ALVIC będzie obecny na SICAM 2021 z naciskiem na zrównoważony rozwój i tworzenie przestrzeni sensorycznych, które promują dobre samopoczucie

ALVIC po raz kolejny weźmie udział w SICAM 2021, wystawie poświęconej komponentom, półproduktom i akcesoriom dla przemysłu meblarskiego, które odbędą się w Pordenone (Włochy) w dniach 12-15 października. To jedne z najważniejszych targów branżowych, na których Alvic nie mogło zabraknąć ze względu na zaangażowanie w innowacyjność i wsparcie w promocji branży.

Firma, wiodący producent paneli i komponentów do mebli i dekoracji, zaprezentuje wszechstronność i nieustanną innowacyjność swoich produktów, wzorów i wykończeń na stoisku A34/B35 w hali 1.

ALVIC zaprezentuje humanistyczną, osobistą, prowokującą do myślenia propozycję z każdą z kolekcji, przy jednoczesnym zachowaniu zaangażowania w zrównoważony rozwój.

Nowości prezentowane przez ALVIC na tej renomowanej międzynarodowej imprezie to nowe kolory w Kolekcji Śródziemnomorskiej: Verde Salvia, Azul Marino i Cotto, chromatyczne metafory roślinności naszych wybrzeży i południowej Hiszpanii. Wszystkie opracowane z różnymi wykończeniami powierzchni, dzięki technologiom Zenit – supermatt i jedwabisty dotyk – oraz Luxe – wysoki połysk i efekt lustrzanego odbicia.

ALVIC zaprezentuje również nowe propozycje o wysokim połysku, macie i fakturach zarówno na powierzchnie pionowe, jak i poziome, które naśladują materiały takie jak granit, beton, metale czy szlachetne drewno. Piękno Nogal Rosales, elegancja Woodline czy wyjątkowość Titana to tylko niektóre z projektów, które firma ALVIC zaproponuje do ozdabiania przestrzeni mieszkalnych tymi nowymi, heterogenicznymi i doskonale łączonymi kolekcjami. Te nowe projekty starają się zapewnić nie tylko trendy i estetykę, ale także niezwykłą jakość i właściwości fizyko-mechaniczne tak uznanej na całym świecie marki.
Zenit Metal Plus, produkt, za który firma ALVIC otrzymała wyróżnienie High Product Quality w konkursie Interzum Awards 2021, ze względu na swój innowacyjny charakter, będzie obecny na tej edycji SICAM jako wyraźny przykład ducha dążenia firmy do poszukiwania nowych powierzchnie i wykończenia.
Wraz z kolekcją 2021, ALVIC zaprezentuje niektóre z nowości, którymi pokieruje jej kolejny Trendbook na 2022 rok, poprzez który zamierza zaskoczyć i pobudzić wyobraźnię projektantów i producentów z branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz. Nowe propozycje w technologiach Luxe, Zenit i Syncron, które po raz pierwszy zostaną zaprezentowane na SICAM.

Zobowiązanie ALVIC NATURA
Firma pozostaje zaangażowana w ochronę i odpowiedzialność za środowisko, jako istotną część nas wszystkich. Zrównoważony rozwój zajmie centralne miejsce na naszym stoisku. ALVIC gwarantuje zrównoważony rozwój środowiska i jest silnie zaangażowany w ochronę przyrody, zarówno w zakresie stosowania certyfikowanych surowców, jak i procesów przemysłowych stosowanych przy produkcji wszystkich produktów i powierzchni.

O NAS

Alvic to hiszpańska firma o globalnym zasięgu, zajmująca się produkcją i dystrybucją paneli i komponentów dla branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz. Jej produkty i marki, wśród których wyróżniają się Luxe, Zenit i Syncron, są sprzedawane w ponad 100 krajach na całym świecie. Od momentu powstania w 1965 roku firma Alvic nieustannie angażuje się w innowacje, opracowywanie nowych technologii oraz oferowanie unikalnych wzorów i wykończeń. Ponowne inwestowanie 85% korzyści w B+R+i. Produkty Alvic są synonimem innowacyjności i najwyższej jakości. Firma oferuje szeroką gamę wzorów i wykończeń o wysokim połysku, matowych lub teksturowanych powierzchniach. Szeroka gama produktów może być dostarczana w płytach lub jako gotowe elementy umożliwiające realizację każdego projektu, od wystroju wnętrz, kontraktów, hoteli, po nowoczesne kuchnie, łazienki i meble biurowe. Alvic jest mocno zaangażowany w zrównoważony rozwój, prowadząc politykę odpowiedzialnego pozyskiwania surowców pochodzących wyłącznie z dobrze zarządzanych lasów, certyfikowanych, a także z materiałów pochodzących z recyklingu.