Kolekcja Misty – najlepsza według konsumentów

Misty – to nazwa kolekcji meblarskiej, która otrzymała Złoty Medal Wybór Konsumentów. Laureatem tego wyróżnienia jest producent kolekcji – firma Wajnert Meble. Jej przedstawiciel odebrał je podczas tegorocznej edycji Targów Drema – najważniejszej imprezy poświęconej sprzętowi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego w naszej części Europy.

Nagrodzona Złotym Medalem Wybór Konsumentów kolekcja Misty łączy dwa wyjątkowo praktyczne rozwiązania: elektrycznie wysuwane siedzisko, które znacząco zwiększa powierzchnię użytkową w zależności od potrzeby oraz wygodne podwójne poduchy oparciowe z systemem podnoszenia.

– Zdobycie Złotego Medalu w głosowaniu Konsumentów jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. To było zupełnie niespodziewane i wielkie zaskoczenie. Jesteśmy zachwyceni i absolutnie wdzięczni wszystkim, którzy oddali głosy na naszą już bestsellerową kolekcję sof oraz narożników MISTY – dzieli się swą radością Agnieszka Baran, Marketing Manager Wajnert Meble. Przyznaje, że w tym roku konkurencja w tej rywalizacji była znacząca, dlatego też w imieniu swojej firmy gratuluje pozostałym nominowanym. – To wielki zaszczyt znaleźć się w tak wybitnym gronie – wyznaje. Meble tapicerowane to coś, co, jak zaznacza, reprezentowana przez nią firma lubi i robi najlepiej. – Od początku jej działalności, czyli od 1985 r., tworzymy meble, które mają być przede wszystkim wygodne i trwałe. Nie pozostajemy jednak obojętni na zmieniające się nastroje, trendy, czy otaczającą rzeczywistość. Jesteśmy firmą rodzinną, która łączy pokolenia, różne spojrzenia i doświadczenia. W efekcie powstają właśnie takie kolekcje, jak wspomniana już Misty – nowoczesne i wyjątkowo komfortowe bryły – opowiada Agnieszka Baran.

Konsumenci docenili

Zauważa, że to, co konsumentom podobało się w kolekcji Misty najbardziej, to właśnie jej niebanalna forma, szerokie siedziska, wysokie podnoszone oparcia, wysuw elektryczny w siedzisku i metalowe nogi do wyboru. – Nasze meble tworzymy dla ludzi, dlatego to wyróżnienie jest dla nas tak ważne i tak jak każda nagroda, daje nam motywację do tego, żeby nie zwalniać i nieustająco szukać projektów oraz rozwiązań, które przyniosą jeszcze więcej komfortu do Waszych domów – mówi przedstawicielka producenta kolekcji Misty.

Sama kolekcja swą premierę miała w pierwszym kwartale 2022r., na targach wewnętrznych firmy Wajnert Meble, gdzie – jak przyznają reprezentanci producenta – wzbudziła największe zainteresowanie i entuzjazm wśród odwiedzających. Potwierdziły to również liczne zamówienia. Konsumenci docenili Misty nie tylko za praktyczne funkcje, ale i unikalny design oraz modułowość, która pozwala na dostosowanie mebla do potrzeb szerszego grona użytkowników.

Dodatkowy konkurs

Wajnert Meble zgłosiła do konkursu swoją kolekcję Misty podczas wiosennych targów Meble Polska. Najpierw oceną zgłoszonych produktów, i to już w I dniu wydarzenia, zajął się Sąd Konkursowy. Kolejnym etapem był plebiscyt internetowy. Zgodnie z procedurami, trwał on przez kolejny miesiąc po zakończeniu tej imprezy. Zwyciężyła Kolekcja Misty czyli autorski produkt wielkopolskiej firmy Wajnert Meble.

Drema – najważniejsza impreza branży

Nagrodę z rąk Tomasza Kobierskiego – Prezesa Zarządu Grupy MTP i Józefa Szyszki – Dyrektora Targów Meble Polska, podczas uroczystego otwarcia Dremy, odebrał Bartłomiej Wajnert z zarządu firmy Wajnert Meble. – Działalność naszej spółki opiera się w większości na prezentowanych podczas Targów rozwiązaniach, dlatego – jako świadomi przedsiębiorcy – nie możemy tak ważnego wydarzenia pominąć – dzieli się swoją opinią Agnieszka Baran, Marketing Manager Wajnert Meble.

Spora dawka nowości

Według niej wszystkie nowinki technologiczne, takie jak roboty, linie produkcyjne mebli, maszyny, narzędzia, programy do projektowania, które pojawią się podczas tegorocznej edycji targów, mogą udoskonalić oraz  przyspieszyć proces produkcji naszych produktów. – Liczymy na sporą dawkę nowości i ciekawe spotkania – przyznaje Agnieszka Baran.

Wajnert Meble to jeden z czołowych producentów mebli w Polsce. Istnieje od 35 lat i działa w północno wschodniej części Dolnego Śląska, subregionu uznawanego za swoiste polskie „zagłębie meblarskie”. Przedsiębiorstwo dysponuje własną, jak i partnerską siecią dystrybucyjną w Polsce. Produkty firmy kupić można także za granicą. Dziś jest to aż 22 krajów na 3 kontynentach.

Targi Drema rozpoczęły się w Poznaniu 13 września i trwają 4 dni. Oprócz prezentacji produktów, uczestnicy tego wydarzenia mogą wziąć udział m.in. w konferencjach i imprezach towarzyszących. Jedną z nich jest Ogólnopolski Kongres Meblowy czyli np. spotkania z producentami czy twórcami technologii w tej gałęzi przemysłu będącej jednym ze swoistych kół zamachowych polskiego eksportu.