Grupa JAF pomyślnie przejęła DLH Polska i DLH Słowacja

DLH Polska i DLH Słowacja, główni dostawcy drewna oraz produktów drewnopochodnych na swoich rodzimych rynkach, stali się integralną częścią Grupy JAF. Przejęcie przez Grupę zostało uzgodnione z dotychczasowym właścicielem 3 listopada 2022 roku. Po spełnieniu wszystkich warunków przejęcia, już 26 września 2023 roku w Warszawie możliwe było podpisanie odpowiednich umów kupna, w wyniku których obie spółki DLH będą mogły zostać przekazane Grupie JAF.

 

Strategiczne rozszerzenie obecności na rynku podstawowym

Przejęcie obu jednostek biznesowych DLH na Słowacji i w Polsce oznacza, że Grupa JAF zyska silniejszą pozycję na dwóch ważnych, kluczowych rynkach. Do istniejących oddziałów Grupy JAF w Polsce i na Słowacji dołączy teraz dziewięć oddziałów DLH w Polsce i jeden oddział DLH na Słowacji. Integracja DLH Polska i DLH Słowacja w Grupę JAF łączy dwie spółki, które od lat odnotowują zrównoważony rozwój w oparciu o bardzo podobne wartości. DLH Polska i DLH Słowacja będą w dalszym ciągu prowadzić działalność handlową pod marką DLH i prowadzić działalność w swoich krajach w oparciu o swoje obecne zespoły składające się z długoletnich pracowników i menedżerów. Istniejące lokalizacje JAF w Polsce i na Słowacji również zasadniczo pozostaną niezmienione.

– Jako Grupa JAF jesteśmy zachwyceni, że udało nam się pomyślnie sfinalizować zakup DLH Polska i DLH Słowacja. Podczas ścisłej współpracy podjętej w ostatnich tygodniach z naszymi nowymi partnerami z DLH, udało nam się już zidentyfikować liczne synergie, które umożliwią nam oferowanie naszym klientom jeszcze lepszych produktów i usług. Serdecznie witamy DLH w Grupie JAF i nie możemy się doczekać wspólnej obiecującej przyszłości – mówi Werner Stix, Dyrektor Generalny JAF.   

Z kolei Dyrektor Zarządzający DLH Polska – Jerzy Karpiński – tak komentuje ostatnie działania:

– DLH Polska i DLH Słowacja są teraz częścią Grupy JAF. Początkowe wrażenie, że to posunięcie stworzy obiecujące możliwości, stało się jeszcze silniejsze w ciągu ostatnich miesięcy wzajemnego poznawania się. Jako zespół DLH nie możemy się doczekać ciągłej optymalizacji handlu produktami z drewna wraz z naszymi międzynarodowymi kolegami z JAF. Nasi klienci nie tylko będą nadal mogli cieszyć się standardową, wysoką jakością usług ze strony naszego istniejącego zespołu, ale także będziemy mogli wspólnie dalej się rozwijać jako część Grupy JAF.

Przejęcie spółek DLH Polska i DLH Słowacja przez Grupę JAF, uzgodnione w listopadzie 2022 roku i sfinalizowane 26 września 2023 roku, umocniło pozycję Grupy JAF na kluczowych rynkach drewna i produktów drewnopochodnych. Integracja tych spółek, które od lat rozwijały się w oparciu o podobne wartości, pozwoli Grupie JAF zachować markę DLH i kontynuować działalność w Polsce i na Słowacji. Synergia wynikająca z tej transakcji umożliwi Grupie JAF oferowanie klientom jeszcze lepszych produktów i usług. Obie strony wyrażają entuzjazm z powodu tej współpracy i mają nadzieje na obiecującą przyszłość.


JAF działa na rynku od ponad siedmiu dekad i posiada swoje oddziały w wielu lokalizacjach na terenie prawie dwudziestu krajów. Działalność w Polsce rozpoczęliśmy w 2008 roku. Jesteśmy dystrybutorem hurtowym drewna i innych materiałów, a ponad 75-letnia tradycja Grupy JAF w sprzedaży drewna, rozwinięta sieć placówek i ogromna różnorodność produktów, stawia nas na pozycji jednego z liderów tej branży.