JYSK otworzył 300. sklep w Polsce

JYSK kontynuuje rozwój na polskim rynku i w dniu 10 kwietnia 2024 otworzył swój 300 sklep. Uroczyste otwarcie odbyło się w Galerii Północnej, w Warszawie, a uczestniczyli w nim przedstawiciele zarządu głównego z Danii, jak i dyrekcji krajowej z Polski.

Pierwszy sklep JYSK w Polsce powstał w 2000 roku, w Gdańsku. Od tego czasu miliony polskich klientów odwiedza co roku placówki sieci, zlokalizowane w mniejszych i większych miastach, mając możliwość skorzystania ze skandynawskiej dobrej oferty.

– Chcemy być jak najbliżej naszych klientów, dlatego rozwój i kolejne sklepy stacjonarne są dla nas ważne. Poprzez nowe placówki dajemy możliwość bezpośredniego poznawania naszych produktów, inspirujemy gotowymi aranżacjami domowymi, a także doradzamy w wyborze najlepszych rozwiązań. Nasi pracownicy przechodzą wiele szkoleń, aby jeszcze lepiej wspierać każdego klienta w doborze produktów do jego potrzeb – zapewnia Piotr Padalak, dyrektor generalny JYSK Polska.

W uroczystym otwarciu 300 sklepu w Warszawie uczestniczył Prezes i Dyrektor Generalny JYSK Ram Jensen, który wspólnie z dyrektorem generalnym oraz kierownikiem sklepu przeciął symboliczną wstęgę i zaprosił pierwszych klientów na zakupy do nowej placówki.

Jestem dumny i bardzo zadowolony, że mogę dziś uczestniczyć w uroczystościach i otwarciu sklepu JYSK numer 300 w Polsce. Ekspansja jest w naszym DNA i wspaniale jest widzieć, jak Polska się rozwija i dostarcza nasze wspaniałe oferty jeszcze większej liczbie klientów w kraju. To nasz drugi co do wielkości kraj pod względem liczby sklepów – mówi Rami Jensen.

Według planu sieć chce w bieżącym roku obrotowym otworzyć ok. 22 nowych sklepów na terenie Polski. Docelowo sieć JYSK przewiduje otworzyć 500 sklepów na polskim rynku, w zależności od sytuacji rynkowej oraz dynamiki rozwoju handlu e-commerce.

– Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom w naszej firmie, bo każde otwarcie nowego sklepu, nie tylko 300, to wspólny wysiłek i zaangażowanie, które pozwalają tak dynamicznie rozwijać się dla naszych klientów. Dziękuje Wam za codzienną energię i profesjonalizm – mówił podczas odprawy z pracownikami, tuż przed otwarciem, Piotr Padalak.

Lokalizacja sklepu numer 300 została wybrana w bardzo rozwojowym obszarze Warszawy, ze względu na dużą dynamikę mieszkaniową otoczenia. Lokalizacja sklepu w Galerii Północnej ma uzasadnienie nie tylko w dobrej współpracy z wynajmującym, ale i w otoczeniu które dynamicznie rozbudowuje się i rozwija, tym samym zapotrzebowanie na asortyment wyposażenia wnętrz stale tu wzrasta.

– Debiut salonu JYSK to dla Galerii Północnej ważny krok w rozwoju oferty handlowej, zwłaszcza w popularnym segmencie wyposażenia wnętrz. To ważne otwarcie, zwłaszcza w kontekście naszego najbliższego rynku. Białołęka to dziś najbardziej rozwojowa dzielnica Warszawy, w której powstaje najwięcej nowych mieszkań, a te potrzebują mebli. JYSK, który pojawia się teraz w sąsiedztwie nowych osiedli i powstających inwestycji, trafia więc na podatny grunt. Cieszymy się, że sieć doceniła potencjał Północnej i jej rynku oraz dostrzegła w nas wartościowego partnera, lokując w galerii swój 300. sklep w Polsce – mówi Marek Ciszewski, dyrektor Galerii Północnej.

Z okazji przekroczenia ważnego etapu rozwoju w liczbie sklepów stacjonarnych sieć przygotowała lokalną kampanię cenową dla mieszkańców Warszawy oraz ogólnopolską kampanię promocyjną, która będzie miała miejsce w maju, we wszystkich sklepach w Polsce.