Efektowne dopełnienie – designerskie meble i dodatki ze spieków kwarcowych Laminam

Urządzanie mieszkania to proces niezwykle twórczy, ale także pełen trudnych decyzji. Dotyczy to zarówno wyboru odpowiednich materiałów wykończeniowych, elementów wyposażenia wnętrz, jak i samych detali. Spieki kwarcowe włoskiej marki Laminam coraz śmielej zaznaczają swoją obecność w projektach polskich architektów, prezentując nieograniczone możliwości ich zastosowania. Co ciekawe, są obecnie już nie tylko na ścianach czy podłodze, ale powstają z nich meble, wykończenie drzwi czy obudowy grzejników.

Kiedy myślimy o współczesnym domu, przychodzą nam do głowy obrazy wnętrza, które jest nie tylko przestrzenią atrakcyjną wizualnie, ale także wygodną w codziennym użytkowaniu. Szukamy rozwiązań będących designerską ozdobą, a przy tym – funkcjonalnych i praktycznych. Włoska marka Laminam przekuwa współczesne potrzeby w innowacyjne, wielkoformatowe płyty o unikatowym wzornictwie i przekonuje, że spieki kwarcowe to materiał nie tylko zarezerwowany na duże powierzchnie, takie jak ściany czy podłoga. Świadomość aktualnych trendów, które co roku projektanci Laminam przenoszą do nowych kolekcji, daje nieograniczone możliwości tworzenia z nich ciekawych projektów mebli i ich elementów wykończenia. Płyty mimo, że cienkie (od 3 – 12 mm) mogą być przycinane pod każdym kątem oraz układane w unikalne kompozycje, które staną się idealnym dopełnieniem wystroju. I choć powszechnie swoje zastosowanie znajdują w kuchni lub łazience, to coraz częściej wychodzą poza ich granice. W jadalni pojawiają się stoły wykonane ze spieku kwarcowego, w salonie ich mniejsze formy, a w sypialni – komody.

Kolekcja Laminam obejmuje ponad 150 wzorów różniących się od siebie fakturą, deseniem i kolorem. Wśród najchętniej wybieranych dekorów jest linia I NATURALI, czyli płyty inspirowane pięknem szlachetnego kamienia. To doskonała alternatywa dla zabudowy kominka, wykończenia blatu roboczego czy ściany pomiędzy szafkami kuchennymi. W ofercie znajdziemy także wierne imitacje mokrego tynku, cementu, betonu, naturalnego drewna oraz gładkie, polerowane powierzchnie. Możemy je ze sobą łączyć, zestawiać, tworzyć nieoczywiste połączenia. Zamieniać nieestetyczny grzejnik na element dekoracyjny pokoju, a opatrzone drzwi na unikalną wizytówkę naszego domu. Co więcej, materiał ten cieszy się uznaniem architektów także w przestrzeni ogrodowej. Jest odporny na wilgoć i promieniowanie UV, dzięki czemu z powodzeniem może być wykorzystywany również do produkcji mebli wypoczynkowych, donic czy kwietników.

Spieki kwarcowe to nie tylko kwestia estetyki, ale także wygoda codziennego życia. Projektanci Laminam zadbali o to, aby były one łatwe w pielęgnacji, odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania, zaplamienia i obicia, a przy tym pozostały lekkie i nieszkodliwe dla środowiska. Ich skład został stworzony na bazie naturalnych surowców: w szczególności kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych oraz pigmentów ceramicznych. Zaawansowane technologie zastosowane w procesie produkcyjnym płyt tworzą materiał wyjątkowo trwałym, który może być docinany na konkretny wymiar z bardzo dużą dokładnością i dostosowywany do indywidualnych potrzeb oraz przeznaczenia.

 

Więcej informacji o płytach Laminam Poland: www.laminam.pl/pl/