Trendy wnętrzarskie, których nie można przegapić – rekomendacje ekspertów Pfleiderer

Przełom roku to najlepszy moment na podsumowanie trendów ostatnich dwunastu miesięcy. Można także pokusić się o przewidywania na kolejny rok. Dla tych, którym trudno odnaleźć się w gąszczu inspiracji, eksperci firmy Pfleiderer przygotowali tematy trendowe mające największy potencjał, by rozwijać się w 2019 r.

 

Natura i rzemiosło

fot. materiały prasowe Pfleiderer

fot. materiały prasowe Pfleiderer

Przytulne, sprzyjające relaksowi aranżacje wnętrz już kolejny rok dominują w zestawieniach trendów. W ciepłych, stylowych przestrzeniach kluczowe są materiały naturalne lub idealnie odwzorowujące naturę, o autentycznym i inspirującym wyglądzie. Główną rolę gra tu jasne drewno o harmonijnym usłojeniu. Trend ten inspiruje się również rzemiosłem i tradycyjną, ręczną obróbką. W tym przypadku widoczne ślady po narzędziach i pracy ludzkich rąk są dodatkowym atutem, a nie skazą.

Trend na rzemieślnicze i indywidualne wykonanie jest obecny w wielu branżach. Pfleiderer także podąża w tym kierunku i stąd w naszej ofercie pojawiają się dekory inspirowane ręczną obróbką drewna. Wyróżniają je interesujące detale, jak podkreślone, wypełnione bielą pory drewna. Zwracamy uwagę na nowość w naszym portfolio – Dąb Wilton, dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych. Bardzo popularny jest także detal odwzorowujący szpachlowane sęki, sprawiający wrażenie ubytku ręcznie wypełnionego przez stolarza tradycyjną techniką.

podkreśla Agnieszka Frąckowiak, PR Manager w firmie Pfleiderer.

Wnętrza inspirowane tym trendem aranżowane są w naturalnej, ciepłej palecie barw.

Styl industrialny w stonowanym wydaniu

Trend industrialny jest obecny w aranżacji wnętrz od kilku lat, a coraz częściej możemy spotkać go nie tylko we wnętrzach typowo loftowych czy w biurach.
fot. materiały prasowe Pfleiderer

fot. materiały prasowe Pfleiderer

Obserwujemy, że wraz z rosnącą popularyzacją stylu industrialnego, następuje jego stopniowe oswajanie i reinterpretacja. Taka estetyka pojawia się nawet w niewielkich mieszkaniach. Podczas projektowania należy jednak zadbać, aby detale i wyraziste industrialne materiały nie zdominowały małych przestrzeni.

wyjaśnia Aldona Słapa-Nowacka, Category Manager  Pfleiderer.

fot. materiały prasowe Pfleiderer

fot. materiały prasowe Pfleiderer

We wnętrzach domowych aranżowanych w stylu industrialnym surowy beton zastępowany jest często bardziej stonowanymi materiałami, jak powierzchnie szpachlowane. W tę tendencję wpisuje się np. dekor Stucco, dostępny w kilku wariantach kolorystycznych. Coraz popularniejsze są także betony barwione na ciemne odcienie.

Wielu projektantów łączy powierzchnie inspirowane betonem z drewnem. Częstym wyborem przy aranżacji wnętrz loftowych jest drewno w stylu vintage, jednak w przypadku łączenia z innymi materiałami o wyrazistym wyglądzie efekt może być nadmiernie dominujący. Dobrym sposobem na uniknięcie tego jest zastosowanie drewna barwionego na odcień srebrzysto-szary lub szaro-beżowy, które doskonale uzupełni industrialną aranżację, jednocześnie nadając jej szykownego charakteru

– dodaje Aldona Słapa-Nowacka.

Obecnie na fali jest też czarny metal o matowym wykończeniu, który pojawia się na podstawach stolików, otwartych regałach, belkowaniach, ramach przeszkleń, po lampy i armaturę łazienkową.

Nowy luksus

Trzeci spośród tematów trendowych, to propozycja dla miłośników wnętrz eleganckich, wykwintnych, o ponadczasowej stylistyce. Tego typu aranżacje oparte są na prostych formach, które nie stanowią konkurencji dla efektownych i wysokojakościowych materiałów. Znajdziemy tutaj metale o ciepłym zabarwieniu, jak miedź, złoto, mosiądz czy brąz – w wykończeniu na wysoki połysk lub piaskowanym.
fot. materiały prasowe Pfleiderer

fot. materiały prasowe Pfleiderer

Kwintesencją tego stylu są również ciemne, eleganckie i wyraziste odcienie drewna. W minionym roku obserwowaliśmy rosnącą popularność drewna orzechowego o fantazyjnym usłojeniu, które pojawiło się m.in. na targach designu w Mediolanie i Sztokholmie. Wyróżniają się również drewna egzotyczne i barwione, szczególnie na elegancki, wyrazisty odcień czerni. Ciemne blaty mają to do siebie, że idealnie podkreślają urok błyszczącego metalu. Znakomitym uzupełnieniem eleganckich aranżacji jest również kamień, w szczególności marmur. W ofercie producenta znajdziemy szeroki wybór dekorów kamiennych z przeznaczeniem na blaty i do wykończenia wnętrz: od klasycznego Marmuru Carrara, białego z szarym użyłowaniem, po czarny Marmur Roma, czy brązowy Oriental Stone
fot. materiały prasowe Pfleiderer

fot. materiały prasowe Pfleiderer

Szlachetne materiały dobrze komponują się z nasyconymi barwami, takimi jak butelkowa zieleń Labrador czy ciemny Granat Królewski. Znakomicie uzupełni je dodatek np. subtelnego pastelowego różu czy szarości.
pfleiderer.pl