Lectra wprowadza nowe udoskonalenia w Versalis® Offline
w celu zwiększenia szybkości produkcji i oszczędności materiałów

Najnowsza wersja cyfrowego rozwiązania Lectra do cięcia skóry
wynosi możliwości produkcyjne producentów mebli na nowy poziom

Lectra wprowadza na rynek najnowszą wersję Versalis® Offline—nowe cyfrowe rozwiązanie do cięcia skóry opracowane dla producentów mebli skórzanych. Versalis Offline został opracowany z myślą o maksymalizacji wydajności całego cyklu produkcyjnego i umożliwia producentom optymalizację procesu cięcia przy jednoczesnej poprawie produktywności, wydajności nestingu i ergonomii w celu szybszej produkcji mebli.


Nowa wersja Versalis Offline ma budowę modułową, co daje możliwość pracy w wielu lokalizacjach. To samo rozwiązanie do cięcia można połączyć z kilkoma stacjami digitalizacji, dzięki czemu narzędzie produkcyjne może pracować szybciej (do 20 błamów skóry na godzinę), jednocześnie zwiększając wydajność rozkroju skór o nawet 10% w porównaniu z procesem ręcznym. Versalis Offline obejmuje trzyetapowy proces — digitalizację skór, nesting na wielu błamach (rozmieszczenie szablonów) i wycinania wybranych formatek — i umożliwia producentom mebli osiągnięcie znacznej poprawy elastyczności oraz wydajności poprzez równoległą realizację każdego zadania. Dzięki ogromnym możliwościom automatyzacji operatorzy odpowiedzialni za rozkrój zostają uwolnieni od czasochłonnych operacji i mogą wykorzystać swoje umiejętności na bardziej kreatywne zadania o wyższej wartości.

Stacja digitalizacji Lectra z kamerami na podczerwień i rozszerzoną rzeczywistością umożliwia operatorowi wirtualną identyfikację wad skór bez fizycznego ich oznaczania. Producenci mogą szybciej digitalizować skóry, pracując jednocześnie z dwoma operatorami, i zyskać do 2% oszczędności materiałowych, umieszczając znaczniki możliwie jak najbliższej wad.


Nowa stacja nakładania z mocą obliczeniową najnowszej generacji pozwala producentom na nesting, wycinanie elementów i testowanie strategii rozmieszczania wielu elementów w jak najkrótszym czasie oraz na poprawę wydajności nawet o 1,2% w porównaniu do standardowego trybu rozmieszczania kolejnych błamów skóry wbudowanego w innych konfiguracjach Versalis.

Nowe rozwiązanie do cięcia Versalis Offline jest teraz dostępne z jedną głowicą do cięcia dużych formatek lub z dwiema głowicami w celu osiągnięcia większej produktywności w przypadku małych i średnich formatek. Rozwiązanie jest bardziej kompaktowe w porównaniu z poprzednią wersją (3,2 m zamiast 4,2 m), dzięki czemu łatwiej je zainstalować w zakładach o ograniczonej przestrzeni. Projekcja wideo obsługuje technologię repozycjonowania skóry w celu uzyskania złożonych i niestandardowych zleceń cięcia. Ponadto zapewnia pomoc przy rozładunku wyciętych formatek w celu zwiększenia ergonomii i komfortu oraz poprawy wydajności operatora poprzez ograniczenie błędów sortowania podczas rozładunku.

„Przemysłowy Internet Rzeczy (IoT) oferuje zwiększenie szybkości produkcji poprzez połączenie rozwiązań krojowni z infrastrukturą IT. Cieszymy się, że możemy zaoferować te zaawansowane możliwości integracji w nowym rozwiązaniu Versalis Offline. Versalis Offline nie tylko pomoże zwiększyć wydajność pracowników, ale jego modułowe opcje umożliwiają także większą elastyczność operacyjną i niższe koszty produkcji, zapewniając bardzo szybki zwrot z inwestycji”—wyjaśnia Céline Choussy, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w firmie Lectra.

Obserwuj firmę Lectra w mediach społecznościowych:

https://www.linkedin.com/company/8538/

Informacje o firmie Lectra
Firma Lectra angażuje się w tworzenie technologii klasy premium ułatwiających transformację cyfrową firm spoglądających w przyszłość, które tchną życie w nasze garderoby, wnętrza samochodów, meble i wiele innych obszarów. Oferta Lectry wzmacnia pozycję zarówno marek, producentów, jak i detalistów oraz usprawnia pracę od projektowania po produkcję, zapewniając im uznanie na rynku i spokój umysłu, na który zasługują. Założona w 1973 roku firma Lectra posiada 34 oddziały na całym świecie i obsługuje klientów w ponad 100 krajach. Spółka zatrudnia ponad 1750 osób, a w 2018 roku wypracowała 333 milionów dolarów przychodu. Lectra jest notowana na giełdzie Euronext (LSS).

Więcej informacji znajduje się na stronie www.lectra.com.