HOLZ-HANDWERK 2022 w Norymberdze: wielki zjazd

Dzięki wystawie HOLZ-HANDWERK w Norymberdze, po długiej przerwie spowodowanej koroną, ponownie odbyły się jedne z największych targów naszej branży jako osobiste wydarzenie. Mimo że odpowiednio połączyliśmy okres przejściowy z targami internetowymi – wydarzenie na żywo z osobistymi spotkaniami to jeszcze coś innego. Maszyny, których można dotknąć, zapach drewna w powietrzu, osobiste spotkania: atmosfera była wspaniała przez wszystkie cztery dni targów.

Łącznie w połączonej wystawie HOLZ-HANDWERK i FENSTERBAU FRONTALE wzięło udział 28 500 gości z ponad 100 krajów. Zgodnie z oczekiwaniami frekwencja była niższa niż na ostatnich targach w 2018 roku, ale na stoisku HOMAG mieliśmy bardzo dobre kontakty i dyskusje.

Stoisko z wieloma atrakcjami

W naszej prezentacji targowej skupiliśmy się na kompletnych rozwiązaniach, które znacząco ułatwiają rzemiosło w każdym warsztacie. Na 1700 m2 powierzchni stoiska zaprezentowaliśmy zrównoważony przekrój naszego portfolio produktowego, pokazy na żywo, punkty styku oraz prawdziwe światowe premiery. Pokazaliśmy, czego potrzebują nowoczesne warsztaty: wydajnych maszyn i rozwiązań cyfrowych, które umożliwiają zarówno zautomatyzowaną produkcję mebli, jak i produkcję poszczególnych elementów. Oprócz nowych produktów, takich jak DRILLTEQ V-310 lub CENTATEQ N-210, które po raz pierwszy zostały zaprezentowane na żywo, wykorzystaliśmy również możliwości prezentacji produktów, jakie daje technologia cyfrowa.

Jedną z naszych atrakcji była hybrydowa prezentacja produktu wirtualnego magazynu przy użyciu SAWTEQ B-300. Dzięki iVP (Intelligent Virtual Planning) zaprojektowaliśmy magazyn 1:1 na ekranie. iVP wykorzystano również do zademonstrowania cyfrowego bliźniaka DRILLTEQ V-310. W obu przypadkach odwiedzający mogli doświadczyć wirtualnych trójwymiarowych kopii produktu, zarówno na ekranie dotykowym, na okularach VR (Virtual Reality), jak i bezpośrednio na swoich smartfonach. Mogli wtedy dokonać porównania do fizycznej maszyny znajdującej się kilka metrów dalej – hybrydowy model sukcesu, który zostanie zapamiętany.

„Chwała również całej Grupie HOMAG. Wasze stoisko było dla nas punktem kulminacyjnym tegorocznych targów. Tak obszerny program targowy obejmujący dużą liczbę wystawionych maszyn i systemów był bardzo imponujący. do tej koncepcji targowej.”
Maik Terhürne, Projekty strategiczne i procesy produkcyjne, hülsta-werke

Rozwiązania cyfrowe są pożądane

Zainteresowanie rozwiązaniami cyfrowymi, zarówno dla produkcji seryjnej, jak i dla rzemieślników, stale rośnie. Z jednej strony zauważyliśmy to na stanowiskach, na których prezentowaliśmy oprogramowanie związane z maszynami, takie jak woodWOP 8 i woodStore 8 czy cyfrowych asystentów, takich jak ServiceBoard, ServiceAssist i nowy menedżer produkcji cyfrowego folderu zleceń. Z drugiej jednak strony stało się to widoczne również po zainteresowaniu naszą cyfrową ścieżką praktyki. Zainteresowane osoby przeklikiwały się krok po kroku przez aplikacje na ekranach dotykowych, rozwijając w ten sposób niemal zabawne zrozumienie funkcji danej aplikacji.

Odwiedzający otrzymywali podstawowe informacje o naszej scenie wydarzenia podczas prezentacji i pokazów na żywo. Informacje stały się bardziej wyspecjalizowane na poszczególnych stanowiskach pracy. Tam wykorzystaliśmy iVP między innymi do odtworzenia rzeczywistej sytuacji warsztatowej poszczególnych zakładów rzemieślniczych poprzez wirtualną wizualizację ich warsztatu. Umożliwiło to omówienie koncepcji warsztatowych i przetestowanie modułowości maszyn HOMAG.

Cenne kontakty osobiste

Stało się jasne, jak ważny i przyjemny jest kontakt osobisty – przy ponownym nawiązywaniu kontaktów z wieloletnimi klientami i partnerami, a także przy nawiązywaniu pierwszego kontaktu z potencjalnymi nowymi klientami. Zainteresowanym zwiedzającym mogliśmy udzielić intensywnych porad i mogli omówić swoje konkretne wątpliwości z naszymi ekspertami. Na naszej branżowej konferencji prasowej ponownie zaangażowaliśmy się również w osobistą wymianę z ponad 30 przedstawicielami prasy.

Udane targi to zawsze wspólny wysiłek zespołów ze wszystkich obszarów firmy w oparciu o produkty zorientowane na rynek. Pozytywne opinie klientów to świetna motywacja dla wszystkich pracowników firmy HOMAG i zachęta na przyszłość.

Już nie możemy się doczekać kolejnych wielkich wydarzeń na żywo: naszego HOMAG Treff 2022 w Holzbronn od 27 września do 1 października 2022 r. oraz WEINMANN Treff od 16 do 17 listopada w St. Johann-Lonsingen. W tym miejscu ponownie będziemy mieli okazję wspierać ważną wymianę osobistą.

Twój zespół marketingowy firmy HOMAG