Festool głównym partnerem zawodów EuroSkills Gdańsk 2023

Młodzi, ambitni i pełni pasji, ciężko pracujący nad doskonaleniem swoich umiejętności pod okiem znakomitych ekspertów – tacy są zawodnicy nadchodzących zawodów EuroSkills 2023. Mistrzostwa Europy Młodych Profesjonalistów odbędą się po raz pierwszy w Polsce i będą trwać od 5 do 9 września. Festool został głównym partnerem wydarzenia, który w ramach współpracy zapewni niezbędne elektronarzędzia dla uczestników takich konkurencji, jak: meblarstwo, stolarstwo, ciesielstwo, układanie podłóg, tynkarstwo i sucha zabudowa, murarstwo, malowanie i dekoracje oraz architektura krajobrazu.

EuroSkills Gdańsk 2023 to ósma edycja odbywającego się co dwa lata – największego konkursu umiejętności zawodowych w Europie. Wydarzenie gromadzi setki młodych profesjonalistów, którzy rywalizują o tytuł najlepszego zawodnika w wybranej przez siebie dyscyplinie. Impreza ma na celu podnoszenie kompetencji zawodowych wśród młodych ludzi, budowanie partnerstw edukacyjno-biznesowych, tworzenie pozytywnego wizerunku szkolnictwa branżowego, a także wymianę dobrych praktyk. Wcześniejsze edycje EuroSkills odbyły się m.in. w Rotterdamie, Lizbonie, Grazu czy Budapeszcie.

Od samego początku działalności Festool dostarcza narzędzia ułatwiające pracę oraz zwiększające jej jakość i wydajność, równocześnie kładąc nacisk na rolę edukacji wśród młodych rzemieślników. Systemowe rozwiązania Festool są nie tylko przedmiotem zainteresowania profesjonalnych firm wykonawczych czy rzemieślników, ale także nauczycieli oraz uczniów ze szkół zawodowych, jak i studentów oraz profesorów szkół wyższych.

Klucz do sukcesu kryje się w starannym przygotowaniu oraz odpowiednim kierowaniu pracy młodych ludzi. Eksperci Festool byli zaangażowani w odpowiednie przygotowanie kandydatów do nadchodzących zawodów od samego początku. Pod ich okiem kandydaci szlifowali swoje umiejętności w sali szkoleniowej oraz w lokalnych warsztatach w całej Polsce. „Twórczość i kreatywność wpływa na rozwój każdego młodego człowieka. Najważniejsze co my możemy im zaoferować, to czerpanie z naszego doświadczenia. Dla mnie jako trenera nie ma większej radości jak postępy w pracy oraz uśmiech na twarzy naszych zawodników ” – dodaje Sławomir Trojan, trener w Festool Polska.

Klasa Festool

Jedną z aktywności, którą Festool prowadzi od 2009 roku – jest Klasa Festool. Program obejmuje wiele płaszczyzn, dzieje się to m.in. poprzez wyposażenie szkół w maszyny i urządzenia oraz możliwość korzystania z wyposażonej pracowni, która z pewnością przekłada się na wzrost zawodowych kwalifikacji wśród młodzieży. Kolejnym bardzo ważnym elementem współpracy są wspólne zajęcia praktyczne, podczas których uczniowie i nauczyciele mają możliwość skorzystania z wiedzy merytorycznej i umiejętności trenerów Festool.

EuroSkills 2023

W zawodach EuroSkills Gdańsk 2023 rywalizacja będzie toczyć się w 43 konkurencjach w 6 obszarach: technologia informacyjna i komunikacyjna, technologia wytwarzania i inżynieria, technologia budowlana, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste oraz sztuka i moda.

W ramach współpracy z EuroSkills Festool wyposaży zawodników w swoje elektronarzędzia w takich kategoriach jak: murarstwo, malowanie i dekoracje, tynkarstwo i sucha zabudowa, meblarstwo, stolarstwo, ciesielstwo, układanie podłóg i architektura krajobrazu.

Łącznie w Gdańsku pojawi się ponad 600 młodych profesjonalistów z 32 krajów. Więcej informacji o zawodach Euroskills jest dostępne na stronie Organizatora: euroskills2023.org