Za nami konferencja Autodesk Day 2021 | Meble Projektowanie, wzornictwo i produkcja w branży meblarskiej

Warszawa, 16 lipca 2021 r. – Prawie 200 uczestników wirtualnej konferencji Autodesk Day 2021 | Meble miało okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w projektowaniu mebli. Podczas konferencji poruszano takie kwestie jak projektowanie mebli przyszłości ze sztuczną inteligencją, automatyzacja projektowania i wizualizacja projektów czy optymalizacja produkcji mebli. Prelegenci na przykładach pokazywali jak cyfryzacja może pomóc firmom z sektora meblowego osiągnąć cele biznesowe.

Wedle badania Digitalizacja polskich przedsiębiorstw przemysłowych w dobie pandemii, przeprowadzonego na zlecenie Inicjatywy Przyszłość Polskiego Przemysłu Autodesk, wdrażanie innowacji w przedsiębiorstwach przemysłowych postrzegane jest przede wszystkim jako sposób na wzrost efektywności i elastyczności produkcji (89,1%), możliwość zwiększenia konkurencyjności (87,7%), a także konieczność, by utrzymać dobrą pozycję na rynku (79,1%).

Potwierdzają to przedstawiciele branży meblarskiej. Wiedzą oni jak ważna jest digitalizacja firmy i wprowadzenie jej elementów do wszystkich etapów cyklu tworzenia – od projektu przez produkcję, wymianę danych aż po sprzedaż i marketing. Uczestnicy konferencji Autodesk DAY 2021 | Meble Projektowanie. Wzornictwo. Produkcja. mogli zobaczyć jak sprawne połączenie poszczególnych elementów cyfryzacji może wpłynąć na skrócenie cyklu sprzedaży a finalnie na jej wzrost i zadowolenie klientów.

27 doświadczonych prelegentów, 10 intensywnych sesji, 3 klientów – Black Red White, INEX i Sits – dzielących się swoim praktycznym doświadczeniem. Wszystkie te elementy spotkały się z uznaniem uczestników. Podczas konferencji odpowiadano na ich wnikliwe pytania, poruszano kwestie projektowania mebli przyszłości, optymalizacji produkcji mebli czy poddawano dogłębnej analizie nowoczesne konfiguratory.

„Cieszymy się, że mogliśmy stworzyć platformę do wymiany myśli i doświadczeń dla przedstawicieli branży produkcji meblowej. Pokazanie na konkretnych przykładach jak dzięki digitalizacji możemy usprawnić procesy produkcyjne, co przekłada się na zwiększenie sukcesu biznesowego, było bardzo potrzebne i inspirujące dla uczestników” – powiedziała Grażyna Kołodziejek, Country Marketing Manager z Autodesk.

Sesje podczas konferencji dotyczyły między innymi: projektowania mebli przyszłości ze sztuczną inteligencją, Generative Design, automatyzacji projektowania, komunikacji przy projekcie i z klientami końcowymi czy wykorzystania takich rozwiązań jak Factory Design Utilities, Fusion 360, Inventor, PLM, czy PDM.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia, materiały i nagrania z konferencji dostępne są pod adresem https://www.autodesk.pl/Meble2021

Patroni mediowi konferencji: biznes.meble.pl; drewno.pl; mebleinfo.pl; miesięcznik Biznes meble; 4woodi.pl; czasopismo Meble, materiały i akcesoria.

Informacje o Autodesk

Autodesk pomaga wymyślać, projektować i tworzyć lepszy świat. Zarówno projektanci, inżynierowie architekci, jak również graficy, studenci oraz pasjonaci wykorzystują oprogramowanie Autodesk w celu wyzwalania kreatywności i rozwiązywania wyzwań projektowych. Więcej informacji można znaleźć na www.autodesk.pl, www.facebook.com/Autodesk.Poland