Buy Poland – Grupa MTP promuje polskich producentów mebli za granicą

Grupa MTP – organizator największych kontraktacji meblowych w Europie Środkowo- Wschodniej MEBLE POLSKA – uruchomiła internetową platformę “Buy Poland”, która służy prezentacji potencjału eksportowego polskich producentów. Patronat nad projektem objęła Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli.

Zadaniem Buy Poland jest wsparcie polskich przedsiębiorców w zdobywaniu zagranicznych zleceniodawców. Internetowy katalog zawierać będzie informacje o tysiącach producentów z najsilniejszych polskich branż. – Jako pierwszy do katalogu Buy Poland trafił sektor meblarski. W ten sposób chcemy pomóc polskim producentom mebli w trudnej sytuacji, w jakiej się obecnie znaleźli – mówi dyrektor targów MEBLE POLSKA Józef Szyszka. Równocześnie z uzupełnianiem katalogu firm trwają prace nad ostatecznym jego interfejsem oraz dodatkowymi funkcjonalnościami.

Co zrobić, aby znaleźć się w serwisie Buy Poland?
Dla wszystkich wystawców targów MEBLE POLSKA 2020 produkujących meble do końca roku promocja na portalu jest całkowicie bezpłatna. Ich wpisy automatycznie pojawiły się w katalogu Buy Poland. W tej chwili trwa ich uzupełnianie o dodatkowe treści i pełniejsze opisy możliwości produkcyjnych poszczególnych zakładów. – Ale do współpracy w ramach nowej platformy Buy Poland i zgłaszania swoich firm do naszego katalogu zachęcamy także pozostałych producentów mebli. Docelowo portal Buy Poland ma stanowić dla zagranicznych kupców najbardziej kompleksową informację o potencjale produkcyjnym polskiego przemysłu meblowego – dodaje Józef Szyszka.

Oprócz informacji o przedsiębiorstwach i ich najnowszych produktach, Buy Poland służyć będzie również publikacji najnowszych informacji i raportów na temat najważniejszych sektorów polskiego przemysłu.

Inauguracji działania portalu towarzyszyć będzie szeroka międzynarodowa promocja. – Informację o platformie prześlemy do 50.000 kupców z całego świata, których mamy w swoich bazach. Gdy tylko zagrożenie epidemiologiczne zacznie się zmniejszać w poszczególnych krajach i regionach, uruchomimy w nich bezzwłocznie kampanie internetowe promujące serwis Buy Poland kierowane bezpośrednio do tamtejszych przedstawicieli handlu meblami – wyjaśnia Józef Szyszka.

——————————————————————————————
Jako organizator najważniejszych wydarzeń branżowych, od niemal stu lat Grupa MTP integruje przedsiębiorców z całego świata i wspiera rozwój polskich marek na rynkach zagranicznych. Aktywnie promuje międzynarodowy handel i ułatwia nawiązywanie kontaktów biznesowych. Grupę MTP wyróżnia zasięg i ranga realizowanych wydarzeń. Poza uznanymi w świecie imprezami targowymi, realizuje także kongresy, konferencje, wydarzenia kulturalne i sportowe, w tym megaeventy, które rocznie przyciągają ponad 1 mln gości z całego świata.