Karine Calvet i Pierre-Yves Roussel dołącz do Rady Dyrektorów Lectra

Paryż, 10 maja 2023 r. — Doroczne zgromadzenie akcjonariuszy Lectra, które odbyło się 28 kwietnia, powołało dwóch nowych dyrektorów, Karine Calvet i Pierre-Yves Roussel na czteroletnią kadencję. Obaj zostaną członkami Komitetu Strategicznego, zastępując Bernarda Jourdana, głównego dyrektora i Anne Binder. Karine Calvet zostaje również członkiem Komitetu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

Oprogramowanie, sprzęt do cięcia, rozwiązania do analizy danych i powiązane usługi Grupy Lectra umożliwiają jej klientom czerpanie korzyści z postępu Przemysłu 4.0.

W ramach nowej strategicznej mapy drogowej na lata 2023-2025 Grupa zamierza wykorzystać swoją ekspansję – głównie dzięki przejęciu Gerbera w czerwcu 2021 roku – do przyspieszenia swojego wzrostu, znacznego zwiększenia udziału SaaS w swojej sprzedaży oraz wykorzystania możliwości rozwoju zewnętrznego . Wspierana przez zaangażowanie swoich pracowników i doceniana przez swoich klientów, Lectra będzie również przodować w bardziej zrównoważonej przyszłości.

Daniel Harari, prezes i dyrektor generalny firmy Lectra, powiedział na zgromadzeniu akcjonariuszy: „Najpierw chcielibyśmy serdecznie podziękować Anne Binder i Bernardowi Jourdanowi za ich zaangażowanie i ważny wkład w rozwój firmy Lectra w ciągu ostatnich dwunastu lat. Z radością witamy Karine Calvet i Pierre-Yves Roussel w Radzie Dyrektorów Lectra. Karine Calvet wnosi doskonałą znajomość sektora IT i przemysłu, a także solidną wiedzę z zakresu strategii, zarządzania i zrównoważonego rozwoju. Ze swojej strony Pierre-Yves Roussel ma dogłębną wiedzę na temat rynków mody i dóbr luksusowych oraz wiedzę specjalistyczną w zakresie strategii, zarządzania i ładu korporacyjnego”.

Karine Calvet jest wiceprezesem EMEA odpowiedzialnym za partnerów w AVEVA, spółce zależnej Schneider Electric.

Karierę w CGI rozpoczęła w 1993 roku i większość czasu spędziła w branży IT: szesnaście lat w firmach usługowych, siedem lat w telekomunikacji i sześć lat w oprogramowaniu.

Pełniła funkcje kierownicze w środowiskach telekomunikacyjnych dla wiodących globalnych firm (CGI, Capgemini, Alcatel-Lucent, Verizon, Microsoft, a obecnie Schneider-Aveva), koncentrując się na transformacji cyfrowej.

Karine Calvet pełniła funkcję Head of Industry w Capgemini, następnie zarządzała światowymi zespołami w firmie Alcatel-Lucent jako wiceprezes na Europę Wschodnią, a następnie w firmie Verizon jako dyrektor zarządzająca. Jej czas w firmie Microsoft wzmocnił jej wiedzę na temat oprogramowania, umiejętności w zakresie kanałów bezpośrednich i pośrednich oraz doświadczenie w usługach IT.

W ciągu ostatnich dwóch lat, jako wiceprezes na Europę Południową, a następnie wiceprezes ds. partnerów i sojuszy w firmie Schneider-Aveva, Karine Calvet ściśle współpracowała z firmami przemysłowymi, pomagając im sprostać wyzwaniom związanym z wydajnością operacyjną, bezpieczeństwem, zarządzaniem kosztami, zrównoważonym rozwojem i dekarbonizacji poprzez wykorzystanie cyfryzacji.

Karine Calvet jest absolwentką Sciences Po i Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne.

 

Pierre-Yves Roussel jest dyrektorem generalnym wiodącej amerykańskiej marki modowej Tory Burch od stycznia 2019 r.

Karierę w bankowości inwestycyjnej rozpoczął w HSBC w Brukseli, następnie w Morgan Stanley w Londynie.

W 1990 roku dołączył do firmy konsultingowej McKinsey & Company we Francji, gdzie kierował licznymi projektami doradczymi w sektorach mody, luksusu, dystrybucji i mediów w Europie i Azji. W 1998 roku został wybrany na Partnera, aw 2004 roku na Globalnego Senior Partnera (Dyrektora).

W 2004 roku dołączył do Komitetu Wykonawczego Grupy LVMH jako wiceprezes wykonawczy ds. strategii i operacji, podlegając bezpośrednio Bernardowi Arnaultowi. W 2006 roku został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym LVMH Fashion Group, jednej z pięciu gałęzi działalności operacyjnej Grupy LVMH.

W latach 2006-2018 był prezesem zarządu marek Céline, Givenchy, Loewe, Kenzo, Pucci, Rossimoda, Marc Jacobs, Donna Karan, Berluti, JW Anderson i Nicolas Kirkwood. Był także członkiem kilku prestiżowych jury mody, w tym Andam, CFDA Fashion Incubator i LVMH Fashion Prize. W latach 2010-2018 był członkiem komitetu zarządzającego Chambre Syndicale de la Mode et de la Couture. W 2018 roku odszedł z Grupy LVMH, aby objąć stanowisko CEO – z siedzibą w Nowym Jorku – firmy Tory Burch . Założona przez jego żonę w 2004 roku prywatna firma rodzinna ma ponad 350 sklepów na całym świecie, 13 sklepów internetowych i prawie 5000 pracowników.

Pierre-Yves Roussel jest absolwentem Uniwersytetu Brukselskiego i Londyńskiej Izby Handlowej. Posiada również tytuł MBA z Wharton Business School (University of Pennsylvania).

O Lectrze:

Jako główny gracz na rynkach modowym, motoryzacyjnym i meblarskim Lectra z odwagą i pasją przyczynia się do rewolucji Przemysłu 4.0, dostarczając najlepsze w swojej klasie technologie.

Grupa oferuje rozwiązania z zakresu inteligencji przemysłowej – oprogramowanie, sprzęt, dane i usługi – które ułatwiają cyfrową transformację obsługiwanych przez nią firm. W ten sposób Lectra pomaga swoim klientom przekraczać granice i uwalniać ich potencjał. Grupa z dumą stwierdza, że ​​jej 2500 pracowników kieruje się trzema podstawowymi wartościami: otwartymi umysłami, zaufanymi partnerami i pełnymi pasji innowatorami.

Założona w 1973 roku firma Lectra odnotowała przychody w wysokości 522 milionów euro w 2022 roku i jest notowana na giełdzie Euronext (LSS).

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lectra.com.