Zespół Vinderen pobiegł w Runmageddonie dla Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu

W ostatnią sobotę pracownicy Vinderen połączyli siły i pobiegli w zimowej edycji Runmageddonu dla Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Ekstremalny bieg z przeszkodami odbył się w podwarszawskim Garnizonie Modlin. Drużyna Vinderen zmagała się z błotem, wodą i niską temperaturą, by wesprzeć fundację, której główną misją jest ułatwienie dzieciom trudnego czasu pobytu w szpitalu.

W lutowym Runmageddonie po raz pierwszy zespół Vinderen pobiegł charytatywnie dla Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Pracownicy i przyjaciele Vinderen wsparli działalność fundacji. Wspólnie udało im się „wybiegać” 2040 zł na jej rzecz. Zebrane środki fundacja przeznaczy na wsparcie Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie.

Wybraliśmy wsparcie dla Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu, ponieważ  poprzez swoją działalność daje chorym dzieciom to, czego im najbardziej brakuje, czyli radość, nadzieję i uśmiech. Bardzo wierzymy w ich misję wspierania powrotu do zdrowia poprzez humor, którego często brakuje w takich miejscach jak szpital – mówi Renata Gutowska, Dyrektor Handlowy Vinderen.

Wraz z 23 pracownikami Vinderen w Runmageddonie pobiegło 11 klientów firmy. Wspólnie pokonali ponad 6  kilometrów oraz ponad 30 przeszkód w czasie około 2 godzin. Po wykańczającym wysiłku drużyna  mogła odpocząć w strefie chillout w namiocie Vinderen, w którym można było się ogrzać po biegu i zjeść ciepły posiłek.

Udział w biegach stał się już w Vinderen nieformalną tradycją. Prekursorem jest wieloletni pracownik firmy – Mariusz Motyl, który jako pierwszy wziął udział w Runmageddonie i z powodzeniem zaczął zarażać swoją pasją kolejne osoby. W  2018 roku grupa  zaczęła się regularnie spotykać i umawiać na wspólne biegi. Inicjatywa szybko nabrała rozpędu: kolejne osoby namawiały kolejne i grupa biegających rosła. W ubiegłym roku zespół biegowy Vinderen pobiegł cztery razy na trzech różnych runmageddonowych dystansach: Rekrut – 6 km, Classic – 12 km i Hardcore – 21 km. W listopadzie 2018 roku dzięki ukończeniu biegu na dystansie Hardcore każdy członek drużyny zdobył indywidualnie tytuł dla najbardziej zaprawionych w boju biegaczy – Weterana Runmageddonu.

Kiedy okazało się, że biegają także nasi klienci, postanowiliśmy powołać oficjalną drużynę firmową i zaprosić ich do wspólnego biegu razem z przyjaciółmi Vinderen i Ceramstic – mówi Kinga Chudek, specjalistka ds. marketingu & PR w Ceramstic. – Zimowy Runmageddon był dla nas pierwszym wspólnym oficjalnym biegiem. Już przygotowujemy się do kolejnych biegowych wyzwań – dodaje Kinga Chudek.

W tym roku oprócz celu charytatywnego zespół ma w planie zdobycie Korony Runmageddonu, czyli ukończenie czterech biegów w czterech różnych częściach Polski.