Cosentino sponsorem Madrid Design Festival 2021

Cosentino współpracuje z Madrid Design Festival od samego początku powstania inicjatywy cztery lata temu. W 2021 roku hiszpańska firma oferująca spieki ultrakompaktowe, konglomeraty kwarcowe i naturalny kamień, nadal jest głównym partnerem tego prestiżowego międzynarodowego przedsięwzięcia, które przedstawia najlepsze przykłady współczesnego wzornictwa, projektowania wnętrz oraz architektury. Początek lutego upłynie nam zatem pod znakiem wystaw, premiery książek, konkursów, wywiadów i forów dyskusyjnych dotyczących projektowania.

Firma Cosentino wywodzi się z Hiszpanii i jest światowym liderem w produkcji i dystrybucji innowacyjnych powierzchni dla świata architektury i designu. Nie jest to więc przypadek, że Cosentino jest jednym z głównym sponsorów Madrid Design Festival 2021, wydarzenia, które sprawia, że z początkiem lutego Madryt zmienia się w światową stolicę designu. Tegoroczna edycja obfituje w wyjątkowo ciekawy program i treści – niektóre z nich będą dostępne online dla publiczności na całym świecie.

„Masters of Design” – spotkanie z Diego Rodríguezem w Cosentino City Madrid

W ramach cyklu „Mistrzowie Designu” Cosentino zorganizuje wirtualne spotkanie z Diego Rodríguezem, ważną postacią w świecie międzynarodowego projektowania wnętrz. Diego Rodríguez, założyciel studia CONCEPTO DR, wyszedł ze swymi projektami poza granice Hiszpanii, docierając do Paryża, Londynu i Meksyku. Projektant wnętrz podzieli się swoimi doświadczeniami i lekcjami życia, a także omówi swoje najbardziej oryginalne projekty podczas sesji na żywo 9 lutego o godz.18.00 na Cosentino Live. Rejestracja na wydarzenie: Cosentino Professional.

ATLAS. „Kultura projektowania w Hiszpanii”

Design jest kluczowym elementem wprowadzania innowacji, które mogą pozytywnie wpływać na ludzi i planetę, dotyka wielu aspektów życia ludzi na świecie. Jest kluczem do postępu i narzędziem, które pozwala iść dalej i tworzyć nowe scenariusze na przyszłość, poprawiać życie i pobudzać wzrost gospodarczy kraju. Spotkania w ramach projektu ATLAS traktują design i projektowanie jako synonimy rozwiązań, które pozwalają osiągać najlepsze rezultaty tam, gdzie ich najbardziej potrzeba. Isabel Martínez-Cosentino Ramos, menedżer Cosentino City Barcelona, ​​weźmie udział w jednej z tych pięciu dyskusji promowanych przez Ministerstwo Kultury. Spotkanie „Kultura wzornictwa jako potrzeba konstrukcyjna”, który będzie transmitowany w ramach MDF Design Pro 12 lutego o godz. 19.00 na stronie madriddesignfestival.com

MadridDesignPRO by Cosentino – wirtualne konferencje z udziałem Pauli Scher i Moritza Waldemeyer’a

We współpracy z Cosentino, Madrid Design Festival organizuje konferencje online dla profesjonalistów, prowadzone przez dwie kluczowe postacie międzynarodowego designu: graficzkę Paulę Scher oraz projektanta Moritza Waldemeyer’a. Paula Scher, pierwsza dyrektorka firmy Pentagram, jest projektantką najpopularniejszych na świecie logo, w tym logo MoMA i Metropolitan Opera. Prace Moritza Waldemeyer’a to z kolei fuzja technologii, sztuki, mody i designu, w połączeniu ze światłami LED i laserami. Pozostawił swój ślad także w przemyśle muzycznym, projektując zestawy oświetlenia LED dla U2 i Rihanny. Współpracował również z architektami i projektantami takimi jak Ron Arad, Zaha Hadid, czy Hussein Chalayan. Konferencje obejrzeć można będzie na Cosentino TV lub na madriddesignfestival.com.

