Głos kobiet na targach DREMA 2023!

Pomimo, iż powszechnie uważa się, że w sektorze drzewno-meblarskim przeważają mężczyźni, to właśnie na targach DREMA kobiety z branży mają swój głos.

Wydarzenia targowe od zawsze były przestrzenią do dialogu, przyczyniały się do znaczących przełomów, innowacji i odkryć, napędzając w ten sposób rozwój branży. Nie inaczej jest przy nadchodzącej edycji Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego 2023 w Poznaniu. Tegoroczna odsłona DREMY w dużym stopniu skupiać się będzie na roli kobiet, ich wysiłków i sukcesów w przemyśle drzewno-meblarskim. Głos kobiet staje się nie tylko słyszalny w dyskusji o przyszłości całej branży, ale nadaje jej ton.

O wyzwaniach branży wśród płci pięknej

Już 14 września 2023 w ramach targów DREMA organizatorzy: Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli oraz Grupa MTP zapraszają kobiety biznesu działające w branży meblowej oraz wyposażenia wnętrz i przemyśle drzewnym na czwartą już odsłonę spotkania pt. „Jak odnosić sukcesy w świecie nowych wyzwań”.

Niezwykłe osobistości płci pięknej podzielą się swoją wiedzą, pasją i zaangażowaniem – wkład kobiet w rozwój branży jest nieoceniony, a różnorodność perspektyw przekształca sposób, w jaki myślimy o drewnie. Spotkanie będzie miało charakter konferencyjno–networkingowy. Oprócz udziału w ciekawych wykładach na ważne dla branży tematy, będzie można również porozmawiać z liderkami biznesu meblarskiego, wymienić się aktualnymi informacjami i nawiązać nowe relacje.

Podczas spotkania prelekcję wygłosi m.in. profesor Ewa Ratajczak, która opowie o pasji i sukcesie, a także o tym, co nas blokuje w jego osiągnięciu. Pojawią się też aktualne branżowe zagadnienia, na przykład digitalizacja w obszarze designu – temat ten przybliży uczestniczkom Małgorzata Rusin z firmy Meble VOX. Ogromnym źródłem inspiracji stanie się panel dyskusyjny. W tym roku rozmowy będą się toczyły pod hasłem „Kobiety w świecie nowych wyzwań”.  Zaproszone liderki biznesu meblarskiego będą szukały odpowiedzi na pytania: jakie wyzwania stoją przed współczesnymi kobietami, jak w świecie coraz to nowych wyzwań osiągnąć work-life balance, jak motywować się do działania, jak nie tracić do siebie zaufania w przypadku osiągnięcia chwilowej porażki oraz jak sobie radzić z tym stanem.

Nowa wicedyrektor targów DREMA

Zmiany widoczne są nie tylko w sektorze drzewno-meblarskim, ale zachodzą również w szeregach targowych. Projekt DREMA zyskuje nowego zastępcę dyrektora projektu – od lipca 2023 stanowisko to zostało powierzone Małgorzacie Ożóg, która z branżą drzewno-meblarską i tym samym z targami DREMA jest związana od 2011 r. Małgorzata Ożóg jest osobą cieszącą się dużym zaufaniem nie tylko w strukturach Grupy MTP, ale także wśród wystawców i partnerów biznesowych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w organizowaniu targów, od początku swojej kariery odpowiada za obsługę wystawców przy wielu kluczowych projektach, zarówno B2B jak i B2C. Koordynowała również prace nad ekspozycją takich międzynarodowych wydarzeń jak Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP24) oraz World Urban Forum 11 (WUF11).

Moją ambicją jest osiągnięcie maksymalnej korzyści z udziału w targach, zarówno przez wystawców jak i zwiedzających, dlatego planuję kontynuować politykę dynamicznego rozwoju w oparciu o inicjatywy, które mają na celu jeszcze bardziej uatrakcyjnić formułę targów DREMA – podkreśla Małgorzata Ożóg. – W miarę, jak kobiety coraz aktywniej uczestniczą w przemyśle drzewno-meblarskim, ich rola staje się bardziej widoczna i istotna dla ewolucji tej dziedziny. Wprowadzają one różnorodność, kreatywność i zaangażowanie, przyczyniając się do dalszego postępu i innowacji. Chciałabym, aby branża zwróciła szczególną uwagę na potencjał kobiet i aby targi DREMA stały się platformą służącą cennym celom biznesowym, dając także przedstawicielkom płci pięknej szansę poznawania się, prowadzenia rozmów i nawiązywania kontaktów w interesach – dodaje nowa wicedyrektor.

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach 12-15 września 2023 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zapraszamy serdecznie!

Więcej informacji: www.drema.pl

FB: https://www.facebook.com/TargiDREMA/

LI: https://www.linkedin.com/showcase/targidrema/