JYSK kończy działalność w Rosji

Wszystkie sklepy JYSK w Rosji pozostawały tymczasowo zamknięte od 3 marca 2022 roku. W chwili obecnej sieć podjęła decyzję o trwałym zawieszeniu działalności i wycofaniu się z rynku rosyjskiego.

Po czterech tygodniach tymczasowego zamknięcia, Zarząd JYSK podjął decyzję o stałym zamknięciu sklepów na tym rynku i całkowitym wycofaniu się z Rosji.

“Rozpoczęliśmy działania w Rosji, bo chcieliśmy przekazać naszą świetną ofertę rosyjskiej społeczności. Mieliśmy bardzo dobry start, za co bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym wówczas osobom. Jednak w obecnej sytuacji właściciele JYSK, jak i kadra zarządzająca nie widzą innej możliwości jak zamknąć działalność na tym rynku” – mówi Jan Bøgh, Prezes i Dyrektor Generalny JYSK.

W kolejnych krokach firma skontaktuje się z właścicielami budynków, w których zlokalizowane są rosyjskie sklepy w celu uzgodnienia uczciwych waruków zakończenia współpracy.

Kończąc działalność, sieć ponownie otworzy swoje sklepy w Rosji od 31 marca, w celu opróżnienia lokalizacji z asortymentu i przeprowadzenia wyprzedaży. Po tym działaniu sklepy zostaną zamknięte na stałe.

Dotychczasowi pracownicy JYSK Rosja otrzymają wynagrodzenia zgodnie z obowiązującymi przepisami lokalnymi.

“Nikt w Zarządzie JYSK nie czuje się dobrze w tej sytuacji, włączając mnie. Nie mamy jednak wątpliwości, że jest to słuszna decyzja. Dziękuje wszystkim naszym rosyjskim kolegom za ich dotychczasową pracę oraz zaangażowanie i życzę im powodzenia w nadchodzących latach” – mówi Jan Bøgh.