Innowacyjny system szuflad dla medycyny

20% więcej przestrzeni przechowywania do profesjonalnych zastosowań medycznych. Matrix Pro Medical to system, który pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni w meblach specjalistycznych i inne praktyczne korzyści dla gabinetów lekarskich, laboratoriów, szpitali oraz innych przestrzeni wymagających dokładnego dbania o higienę.

Pandemia sprawiła, że zwracamy baczniejszą uwagę na różne obszary i aspekty związane z działaniem obiektów medycznych. W tym również na specjalistyczne meble. Jest to może prozaiczny aspekt działalności medycznej, ale niezbędny: instrumenty, przyrządy i różnego rodzaju akcesoria trzeba przecież gdzieś przechowywać. Najlepiej, by było to rozwiązanie praktyczne, czyli dobrze wykorzystywało przestrzeń w pomieszczeniu i równocześnie umożliwiało łatwy dostęp do zawartości.

Na to właśnie postawili twórcy Häfele Matrix Pro Medical. To kompletny system szuflad, wykonany w całości ze stali malowanej proszkowo.

Nasz nowy system został zaprojektowany tak, by był jak najbardziej użyteczny i ergonomiczny. Jest dostosowany do rzeczywistych potrzeb gabinetów lekarskich czy laboratoriów. Projektanci skupili się na tym, by użytkownik nie marnował ani czasu, ani wysiłku na operowanie szufladami, a jednocześnie by miał do dyspozycji więcej miejsca niż w przypadku typowych, znanych dotychczas szafek – mówi Michał Kichler, product marketing manager Häfele.

Przyjrzyjmy się poszczególnym rozwiązaniom tego systemu.

Lepiej wykorzystane miejsce

Jak to możliwe, że Häfele Matrix Pro Medical zapewnia większą przestrzeń niż tradycyjne systemy szuflad? Z czego to wynika? W budowie tego nowego systemu zastosowano kilka innowacyjnych rozwiązań. Np. boki i dno są wykonane ze stali, dzięki temu dno ma grubość 1 mm zamiast standardowych 16 mm.

Nie marnujemy przestrzeni ani między szufladami, ani w środku szuflad. Dzięki temu uzyskaliśmy 20% więcej przestrzeni wewnętrznej niż w meblu o podobnych gabarytach, zbudowanym w tradycyjny sposób – wyjaśnia Michał Kichler.

Na tę różnicę można też spojrzeć inaczej: maksymalne wykorzystanie przestrzeni sprawia, że w jednej szafce mieści się więcej szuflad. – W przypadku profesjonalnych zastosowań medycznych jest to istotne, ponieważ często potrzebne są tam bardzo płaskie wkłady na relatywnie niewielkie przyrządy i akcesoria. Niskie szuflady sprawiają, że nie magazynujemy powietrza – dodaje manager firmy Häfele.

Organizacja dla specjalistów

Poza tym, system oferuje również możliwość łatwego pomieszczenia dedykowanych wkładów i przegródek. Są wykonane z tworzywa sztucznego i doskonale układają się w szufladach.

Organizacja przestrzeni wewnętrznej zapewnia porządek oraz łatwy dostęp do instrumentów. Zadbaliśmy o szczegóły, które na pozór mogą wydawać się mało istotne, ale na co dzień, w praktyce, mają jednak duże znaczenie. Np. pełny wysuw szuflad zapewnia swobodny i bardzo łatwy dostęp do całej zawartości – wymienia Michał Kichler.

Dostępne są wkłady do szuflad o wysokości od 59 do 120 mm. Formy wkładów i przegródek są dostosowane do potrzeb różnego typu gabinetów lekarskich, w tym dentystycznych, albo laboratoriów. Dodatkowo do szuflad możemy zastosować uchwyty, które zostały pokryte certyfikowaną powłoką antybakteryjną (zgodną z standardem ISO 22196:2011) co zapewnia dodatkową, istotną ochronę.

Uchwyty meblowe są elementem dotykanym bardzo często. Dlatego powłoka antybakteryjna powinna być standardowym rozwiązaniem w przypadku profesjonalnych zastosowań medycznych – dodaje manager Häfele.

System bez montażu

Każda szuflada ma konstrukcję w całości z metalu oraz, co ma ogromne znaczenie, jest wykonana z jednego kawałka stali. Powierzchnia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz jest dzięki temu całkowicie gładka. Brak jakichkolwiek elementów drewnopochodnych, że czyści się ją łatwo i dokładnie. Nie ma możliwości, by brud czy inne zanieczyszczenia dostały się w trudno dostępne miejsca. 

System Matrix Pro Medical nie wymaga również montażu tak złożonego, jak tradycyjne systemy szuflad, co pozwala oszczędzić czas jego wdrożenia w gabinetach. Użytkownicy szybko otrzymują jednolitą, gotową do pracy konstrukcję – zaznacza Michał Kichler.

Warto dodać, że linia systemów szuflad Matrix jest dobrze znana w świecie mebli kuchennych. Wyróżnia się ergonomicznością i solidnością rozwiązań. Otwiera też duże możliwości konfiguracji.

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.