Jak zbudować sklep przyszłości? Podsumowanie II edycji Akademii Paradyż

Dziś nie wystarczy już tylko dobry produkt. Sprzedaż jest procesem, a właściciele salonów łazienkowych muszą walczyć o coraz bardziej wymagającego i świadomego klienta, odnajdując się na dynamicznie zmieniającym się rynku. Akademia Paradyż powstała jako odpowiedź na wyzwania stojące przed branżą łazienkową. 14 marca w łódzkim Multikinie odbyła się druga edycja unikatowego na rynku projektu Ceramiki Paradyż pod przewodnim hasłem „Sklep przyszłości”.

Akademia Paradyż to cykl pionierskich spotkań edukacyjno-inspiracyjnych dla właścicieli i osób zarządzających salonami sprzedaży materiałów łazienkowych. To także duża dawka wiedzy branżowej z zakresu motywacji, sprzedaży, obsługi klienta czy strategii cenowych, która ma pomóc uczestnikom w systematycznym zwiększaniu przewagi konkurencyjnej. – Pierwsza edycja naszego projektu spotkała się z bardzo pozytywnymi opiniami jej uczestników. Otrzymaliśmy po jej zakończeniu wiele ciepłych słów co do jakości organizacji całego wydarzenia, zarówno pod kątem merytorycznym, jak logistycznym – stwierdza Paweł Łuczka, wiceprezes ds. handlu Ceramiki Paradyż – Jesteśmy bardzo dumni, że ponownie udało nam się utrzymać wysoki poziom spotkania, które odbyło się w formule jednodniowej konferencji. Tym razem zaprosiliśmy wybitnych ekspertów będących absolutnymi autorytetami w temacie sprzedaży i obsługi klienta. Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas Akademii z pewnością przydadzą się w prowadzeniu i rozwijaniu biznesu naszych partnerów – dodaje prezes Paweł Łuczka.

Kim jest współczesny klient?
Podczas II edycji Akademii Paradyż podjęto tematy, które definiują zyskowny salon sprzedaży. Uczestnicy spotkania poznali najnowsze badania rynkowe dotyczące oczekiwań i obsługi współczesnego klienta – kim właściwie jest i czego oczekuje od sprzedawcy. Wysłuchali także interesujących wykładów o tym, na co zwrócić uwagę planując ekspozycję w swoich salonach. Poruszono również ważne zagadnienia ekonomiczne, jak tworzenie strategii cenowych z uwzględnieniem psychologicznego aspektu. Z kolei spotkanie warsztatowe pozwoliło uczestnikom wdrożyć się w sprawdzone i praktyczne metody zarządzania polityką cenową w różnych branżach i na różnych etapach łańcucha wartości. Na koniec konferencji, goście Akademii mogli zobaczyć zrealizowaną przebudowę ekspozycji w jednym z salonów partnerskich Ceramiki Paradyż w zupełnie nowym standardzie.

Profesjonalna wiedza
Doktor Maciej Kraus, absolwent Harvardu i Uniwersytetu Stanforda specjalizujący się w dziedzinie pricingu, to tylko jeden z wyjątkowych gości tej edycji Akademii Paradyż. Prelegentami byli również Marcelin Matusiak, ekspert GfK Polonia ds. badań konsumenckich, prof. Andrzej Falkowski, dyrektor Instytutu Ekonomicznego na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz Aleksander Sienkiewicz, trener nowej psychologii sprzedaży. Dzięki ich dogłębnej wiedzy na temat sprzedaży oraz nawyków i preferencji klienckich, spotkanie pozwoliło na wypracowanie unikalnego vademecum współczesnego sprzedawcy w salonie łazienkowym – Świat się zmienił. To, co jeszcze dwie dekady temu otwierało nam z wrażenia szeroko oczy, dzisiaj na stałe wpisało się w codzienność. Ba! Niewyobrażalnie rozwinęło swoje możliwości. Postęp w zakresie przetwarzania informacji wprowadził nas na zupełnie nowy poziom życia i świadomości, również tej zakupowej. Mamy nowe oczekiwania i przyzwyczajenia, które razem z indywidualnością coraz śmielej manifestujemy na rynku. Projekt Akademia Paradyż to forma szalenie użytecznej i inspirującej mapy, która pomaga odnaleźć się w tych wymagających handlowo okolicznościach. Wspaniałe i bardzo mądrze zaprojektowane wydarzenie. Dziękuję za zaproszenie i trzymam kciuki za kolejne edycje – Aleksander Sienkiewicz, OlekSienkiewicz.pl

Druga edycja Akademii Paradyż spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem wśród jej uczestników. Osoby obecne w sali łódzkiego Multikina szczególnie doceniły specjalistyczną wiedzę przedstawioną podczas konferencji: – Podobnie jak w pierwszej edycji wiele było pozytywnych emocji i wrażeń. Organizacja całej Imprezy była na bardzo wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o prelegentów, jak i całokształt – podsumowuje Piotr Jankowy, właściciel salonu Świat Płytek w Kępnie. – Dla mnie jednym z najistotniejszych elementów był fakt, iż miałem możliwość rozmowy na bardzo wysokim poziomie z właścicielami Ceramiki Paradyż. Uważam, że to dodatkowo wpływa na zacieśnienie relacji między naszymi firmami. Dziękuje za zaproszenie i życzę całej załodze, właścicielom, handlowcom, osobom z działu marketingu oraz tym, którzy bezpośrednio obsługują moją firmę z ramienia Ceramiki Paradyż. Wszystkiego dobrego… no i oczywiście kolejnej edycji Akademii Paradyż!

Informacje o kolejnych edycjach Akademii Paradyż zostaną ogłoszone na oficjalnej stronie konferencji: www.akademiaparadyz.pl

______________________________________________________

Rok 2019 | Jubileusz 30-lecia Ceramiki Paradyż

Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Lider i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju. Od 30 lat napędza polskie wzornictwo tworząc i dostarczając Klientom na całym świecie innowacyjne produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości. Firma jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Dobry Wzór 2018 dla kolekcji Esagon, iF Design 2017 za kolekcję Elanda/Elando oraz Red Dot Design Award 2016 dla kolekcji Trakt, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP 2018 oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016. Ceramika Paradyż jest wieloletnim Mecenasem Łódź Design Festival, największego wydarzenia poświęconego wzornictwu w tej części Europy oraz współinicjatorem akcji na rzecz poprawy jakości i estetyki w przestrzeni miejskiej. Firma zatrudnia ponad 1600 pracowników, a jej zapleczem jest pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych oraz najnowocześniejszy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Posiada trzy marki własne: Paradyż jako marka parasolowa z szeroką paletą kolekcji w różnych stylach i formatach, oraz dwie submarki – Paradyż My Way, dedykowana dla klientów poszukujących indywidualnych i nowatorskich rozwiązań wzorniczych, i Paradyż Classica (dawniej Kwadro Ceramika), skierowana do osób ceniących klasyczną elegancję w przystępnej cenie. Kolekcje produktowe Ceramiki Paradyż są komplementarne, oferując Klientom w wielu formatach płytki ścienne, podłogowe, klinkier, dekoracje szklane oraz elementy ozdobne. Ceramika Paradyż to dziś także wizytówka polskiego przemysłu na świecie.

Zapraszamy na https://www.paradyz.com/media oraz www.sklep.paradyz.com