Wymiana drzwi wewnętrznych – jak dopasować je do aranżacji?

Wnętrze nie musi być w całości zmienione, by zyskało charakter. Czasem potrzebna jest tylko wymiana niektórych elementów wyposażenia, np. drzwi, które sprawią, że mieszkanie nabierze oryginalnego wyrazu. Aby jak najlepiej dopasować je do gotowej już aranżacji, warto mieć na uwadze spójność stylistyczną domowych pomieszczeń. Ważny jest też dobór kolorów oraz materiałów, które tworzą wnętrze.

 

Nowe drzwi powinny przede wszystkim współgrać z panującym w mieszkaniu stylem. W delikatnym, białym wnętrzu idealnie komponują się lakierowane drzwi Porta VECTOR Premium. Ich satynowa powierzchnia stanowi piękne, klasyczne tło dla ozdabiających sypialnię dodatków boho. Wykonane z naturalnych materiałów meble, doniczki czy tekstylia stają się dzięki temu bardziej wyraziste.

W wyborze odpowiedniego koloru drzwi wewnętrznych pomoże wybarwienie podłogi. Jest to dobry punkt odniesienia determinujący kolorystykę mieszkania. Ciemny, drewniany parkiet  będzie doskonale współgrał ze skrzydłami Porta VERTE PREMIUM w odcieniu dębu. Efektownym kontrastem w salonie będzie jasne tło ścian czy szary dywan, które optycznie powiększą wnętrze.

Ceglana ściana może stanowić wyzwanie podczas wyboru drzwi. Sama w sobie jest dosyć mocnym elementem ozdobnym, dlatego też na jej tle najlepiej sprawdzą się proste skrzydła w jasnym odcieniu. Drzwi Porta FIT zachwycą swoją lekką formą dzięki gęstym przeszkleniom. Rozświetlą one wnętrze dodając całości uroku. Będą też pasowały do mocnych, czarnych dodatków jak metalowe lampy czy krzesła.

Więcej informacji nt. drzwi dostępnych jest na stronie www.porta.com.pl.

 

***

 

Porta Drzwi to polska marka wysokiej jakości drzwi przeznaczonych do mieszkań, domów i budynków użyteczności publicznej. Oferuje szeroki wybór drzwi wewnątrzlokalowych w różnych rodzajach wykończenia – lakierowanych, w syntetycznej okleinie lub fornirze, drzwi wejściowe, zewnętrzne, a także techniczne. Wszystkie produkty Porta wykonane są z materiałów bardzo dobrej jakości, z najwyższą starannością o szczegóły, dlatego co miesiąc do swoich domów i mieszkań wybiera je 20 tys. Polaków. Dostępne w szerokiej gamie zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych wzorów, skrzydła Porta z powodzeniem wkomponują się w każde wnętrze. Dzięki możliwości wykonania dowolnie zaprojektowanego wzoru frezowania można dopasować je do indywidualnej, nawet najbardziej wyszukanej aranżacji. Porta Drzwi to marka firmy Porta KMI Poland – największego producenta drzwi w Europie Środkowo-Wschodniej. Więcej na www.porta.com.pl.