Detal ma znaczenie – nagroda Best Polish Design dla kolekcji 
Alter Ego od Paged Meble

Jasienica, 29.01.2023 – Kolekcja mebli Alter Ego od Paged Meble została laureatem  prestiżowego konkursu Dobry Design 2024 w kategorii Best Polish Design. Jury konkursu, złożone z uznanych architektów, projektantów oraz ekspertów branży wnętrzarskiej, doceniło jej skupienie na detalu i perfekcyjnym wykonaniu oraz ideę projektowania w harmonii ze środowiskiem.

Konkurs Dobry Design corocznie wyróżnia produkty, które odznaczają się wyjątkowym wykonaniem i projektem. Motywem przewodnim ósmej edycji 4 Design Days było odkrywanie ponadczasowości w projektowaniu. Ogłoszenie wyników plebiscytu odbyło się podczas uroczystej gali w trakcie 4 Design Days w Katowicach.    

– Dziękuję organizatorom i jury, a specjalne podziękowania składam „ojcu” tej kolekcji Jakubowi Szczęsnemu oraz każdemu z projektantów który ją współtworzył – powiedział po otrzymaniu nagrody Michał Mróz, Wiceprezes Zarządu spółki Paged Meble.

Zakorzeniona w klasyce, kolekcja mebli Alter Ego stanowi odniesienie do ponad 140-letniej historii marki Paged i jest przykładem tego, jak tradycja i nowoczesność mogą współgrać, tworząc funkcjonalne, a zarazem ponadczasowe projekty.

Nagroda Best Polish Design jest dla nas potwierdzeniem, że warto  tworzyć odważne projekty we współpracy z najlepszymi polskimi projektantami, pozostawiając im swobodę twórczą. Wierzę, że to wyróżnienie pomoże nam w promocji polskiego designu na rynkach zagranicznych, a także wzmocni zainteresowanie krajowych odbiorców naszych produktów. – dodaje Michał Mróz.


O Grupie Paged:

Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i jednym z największych producentów krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2 tys. osób i posiada łącznie siedem zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak: projektowanie wnętrz i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na blisko osiemdziesięciu rynkach na całym świecie.

Od 2019 roku Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech.

Spółki należące do Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.