Paula Sher: 10 lutego, godz: 18:00

Moritz Waldemeyer: 18 lutego, godz: 19:00

MDF Studio by Cosentino, z udziałem Teresy Herrero, Tomása Alíi i Ruth Uve

Cosentino City Madrid będzie jednym z przystanków MDF STUDIO, inicjatywy, której celem jest podkreślenie możliwości twórczych Madrytu. Na objazdowej scenie, zaprojektowanej wspólnie z Acción Cultural Española, lokalni projektanci pokażą światu swój proces pracy. W showroomie Cosentino City Madrid odbędą się trzy wirtualne rozmowy, którym przewodniczyć będzie dziennikarka Teresa Herrero, projektant wnętrz Tomás Alía i projektantka mebli Ruth Uve. Wydarzenia te odbywać się będą na przełomie lutego i marca, więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu.

II Konkurs na wystawę okienną organizowany przez Cosentino & Artediez

Cosentino City Madrid już drugi rok z rzędu połączy siły ze szkołą artystyczną Artediez, aby uruchomić coroczny konkurs wystaw okiennych. Dzięki tej inicjatywie studenci projektowania przedstawią swoje projekty, które będą używane przez kilka następnych miesięcy do dekoracji dwóch głównych okien w showroomie Cosentino City Madrid, zlokalizowanym w samym sercu Paseo de la Castellana. Konkurs ten ma na celu wybranie projektów stworzonych przez studentów, które przekazują wartości firmy i mogą stać się punktem odniesienia dla branży i profesjonalistów, biorących udział w wydarzeniu. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 23 lutego.

„Przyszłość z przyszłości. Nowa generacja Bauhausu od FAD & Cosentino”

FAD (hiszpańska organizacja zajmująca się promocją sztuki i designu) i Cosentino zorganizują wirtualną dyskusję, podczas której młodzi profesjonaliści znani ze swych multidyscyplinarnych projektów, omówią wyzwania, jakie przy tworzeniu nowego Bauhausu zaproponowała niedawno

Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula Von der Leyen.

Oglądaj na Cosentino Live 25 lutego o godzinie 19:00

Więcej na: https://www.cosentino.com/pl-pl/

***

Grupa Cosentino to rodzinna firma o zasięgu globalnym, która wytwarza wysokiej jakości, innowacyjne powierzchnie dla branży architektury i projektowania wnętrz oraz zajmuje się ich dystrybucją.  

 

Dzięki współpracy z klientami i partnerami ta wiodąca spółka wymyśla i przewiduje nowatorskie rozwiązania, które podnoszą jakość życia ludzi i stanowią dla nich inspirację. Jest to możliwe dzięki pionierskim markom, liderom w swoich segmentach rynkowych, takim jak Silestone®, Dekton® i Sensa by Cosentino®. Są to zaawansowane technologicznie powierzchnie, które pozwalają tworzyć unikatowe przestrzenie i projekty w domach oraz w przestrzeni publicznej. 

Swój rozwój Grupa opiera na międzynarodowej ekspansji, innowacyjnym programie badawczo-rozwojowym, poszanowaniu środowiska naturalnego i zasad zrównoważonego rozwoju, trwałym zaangażowaniu we wspieranie lokalnych społeczności, a także na szkoleniach, respektowaniu prawa do równości oraz bezpieczeństwie zatrudnienia.  

Produkty i marki Cosentino są dystrybuowane w ponad 110 krajach, a ich sprzedażą Grupa zarządza ze swojej centrali w Almerii (Hiszpania). Obecnie Cosentino działa w 40 krajach, a własne aktywa ma w 30 z nich. Grupa dysponuje 8 fabrykami (z tego 7 w Almerii (Hiszpania) i 1 w Brazylii) oraz 1 inteligentną platformą logistyczną w Hiszpanii, a także ponad 140 jednostkami handlowymi i biznesowymi na całym świecie. Ponad 90% skonsolidowanego obrotu Grupy Cosentino pochodzi z rynków międzynarodowych, co wg forum dla wiodących marek w Hiszpanii (Leading Brands of Spain Forum – FMRE, wyd. 2018) czyni Cosentino najbardziej umiędzynarodowioną spółką w Hiszpanii.