FORTE nawiązuje współpracę z firmą Välinge, by wprowadzić na rynek produkty wykorzystujące nową, przełomową technologię montażu mebli – Threespine® ID

FORTE, jeden z największych europejskich producentów mebli do samodzielnego montażu, ogłosił, że nawiązał współpracę ze szwedzką firmą Välinge i otrzymał licencję na wykorzystanie nowej, przełomowej technologii montażu Threespine® ID.

– Misją FORTE jest tworzenie lepszego domu. Dlatego rozwiązanie Välinge od razu mnie przekonało. To zupełnie nowe podejście do montażu mebli, które sprawia, że staje się on łatwiejszy, szybszy i bardziej intuicyjny. Jednocześnie Threespine® ID daje możliwość wygodnego demontażu, co wydłuża cykl życia produktu i ułatwia jego recykling, a to z kolei jest kolejnym krokiem w kierunku realizacji jednego z naszych najważniejszych celów na najbliższe lata, jakim jest zrównoważony rozwój. Jestem przekonana, że łącząc siły z liderem innowacji, jakim jest Välinge, wspólnie będziemy dostarczać lepsze rozwiązania naszym kontrahentom i konsumentom – mówi Maria Florczuk, Członkini Zarządu Grupy FORTE.
Technologia Threespine® ID to zupełnie nowy pomysł na montaż i demontaż mebli. Sprawia, że złożenie mebli jest łatwe, wygodne i zarazem do dziesięciu razy szybsze niż w przypadku tradycyjnej metody. Nie wymaga użycia prawie żadnych narzędzi, wkrętów, śrubek, a jednocześnie zapewnia stabilność konstrukcji mebla.
Dla Marii Florczuk jest to znaczący krok w przyszłość: – Wdrożenie nowej technologii wymagało inwestycji, ale jesteśmy jej całkowicie pewni. Välinge stworzyło imponujące i przełomowe rozwiązanie. Cieszymy się, że wspólnie z naszym partnerem możemy kształtować tę innowację od samego początku.
Johan Hallin, Senior Key Account Manager Furniture w Välinge Innovation, również pozytywnie wypowiada się o dotychczasowej współpracy:
– Cieszymy się, że FORTE zdecydowało się na wykorzystanie naszej nowatorskiej technologii i jej wprowadzenie w wybranych kolekcjach. Od samego początku rozmowy były nastawione na współpracę i realizację wspólnych celów, a nasze działania nakierowane było na konkretne rozwiązania i wdrożenia. Partnerstwo pomiędzy Välinge i FORTE jest idealnie dopasowane – właśnie tak jak meble z technologią Treespine® ID.

Fabryki Mebli „FORTE” jest wiodącym polskim producentem mebli do samodzielnego montażu. Firma powstała w 1992 roku, a w 1996 roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. FORTE posiada cztery nowoczesne zakłady produkcyjne w Polsce, w tym własną fabrykę płyt wiórowych. Firma sprzedaje swoje produkty w ponad 40 krajach na całym świecie, a ponad 85 proc. całej produkcji trafia za granicę. W 2022 roku obrót Grupy FORTE osiągnął 1 273,9 MLN PLN.