Maksymalne dopasowanie – o jakich wnętrzach marzymy?

Mają być piękne i funkcjonalne, a jednocześnie – oryginalne i maksymalnie dopasowane do indywidualnych potrzeb – oto najważniejsze wymagania, jakie stawiamy dziś wnętrzom naszych domów. Jak je zaprojektować, aby spełniły te oczekiwania? I jakie rozwiązania nam w tym pomogą?

O domu „jak z katalogu” marzy wiele osób. Chcemy, by był urządzony zgodnie z trendami, utrzymany w modnych barwach i wypełniony pięknymi rzeczami. Chcemy by był wygodny i funkcjonalny. Ale to nie wszystko. Coraz częściej równie ważne jest to, by wnętrza i ich wyposażenie były zgodne z naszymi potrzebami. Niejako skrojone na miarę. Zależy nam, by w jakiś sposób wyrażały naszą osobowość, zainteresowania i zwyczaje. Tak, by przebywanie w nich było przyjemnością. By łatwo było w nich choć na chwilę zapomnieć o problemach i hałasie świata zewnętrznego.

To dążenie do indywidualizacji wnętrz przybiera na sile zwłaszcza obecnie, gdy z powodu epidemii tak wiele czasu spędzamy we własnych czterech ścianach – również podczas pracy.

– Dlatego też, aby maksymalnie dopasować dom do jego mieszkańców, zarówno sami inwestorzy, jak i projektanci, szukają niepowtarzalnych wzorów i oryginalnych rozwiązań. Coraz częściej wybierają więc marki niemasowe, jak np. włoski SM’art. czy KRION należący do Porcelanosa Group z Hiszpanii. Dzięki temu mają gwarancję niepowtarzalności wzorów, tego że meble, zabudowy i elementy dekoracyjne z nich stworzone, nie będą przypominały setek innych, stojących w magazynach lub… u sąsiada. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu REJS, dystrybutora SM’art. i KRION w Polsce.

Duży wybór

Co więcej, sięgając po ofertę mniej powszechnych marek mamy również szansę znaleźć rozwiązania lepiej do nas pasujące. SM’art. – dla przykładu – proponuje ponad 80 wyjątkowych wzorów i kolorów laminatów. Dzięki wyraźnej, wyczuwanej pod palcami strukturze synchronicznej, płyty i blaty do złudzenia przypominają naturalne materiały – drewno, kamień czy beton. Znacznie odporniejsze na działanie wysokich temperatur, wilgoci czy zabrudzenia, są wygodniejsze w obróbce i w użytkowaniu. Ponadto umożliwiają perfekcyjne dopasowanie mebli do innych rozwiązań zastosowanych we wnętrzu, co jest kluczowym warunkiem uzyskania spójnej i harmonijnej aranżacji. To również opcja umożliwiająca zabawę wzorem, kolorem, fakturą czy detalem.

Jeszcze więcej możliwości oferuje KRION – czyli materiał kompozytowy do złudzenia przypominający naturalny kamień (jest równie twardy i wytrzymały), ale jednocześnie zaskakująco ciepły w dotyku i łatwy w obróbce. Pozwala on na tworzenie m.in. umywalek bezspoinowo połączonych z blatem albo fantazyjnych, zaokrąglonych wysp i półwyspów. Można w nim zatopić punkty świetlne i stworzyć nastrojowe oświetlenie, a także wybrać jedną z dziesiątek możliwych opcji kolorystycznych.

Solid Surface KRION jest również bardzo funkcjonalny. Jest absolutnie odporny na działanie wilgoci i wody, a także wahania temperatury. Dzięki pozbawionej porów powierzchni uniemożliwia gromadzenie się i namnażanie bakterii. Nawet gdy go zarysujemy – wystarczy delikatnie przeszlifować i wypolerować powierzchnię (gąbką z mleczkiem gdy rysa jest mała, lub papierem ściernym – gdy jest większa), by była jak nowa. A do tego – podlega recyklingowi. W 100% może być przetwarzany w kolejnych cyklach produkcyjnych.

W każdym wnętrzu

Co ważne potrzeba indywidualizacji aranżacji dotyczy wszystkich domowych pomieszczeń – od pokoi dziecięcych, przez sypialnie, salon, łazienki aż po kuchnię. W tym ostatnim wnętrzu, dotyka nie tylko kwestii estetycznych, ale równie mocno – funkcjonalnych. Kiedy planujemy układ kuchennej zabudowy, a następnie kompletujemy jej wyposażenie – sprawdzamy funkcjonalność poszczególnych mechanizmów (cargo czy szuflad) i to w jakim stopniu wpiszą się w nasze kulinarne zwyczaje. I ponownie – opcji mamy mnóstwo.

– Wszystko po to, by to użytkownik mógł wybrać wariant mu najbardziej odpowiadający i maksymalnie komfortowy. Dobrym przykładem są tu zestawy pojemników na odpady REJS, które obejmują od 2 do nawet 7 koszy o różnej pojemności. Dzięki temu, w zależności od tego na ile frakcji segregujemy śmieci, mamy szansę dobrać idealnie pasujące rozwiązania. Podobnie ci, którzy lubią szuflady, wybrać mogą modele z trzech różnych systemów, zaś miłośnicy cargo – trzy warianty wykończenia (z dnem ażurowym lub pełnym – z płyty lub tworzywa). Wszystko po to, by nasz dom był optymalny właśnie dla nas. – konkluduje Damian Rybak.

www.rejs.eu