Kolejny międzynarodowy sukces Szynaka Meble. Firma wyposażyła salę ONZ w Nowym Jorku.

Firma Szynaka Meble z Lubawy przygotowała i zrealizowała prestiżowy projekt wyposażenia w meble produkowane przez jeden z zakładów należących do Grupy Meblowej Szynaka polskiej sali posiedzeń w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku.

We współpracy z Office of Central Support Services oraz Kancelarią Prezydenta RP Andrzeja Dudy firma Szynaka Meble zagospodarowała przestrzeń jednego z najważniejszych pomieszczeń zlokalizowanych w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Polska zakończy niestałe, dwuletnie członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ 31 grudnia br. Nawiązując do istniejącej w ONZ tradycji, poszczególne państwa przekazują do budynku ONZ różne elementy dekoracyjne wystroju wnętrz, promując w ten sposób swoją tradycję, historię i kulturę. Z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy w tym roku Polska zaprojektowała i przekazała wystrój pokoju konferencyjnego Rady Bezpieczeństwa.


Bardzo się cieszę, że po swojej obecności w Radzie Bezpieczeństwa ONZ Polska zostawia pamiątkę w postaci wyposażenia sali, w której na co dzień odbywają się rozmowy i prace Rady Bezpieczeństwa dotyczące pokoju na świecie. Bardzo dziękuję Panu Prezesowi Janowi Szynaka za wyposażenie. Wyposażyła go polska firma Szynaka Meble. Cieszę się, że taka pamiątka w siedzibie Rady Bezpieczeństwa ONZ zostanie – powiedział Prezydent Polski Andrzej Duda, otwierając oficjalnie „polski pokój”.

Zdjęcia z uroczystości otwarcia Polskiej Sali Posiedzeń w siedzibie ONZ w Nowym Jorku

Przygotowując całą koncepcję projektu, właścicielom firmy – Alinie i Janowi Szynaka – zależało na tym, żeby zastosowane w nim elementy i produkty łączyły w sobie nowoczesny, światowy design z charakterystycznymi elementami dla naszego kraju, wywodzącymi si z Polski, polskiej tradycji, co podkreśla naszą tożsamość i będzie formą upamiętnienia historycznego członkostwa naszego kraju w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018 – 2019. Następne takie wydarzenie będzie miało miejsce dopiero za kolejne 40 lat. W aranżacji tego prestiżowego pomieszczenia wykorzystano symbole łowickie, będące uosobieniem polskiej kultury ludowej. W centralnej części sali powieszony został ręcznie namalowany obraz przedstawiający Fryderyka Chopina na tle jego domu rodzinnego w Żelazowej Woli. Solidne dębowe meble, krzesła i panele ścienne są symbolem siły, dumy, wytrzymałości, a także najwyższej jakości, prestiżu i luksusu użytkowania. Narodowe elementy to wyraz wielkiego patriotyzmu, szacunku do wartości narodowych, będących częścią historii rodzinnej firmy i naszego kraju. Uczestnictwo Szynaka Meble w tak znamienitym przedsięwzięciu jest dla jej właścicieli i pracowników firmy wielką nobilitacją, wyróżnieniem, ale też ogromną odpowiedzialnością, którą na siebie biorą. Przystępując do projektu, wiedzieli, że sygnowane logo Szynaka Meble polskie meble, będąc częścią jednego z najważniejszych miejsc na mapie świata, wpiszą się w historię polskiej działalności na szczeblu globalnym. Zaaranżowana przestrzeń stanie się nowoczesnym ale też funkcjonalnym i niezwykle komfortowym miejscem dialogu i spotkań dla najważniejszych przedstawicieli międzynarodowej polityki. Przedsięwzięcie to w znacznym stopniu podkreśli historię i znaczenie polskiej działalności na szczeblu globalnym. Zaaranżowana siedziba będzie z pewnością przez kolejne dziesięciolecia doskonałą formą promocji Polski, polskiej branży meblowej i polskich produktów na arenie międzynarodowej. Meble sygnowane logo Szynaka Meble od wielu lat promują polskie meblarstwo na arenie międzynarodowej. Właściciele i pracownicy firmy cieszą się, że po raz kolejny sprostali tak odpowiedzialnemu wyzwaniu, stając się tym samym prekursorem polskości i wizytówką polskiej myśli technologicznej i naszej, krajowej gospodarki. Od wielu lat Szynaka Meble jest wiodącym eksporterem mebli, lokującym prawie 60% sprzedaży poza granicami naszego kraju. Firma eksportuje z powodzeniem nie tylko swoje wysokiej jakości produkty, ale przede wszystkim jest kreatorem nowoczesnego, światowego designu i nowoczesnej myśli technologicznej. Jako największa grupa meblowa w Polsce firma jest dumna, że swoim działaniem może wpisać się w piękną historię siedziby ONZ, będącej synonimem dialogu, pokoju, bezpieczeństwa i współpracy międzynarodowej.


Oficjalnego otwarcia sali spotkań dokonał Prezydent RP Andrzej Duda podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ 23 września 2019 r. przy udziale szerokiego grona honorowych gości, w tym Prezesów Aliny i Jana Szynaka, przedstawicieli polskiego rządu i ambasady.
Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za życzliwość, zaufanie, liczne słowa uznania i gratulacje płynące niemal z całego świata. Cieszę się bardzo, że nasza aktywność na rynku międzynarodowym jest zauważalna i dopingowana przez naszych klientów, partnerów i przyjaciół biznesowych. Działalność Szynaka Meble na arenie międzynarodowej stanowi niezwykle chlubną kartę w historii polskiej branży meblowej i utwierdza nas w przekonaniu, że poprzez swoje działania umacniamy pozycję naszej firmy jako niekwestionowanego lidera w branży meblowej. Mamy szerokie portfolio produktowe i światowej klasy zaawansowane technologie aby wspólnie z naszymi Partnerami kreować ponadczasowe wzornictwo. Jesteśmy dumni, że udało nam się osiągnąć kolejny międzynarodowy sukces. Jesteśmy ponad 3,5-tysięcznym zespołem, który każdego dnia dokłada wszelkich starań aby nasi Klienci i Partnerzy biznesowi darzyli nas zaufaniem i cieszyli się z użytkowania produkowanych przez nas mebli, w które wkładamy całą naszą wiedzę, doświadczenie, zaangażowanie i pasję – powiedział podczas otwarcia Polskiej Sali Posiedzeń w siedzibie ONZ w Nowym Jorku Prezes Jan Szynaka.