spokoju, uczymy cieszyć się małymi przyjemnościami, więcej czasu spędzamy  z bliskimi, po prostu żyjemy NORMALNIE. Normalność stała się nowym sposobem na życie. Marka VOX, która również bacznie obserwuje zachodzące zmiany, nazwała ten styl życia SUPERNORMAL.  

 

Fot. VOX  

Można zaryzykować stwierdzenie, że w ostatnim czasie pojawiła się nawet “moda na dom”. Lubimy w nim przebywać, chcemy żeby był wygodny, pięknie urządzony, żeby odzwierciedlał naszą osobowość, pokazywał jacy jesteśmy. W domu przyjmujemy gości, wspólnie gotujemy, zasiadamy do nakrytego stołu z rodziną i przyjaciółmi, świętujemy sukcesy, rozmawiamy… Chcemy, żeby był naszą bezpieczną oazą, w której dobrze się czujemy, nie sztucznie wykreowanym lokum urządzonym według narzuconych norm. A więc zrzucamy sztywny gorset utartych schematów i wciągamy głęboki haust NORMALNOŚCI. Co to oznacza w rzeczywistości? Przede wszystkim więcej luzu. Przyglądamy się bacznie przestrzeni, w której mieszkamy, odpowiednio
ją aranżujemy, bo przecież dobrze zorganizowana sprzyja naszej wygodzie, ale robimy to z pomysłem i według własnego klucza. Miejsce, w którym spędzamy czas, powinno pasować do potrzeb każdego domownika. Pamiętajmy, że moda nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem, dlatego podchodźmy do niej ostrożnie. Może okazać się, że efektowny salon urządzony według najnowszych trendów, owszem – pięknie prezentuje się na okładce poczytnego magazynu, ale jego aranżacja kompletnie nie pasuje do nas – naszych przyzwyczajeń, codziennych rytuałów, stylu spędzania wolnego czasu. Żeby żyło nam się lepiej spokojniej – wracamy do wnętrz pełnych komfortu i wygody. Nasz dom dojrzewa razem
z nami, zmienia się wraz z upływem czasu i w ten sposób kształtuje swój własny charakter.

Fot. VOX  

Marka VOX, zauważyła, że NORMALNOŚĆ stała się nowym stylem życia. Ten inspiracyjny trend ma nawet swoją nazwę – SUPERNORMAL. Otaczamy się prostymi rzeczami, celebrujemy codzienność i skupiamy się na tym, co tu i teraz. Wybieramy sprawdzone, praktyczne materiały, takie, których używanie na co dzień nie będzie sprawiać kłopotów. Winylowe podłogi Vittera marki VOX mają strukturę naturalnego drewna, pięknie wyglądają, a przy okazji są odporne na wodę i łatwe w utrzymaniu czystości. Idealnie sprawdzą się w salonie, przedpokoju, kuchni, a nawet łazience. Zniosą tańce do białego rana, jazdę na deskorolce i ostre pazurki naszych pupilów.

Fot. VOX  

Wspólne posiłki przy stole to jedna z najprzyjemniejszych chwil po dniu pełnym wyzwań. Nic tak nie jednoczy domowników jak rozmowa przy pysznej kolacji. Kuchnia i jadalnia to miejsca, w których rośnie apetyt nie tylko na wspólnie przygotowany posiłek, ale często na osobiste zwierzenia. Pielęgnujmy w sobie chęć rozmowy, budujmy bliskość z rodziną i przyjaciółmi. Przy stole z kolekcji Frame mieści się, aż 12 osób, a krzesła Closer z miękkimi, obrotowymi siedziskami ułatwiają wstawanie od stołu i zmianę pozycji podczas posiłku.

Fot. VOX  

Zbliżające się święta to doskonała okazja do spędzania czasu w domu w duchu Supernormal. VOX życzy niespiesznego odkrywania zwykłych, codziennych przyjemności i stojących za nimi pięknych przedmiotów.

 

 

O marce VOX:

VOX to marka wnętrzarska o unikatowym i uzupełniającym się portfolio produktów oraz usług związanych z urządzaniem mieszkań i domów.
W VOX wierzymy, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego nasze produkty powstają w odpowiedzi na realne potrzeby człowieka, w oparciu o metodologię design thinking. Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie; a naszym celem jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. W ten sposób powstają stylistycznie dopasowane do siebie kolekcje mebli, podłóg, drzwi, dodatków oraz systemów ściennych i elewacyjnych.

 

VOX to także sieć salonów wyposażenia wnętrz w całej Polsce oraz platforma sprzedaży on-line vox.pl. Prawdziwą wolność tworzenia zapewniamy także konsumentom w ponad 50 krajach na wszystkich kontynentach, od Stanów Zjednoczonych, przez Rosję, aż po Australię i Tajwan.