Trendy we wzornictwie – Pfleiderer przedstawia najnowsze połączenia dekorów i struktur na targach BAU 2019

Intensywne badania trendów zaowocowały 35 nowymi dekorami i 2 nowymi strukturami. Kolekcje DST i DST Xpress oferują niezliczone możliwości zestawień: do dyspozycji jest 300 dekorów, 14 struktur i 20 materiałów nośnych.

Od naturalnych i nowatorskich, po surowe i niezobowiązujące. Pfleiderer, jeden z wiodących producentów płyt drewnopochodnych w Europie, zaprezentuje na targach BAU odbywających się w Monachium od 14 do 19 stycznia aktualne trendy w dekorach i przedstawi swoje nowości produktowe.
Oprócz dominujących trendów w dekorach i strukturach, odwiedzający wydarzenie będą mieli okazję zapoznać się z kolekcjami DST i DST Xpress.
Nowe dekory i struktury powstały w oparciu o wnikliwe analizy obecnych trendów – wyjaśnia Christiane Gebert, Head of Design & Development w Pfleiderer. – Szczególną popularnością cieszą się obecnie materiały takie jak beton, metal i tkaniny, a także bardziej stonowane odmiany drewna i kamienia. Na tej podstawie wybrano nowe warianty uzupełniające kolekcję. 

W 2019 roku do naszej międzynarodowej oferty dodaliśmy około 35 nowych dekorów. Style w aranżacji wnętrz, do których Pfleiderer przypisuje swoje różnorodne dekory, mogą posłużyć jako inspiracja.
„Powściągliwość i nonszalancja” to trend, w którym odzwierciedlenie znajduje wciąż modne wzornictwo industrialne: szlifowany beton i wygładzone powierzchnie w połączeniu z metalami, takimi jak czarna stal, a także szkło i sklejka. Innowacyjne dekory, takie jak szklany dekor „Window”, dekory stalowe lub ekspresyjny „Terrazzo Nero”, a także różnorodne warianty betonu nadają wnętrzom niepowtarzalny, industrialny charakter.
Wyraziste gatunki drewna pozostają obecne we wzornictwie wnętrzarskim i meblowym. Najnowsze trendy kierują się jednak obecnie ku jasnym, naturalnym gatunkom drewna o wyważonym, bardziej stonowanym rysunku i usłojeniu – tłumaczy Christiane Gebert. Dekory takie jak „Jesion Portland Jasny” nadają lekkości i świeżości. Zalecane połączenia to, między innymi, chłodne odcienie szarości i tekstury tkanin. Pfleiderer podsumowuje ten raczej skandynawski, bezpretensjonalny styl w aranżacji jako „Autentyczność i rzemiosło”.
Pfleiderer zaprezentuje także ofertę struktur, które można łączyć z wieloma różnymi dekorami. Nowe struktury, to między innymi, ziarnista i perłowa „Sandpearl” czy uniwersalna, rdzawa struktura metalu „Corrosio”. – Surowa, estetycznie dynamiczna struktura „Corrosio” przywodzi na myśl skorodowany metal. Jej matowa, chropowata powierzchnia tworzy harmonijną całość z jedwabistym, połyskującym podłożem– wyjaśnia Christiane GebertNowa struktura wygląda szczególnie autentycznie w zestawieniu z dekorami metalowymi, takimi jak stal, brąz, a nawet złoto. –  Dzięki Sandpearl stworzyliśmy nowoczesną alternatywę dla naszej udanej struktury Miniperl. Jest matowa i subtelna, dzięki czemu dodaje szlachetności i nowoczesności, zwłaszcza dekorom materiałowym i jednobarwnym – dodaje Gebert. Kolekcja Pfleiderer Design jest wyjątkowa w branży płyt drewnopochodnych. Tworzy ją ponad 360 dekorów, w tym 300 dekorów komplementarnych, dostępnych na laminowanej płycie wiórowej i laminatach HPL, oraz 19 struktur powierzchni, dzięki czemu liczba możliwych zestawień jest nieograniczona. Ponadto do wyboru jest 20 materiałów nośnych. Są to, między innymi, płytydrewnopochodne do klasycznej produkcji mebli, wykończenia wnętrz i innych elementów wyposażenia. Dodatkowo w ofercie znajdują się płyty ognioodporne i odporne na wilgoć oraz specjalne materiały nośne, takie jak BalanceBoard do lekkich konstrukcji czy LivingBoard do budownictwa ekologicznego.

O BAU : BAU 2019 należy do największych targów dla branży architektonicznej, budowlanej oraz wyposażenia wnętrz. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-19 stycznia w niemieckim Monachium. W targach weźmie udział 2120 wystawcow z 45 krajów, którzy zaprezentują swoje produkty i usługi w 16 kategoriach tematycznych. Organizatorzy BAU szacują, że wydarzenie odwiedzi 250 000 gości. Podczas BAU producenci prezentują innowacyjne rozwiązania, nowe linie produktowe i trendy dla architektury, wyposażenia wnętrz oraz budownictwa i systemów, zarówno dla projektów w etapie budowy, jak i już istniejących.     Podczas BAU 2019 stoisko Pfleiderer znajdzie się w strefie B5.320.