Grupa WEINIG rozpoczyna duży program inwestycyjny w firmie HOLZ-HER

Grupa WEINIG, wiodący dostawca technologii w branży obróbki drewna, zainwestuje 15 milionów euro w swój dział materiałów drewnopochodnych, wspierając w ten sposób swoją spółkę zależną HOLZ-HER. Firma będąca częścią grupy od 2010 roku zaczęła w 2019 roku wyczerpywać swoje zdolności produkcyjne, dlatego duży projekt inwestycyjny powinien je znacznie zwiększyć i umożliwić dalszy rozwój.

Założone w 1914 roku przedsiębiorstwo budowy maszyn HOLZ-HER, które od 2010 roku dołączyło do Grupy WEINIG, w ostatnich latach tak szybko się rozwijało, że wielokrotnie osiągało granice swoich możliwości produkcyjnych. Pierwsze inwestycje w rozbudowę działu produkcji korpusów poczyniono już w 2018 roku. Ale w roku 2019 znów zrobiło się ciasno. Z tego powodu Zarząd i Rada Nadzorcza uzgodniły kompleksowy program inwestycyjny, który będzie przebiegał w trzech etapach:

  • Dalsza rozbudowa działu produkcji korpusów oraz powiększenie powierzchni montażowych
    Oprócz inwestycji zrealizowanej już w 2018 roku, w dziale produkcji korpusów pojawi się nowa hala oraz nowe centrum obróbcze. Powierzchnia montażu zostanie powiększona o 1700 metrów kwadratowych.
  • Przeprojektowanie koncepcji logistycznej w zakładzie produkcyjnym
    Dotychczasowa koncepcja logistyczna zostanie gruntownie przeprojektowana i zreorganizowana. W tym celu budowane są nowe magazyny o wysokim stopniu automatyzacji (na palety, pręty i drobne części).
  • Rozbudowa salonu wystawowego i remont powierzchni biurowej w zakładzie w Voitsberg

Dzięki inwestycji o łącznej wartości 15 milionów euro nie tylko zwiększą się moce produkcyjne, ale także stworzona zostanie przestrzeń do rozszerzenia portfolio produktów w przyszłości.

Mając na uwadze inwestycje poczynione już w 2019 r. (5 mln) i 2020 r. (12 mln), które dotyczyły przede wszystkim działu sprzedaży, serwisu i rozwoju w Nürtingen, WEINIG po raz kolejny podkreśla znaczenie HOLZ-HER dla Grupy.

Inwestycja w dalszą rozbudowę oddziałów jest również wyraźnym sygnałem dla pracowników, że WEINIG wyraźnie pozycjonuje się w kierunku Voitsberg i Nürtingen i w pełni wspiera je w dalszym rozwoju firmy HOLZ-HER.

Dzięki dwóm działom specjalizującym się w litym drewnie i materiałach drewnopochodnych, Grupa WEINIG ma dobrą pozycję rynkową. Wynika to nie tylko ze szczególnego zaangażowania pracowników, którym firma pragnie mocno podziękować.

Cieszymy się, że możemy wspólnie dalej kształtować przyszłość firmy HOLZ-HER – mówi Gregor Baumbusch, dyrektor generalny Grupy WEINIG oraz Frank Epple, dyrektor zarządzający firmy HOLZ-HER.