German Brand Awards dla Nowego Stylu

Nowy Styl znalazł się w gronie tegorocznych laureatów German Brand Awards. Firma otrzymała tytuł „Zwycięzcy” (Winner) w kategorii „Doskonałość w Strategii i Kreacji Marki”, a także „Wyróżnienie Specjalne” (Special Mention) za Strategię Marki Roku. Z tej okazji Nowy Styl podsumował swoje działania rebrandingowe.

Organizatorem konkursu German Brand Awards jest Niemiecka Rada Wzornictwa, składająca się z niezależnego panelu ekspertów i przedstawicieli handlu, mediów i świata designu. Zasięg wydarzenia oraz cenione jury sprawia, że przyznane podczas konkursu nagrody cieszą się międzynarodowym uznaniem. W tegorocznej edycji konkursu German Brand Awards odnotowano 1134 zgłoszenia z 17 krajów.

Globalna marka Nowy Styl

Dla Nowego Stylu takie wyróżnienie to dobra okazja do podsumowania rebrandingu, który firma rozpoczęła w 2019 roku. Podstawowym założeniem tego procesu było wzmocnienie i uspójnienie customer experience, uporządkowanie oferty poszczególnych brandów oraz głębsza integracja działań marketingowych. Rebranding na poziomie globalnym pozwolił do wspólnych umiejętności, technologii i klientów dołożyć międzynarodową rozpoznawalność pod szyldem dominującej, globalnej marki Nowy Styl.

Jak twierdzą specjaliści odpowiadający za rebranding, proces zmian był wyzwaniem nie tylko strategicznym, ale również organizacyjnym. Nowy Styl to firma, która od niemal 30 lat dynamicznie rozwija się i nieustannie poszerza zakres działalności, dlatego tak ważne było ponowne zdefiniowanie jej tożsamości i stworzenie nowego spójnego portfolio brandów.

– Wszyscy jesteśmy dumni z tego, że wspólnym wysiłkiem międzynarodowych zespołów, każdego dnia pracujemy na silną i globalną markę Nowy Styl. Chcemy, by jeszcze lepiej odpowiadała na aktualne potrzeby naszych klientów – mówi Przemysław Różowicz, Dyrektor Działu Zarządzania Brandami i CSR w Nowym Stylu.

Rebranding objął swoim oddziaływaniem wiele aspektów działalności Nowego Stylu. Powstał nowy komunikat call to action, zachęcający do kontaktu i wspólnego działania – Let’s make your space together. Ujednolicony został system znakowania produktów, a także globalne materiały marketingowe. Nowy wizerunek marki znalazł także odzwierciedlenie w materiałach wewnętrznych (magazyn i newsletter LinkUP) oraz komunikacji zewnętrznej (magazyn i newsletter UPstream).

Przeprowadzone zmiany przełożyły się także na zasięgi i liczbę osób zainteresowanych ofertą i działalnością Nowego Stylu. Liczba wizyt na stronie internetowej www.NowyStyl.com wzrosła o ponad 100 tys. w okresie 1.06.2020 – 30.04.2021. W ciągu ostatniego roku znacząco wzrosła również liczba fanów na profilach w mediach społecznościowych.

Działania Nowego Stylu są również weryfikowane zewnętrznie – w ostatnim miesiącu już kolejny rok z rzędu firma stanęła na podium w Rankingu Polskich Ambasadorów „Wprost”. Znalazła się także w rankingu Najcenniejszych Polskich Marek „Rzeczpospolitej”, zajmując 55. miejsce wśród najbardziej rozpoznawalnych firm.

O FIRMIE

Nowy Styl (www.nowystyl.pl) to europejski lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej. Dostarcza usługę wyposażania wnętrz w oparciu o analizę specyfiki i potrzeb klienta, efektywności, organizacji pracy, ergonomii i akustyki. Firma ma przedstawicielstwa w 16 krajach. Rozwiązania i wiedzę o organizacji biur prezentuje w Office Inspiration Centre w Krakowie i 31 showroomach m.in. w Londynie, Paryżu, Warszawie, Monachium, Pradze i Dubaju.