Design i najnowsza technologia w kuchni

Podczas urządzania mieszkania coraz większą wagę przywiązujemy do kuchni. Zwłaszcza jeśli jest ona otwarta na salon, jak bywa, zwłaszcza w tzw. nowym budownictwie. To tam toczy się bowiem życie rodzinne, jemy wspólne posiłki i rozmawiamy. To w kuchni odbywają się przecież najlepsze imprezy. W czasach kiedy pomieszczenie to staje się centralnym punktem naszego domu, kluczowy jest jego wystrój. Aranżując kuchnię wybieramy więc meble, planujemy rozkład szafek, szukamy idealnej lodówki, funkcjonalnego piekarnika i kuchenki. Warto pamiętać, że nieodłącznym elementem tej ostatniej jest też niezawodny okap. Jak wybrać taki, który stanowił będzie prawdziwą kuchenną pomoc i doda wnętrzu doskonałego designu, podpowiada marka Laveo.

 

Widoczny czy nie?

Wyznacznikiem tego, że okap pełni ważną rolę w wystroju kuchni może być fakt, że na popularności stale zyskują okapy kominowe. Coraz częściej stawiamy na modele, których składową lub dodatkowym elementem jest widoczny, duży komin. Jeszcze niedawno najpopularniejsze były modele podszafkowe lub teleskopowe, a więc do zabudowy. Okap stanowił bowiem niezbyt atrakcyjny element wystroju kuchni, który należało ukryć. Obecnie producenci, tacy, jak marka Laveo, proponują szeroką gamę okapów stworzonych z myślą o najróżniej urządzonych kuchniach. Nie zapominając oczywiście o małych wnętrzach, nadal mają w swojej ofercie okapy do zabudowy i podszafkowe – np. MADERA i absolutny hit – NORM, w którym wykończenie frontu taflą białego lub czarnego szkła dodaje kuchni nowoczesnego charakteru i stylu. W ofercie marki dostępne są też modele teleskopowe, zajmujące minimum przestrzeni – np. LOMO.

 


Stylowy komin

Na fali rosnącej popularności okapów kominowych, które coraz częściej wybieramy nawet do niewielkich wnętrz, producenci oferują ich całą gamę. Marka Laveo proponuje proste modele KVADRATO, LAGOS i REVELO z wykończeniem czarnym lub białym, stalową LIGIĘ, idealnie wpisującą się w klimat zarówno industrialnej, jak i rustykalnej kuchni, a także kilka minimalistycznych i niezwykle nowoczesnych modeli nadających kuchni charakteru i wyrazu. Obok takiego okapu po prostu nie da się przejść obojętnie, a jego doskonały design stanowić będzie mocny element naszej kuchni. SOLANO to duży, czarny okap, którego ciekawym elementem jest fakturowana tafla szkła. JUKON również wykończony został szkłem, tym razem gładkim. Jego korpus pokryto farbą nieabsorbującą odcisków palców. FUTURO – najbardziej designerski, z całym frontem z czarnego szkła oraz hit wśród modeli marki Laveo – minimalistyczny CUBA z frontem jakby z jednej tafli szkła. Wybór któregoś z tych okapów pozwoli uzupełnić kuchnię elementem nie tylko pięknym, ale też posiadającym doskonałe parametry techniczne.

Cichy pomocnik

Dzięki szerokości oferty marki Laveo możemy bez problemu dobrać okap idealny do naszej kuchni, niezależnie od jej stylu. Wykończenie w stali inox, a także czarne i białe pozwala dopasować ten element także do reszty sprzętu AGD w kolorze lub odcieniu przypominającym wykończenie aluminiowe. Wszystkie okapy kuchenne marki Laveo, zarówno teleskopowe, podszafkowe, jak i kominowe mają możliwość pracy jako wyciągi i pochłaniacze. Modele do zabudowy są małe, jednak można je rozsunąć, dzięki czemu nie tracimy ich funkcjonalności. W niektórych modelach, jak np. JUKON zastosowano podwójną turbinę, co jednak nie ma wpływu na głośność jego pracy. Współczesne rozwiązania pozwalają bowiem na osiąganie super efektów, przy utrzymaniu niskiego poziomu hałasu (od 47 do 61 db).

 


Urządzając kuchnię, warto już na etapie wyboru mebli, zadbać o odpowiedni okap kuchenny. Najważniejsze, by jego szerokość odpowiadała szerokości płyty kuchennej i szafek, pod którymi lub obok których zostanie umieszczony. Należy również uwzględnić optymalną wysokość umiejscowienia okapu nad płytą grzewczą. I tak – nad płytą elektryczną powinna ona wynosić co najmniej 60 cm. Z kolei w przypadku kuchenki gazowej minimalny odstęp to 75 cm. Równie istotny jest też styl, w jakim okap będzie utrzymany. Na szczęście dzięki dostępności różnych modeli, nie musimy iść na kompromis w tej kwestii i możemy wybrać taki, który w 100% pasować będzie do naszej wymarzonej kuchni.

Dodatkowe informacje:

 

Laveo to polska marka produktów wyposażenia wnętrz stworzona z myślą o tych, którzy cenią sprawdzoną jakość i nowoczesny design. Powstała w 2009 roku. W asortymencie marki dostępne są: baterie łazienkowe, natryski, baterie zlewozmywakowe, zlewozmywaki granitowe, okapy. Producent oferuje także akcesoria łazienkowe i kuchenne.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.laveo.pl