JYSK wśród najlepszych pracodawców rankingu Forbes

Według międzynarodowego badania przeprowadzonego przez magazyn Forbes, JYSK znajduje się w gronie najlepszych pracodawców na świecie.

Globalny ranking pracodawców o nazwie “World’s Best Employers 2021” przedstawia najlepszych pracodawców 2021, którzy doskonale radzili sobie w okresie pandemii, zarówno w odniesieniu do pracowników obecnych, jak i tych rekrutowanych w tym czasie z rynku. 

Ogromnie cieszy nas ten prestiżowy tytuł i fakt, że znaleźliśmy się w gronie najlepszych pracodawców na świecie. Tym bardziej, że branża handlu detalicznego boryka się z wieloma wyzwaniami na obecnym rynku pracy. Nasi pracownicy są dla nas priorytetem, mamy rozbudowane programy rozwojowe, solidne wartości oparte o skandynawskie korzenie, budujemy zespoły na lata – mówi Marta Jabłonowska, Dyrektor HR JYSK Polska.

Ranking Forbes powstał we współpracy z firmą badającą rynek Statista. Badanie przeprowadzono wśród 150 000 pełnoetatowych i niepełnoetatowych pracowników, pracujących dla międzynarodowych firm i instytucji z 58 krajów.

Uczestnicy ankiety zostali poproszeni o ocenę chęci polecenia swoich pracodawców znajomym i rodzinie. Poproszono ich również o ocenę innych pracodawców w swoich branżach, którzy wyróżniali się pozytywnie lub negatywnie.  Dodatkowo ankietowani ocenili firmy pod kątem takich aspektów, jak wizerunek, ślad ekonomiczny, rozwój talentów, równość płci i odpowiedzialność społeczna.

Ranking składa się z 750 firm różnych sektorów.