Zmiany w Zarządzie firmy Meble Wójcik

Po konsolidacji przeprowadzonej w 2017 roku, w wyniku której nowym Prezesem Zarządu Meble Wójcik Sp. z o.o. został Piotr Wójcik, w firmie nastąpiły kolejne zmiany. Wraz z początkiem roku powołany został nowy Zarząd, w którego skład wchodzi pięć osób: Piotr Wójcik, Katarzyna Wójcik-Borsukowicz, Jochen Horn, Andrzej Lada-Kubala oraz Winicjusz Iwański.

Firma została założona przez Leszka Wójcika w 1986 r. Od tego czasu wciąż pozostaje w rękach rodziny Wójcik, a w jej skład wchodzą 3 nowoczesne fabryki zlokalizowane w Elblągu, które specjalizują się w produkcji mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu. Meble w każdym miesiącu trafiają na ponad 20 rynków z całego świata m.in. takich jak Polska, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Ukraina i wiele innych.

Obecny podmiot Meble Wójcik Sp. z o.o. został powołany do życia 1 sierpnia 2017 roku w wyniku konsolidacji trzech spółek: Wójcik Fabryka Mebli, Fabryka Mebli Stolpłyt oraz Żuławska Fabryka Mebli. Ich połączenie było zwieńczeniem od dawna przeprowadzanych zmian wewnętrznych, które miały na celu optymalizację procesów produkcyjnych jak i administracyjnych oraz wdrożenie nowego systemu informatycznego.

Zmiany w Zarządzie są kolejny krokiem w dążeniu firmy Meble Wójcik do ciągłego rozwoju i optymalizacji kolejnych procesów związanych z działalnością spółki. Na jego czele, sprawujący funkcję Prezesa, nadal pozostaje Piotr Wójcik, a na stanowisku V-ce Prezesa ds. Finansów Katarzyna Wójcik–Borsukowicz. Do Zarządu dołączyli Jochen Horn – Członek Zarządu ds. Sprzedaży, Winicjusz Iwański – Członek Zarządu odpowiedzialny za Produkcję oraz Andrzej Lada-Kubala – Członek Zarządu ds. Zarządzania Łańcuchem Dostaw.

Przed nowym Zarządem stoi wiele ambitnych celów, m.in. dynamiczny rozwój firmy, wzrost mocy produkcyjnych i obrotów, zwiększanie portfela Klientów oraz optymalizacja procesów operacyjnych. Wszyscy jego członkowie od lat związani są z branżą meblową, i logistyczną, dlatego mam nadzieję, że ich doświadczenie oraz doskonała znajomość rynku i specyfiki branży będą motorem napędowym pozwalającym na budowanie i umacnianie silnej pozycji naszej firmy nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami – mówi Piotr Wójcik, Prezes Zarządu.

Obecnie spółka jest również w trakcie budowy nowego Centrum Dystrybucji o powierzchni 24 tyś m2 – prace budowlane rozpoczęły się pod koniec 2018 roku, a oddanie obiektu do użytku zaplanowano na drugą połowę 2019 roku.