Modna jadalnia – stoły, krzesła, dekoracje, zastawy stołowe

Tylko jedno wnętrze potrafi zebrać całą rodzinę. Być jednocześnie bufetem, kawiarnią, wykwintną restauracją  i miejscem do bycia razem. Jadalnia. Spraw, by tej wiosny prezentowała się znakomicie.

Idealne spotkanie to nie tylko pyszne jedzenie i miejsce dla całej rodziny. Równie ważne są wygodne krzesła, stół oraz jego nakrycie. W pięknej oprawie każdy posiłek będzie smakować wyśmienicie. Poznaj produkty, dzięki którym Twoja jadalnia zachwyci tej wiosny.

Solidna podstawa

Podstawą każdej jadalni jest stół i zapewniające wygodę krzesła. To baza, na której budujemy wyjątkowy styl pomieszczenia i zapewniamy sobie przestrzeń do bycia razem. Jakie meble są modne? W tym sezonie nadal królują ponadczasowe dekory drewna i nieskazitelna barwa bieli. Tak uniwersalna baza będzie wspaniałym tłem dla dodatków, które nadadzą wnętrzu charakteru.

Idealny serwis

W modzie nadal jest klasyka. Elegancka biała porcelana – ta minimalistyczna i prosta bądź subtelnie zdobiona. Takie zastawy  cieszą się niezmienną popularnością, a to dlatego, że przy każdej okazji sprawdzają się znakomicie. Do łask powracają też ciemne i nasycone kolory. Głęboki granat, a nawet czerń, takie barwy miseczek i talerzy sprawią, że nakrycie stołu przyciągnie niejedno spojrzenie.

Modne sztućce

Oprócz pięknych naczyń na stole muszą pojawić się również sztućce. Te idealne możemy wybrać spośród kilku modnych tego sezonu wzorów. Podobnie, jak w przypadku serwisów, sztućce przechodzą kolorystyczną metamorfozę. Na stołach zobaczymy już nie tylko ponadczasowe srebro, ale też modne złoto bądź czerń. Miłośników klasyki i wszystkich tych sentymentalnie wracających myślami do dawnych czasów, zachwycą subtelnie zdobione sztućce Maison.

Kawa czy herbata

Wspólny posiłek to czas, któremu towarzyszą rozmowy przy kawie lub herbacie. Na naszych stołach nie powinno zabraknąć modnych, a jednocześnie bardzo praktycznych zaparzaczy. Estetyczne dzbany pełne ciepłych napoi, nie tylko prezentują się atrakcyjnie, pozwalają na dłużej zachować ich odpowiednią temperaturę. Modnie i wygodnie zarazem.
Ulubioną kawę czy herbatę można serwować na wiele sposób. Z mody nie wychodzą eleganckie filiżanki z białej porcelany w komplecie z gustownymi spodkami. Bardziej nowoczesne formy to kolorowe ceramiczne, a także szklane kubki. Dowolność zabawy stylem i kolorem sprawiają, że kubki i filiżanki mogą idealnie współgrać z zastawą stołową, bądź wyraźnie z nią kontrastować. Wszystkie chwyty dozwolone!

Podkładki pod talerze

Rola drobnych akcentów dekoracyjnych w nakryciu stołu nie jest mniejsza niż samej zastawy. Na nasze stoły wkraczają modne podkładki pod talerze. Jest to nie tylko dekoracyjny, ale przede wszystkim praktyczny dodatek nakrycia. Takie elementy z jednej strony mile urozmaicają aranżację stołu, z drugiej zabezpieczają obrus lub blat przed zabrudzeniami czy ewentualnymi uszkodzeniami. Ich kolorystykę możemy dowolnie dobierać, bawiąc się barwą lub stawiając na monochromatyczne zestawienia.

Szlachetne szkło

Szklane, przeźroczyste szklanki, kieliszki czy karafki doskonale będą prezentować się w każdej aranżacji. Ich elegancki i uniwersalny charakter sprawia, że od wieków są niezbędnym elementem niemal każdego stołowego nakrycia. Idealny produkt dla siebie można wybrać spośród wielu wzorów i kształtów, subtelnie akcentując ulubiony styl.
www.brw.pl