Sprytne rozwiązania w kuchni

Małe AGD pomysłowo schowane w kuchni

Żyjemy coraz dynamiczniej, a wolny czas najchętniej przeznaczamy na spotkania z bliskimi, hobby oraz sport. Każda oszczędność czasu jest na wagę złota, a pomóc w tym mogą sprytne rozwiązania w kuchni.

Wszyscy znamy ten problem, kiedy za wszelką cenę próbujemy dostać się do miksera, ukrywającego się za garnkami lub foremek na babeczki, które zapodziały się gdzieś w głębokiej szufladzie ze sztućcami. Jeśli kuchnia nie została właściwie zaplanowana, to nawet najbardziej rygorystyczne  utrzymanie porządku nie wystarczy. Jakie sprytne rozwiązania w kuchni mogą działać cuda i każdego dnia usprawniać nasze kuchenne obowiązki?

Postaw na fronty przesuwne lub składane

Tym, co często przeszkadza w kuchennych pracach jest niedostateczna ilość miejsca. Zyskasz więcej przestrzeni, jeśli zdecydujesz się na drzwi meblowe przesuwno-składane, odsłaniające całe wnętrze szafki (polecamy system WingLine) lub przesuwne, które otwierają jej określoną część (SlideLine). Stały dostęp do produktów spożywczych, naczyń i małego AGD pozwala o wiele lepiej zorganizować przygotowywanie posiłków, a my nie musimy martwić się o ewentualną kolizję z otwartymi frontami. Jednym ze sprytnych rozwiązań w kuchni, które coraz częściej zobaczymy w młodych salonach meblowych, są schowki w narożniku blatu kuchennego, ukryte za składanymi frontami. Po ich otwarciu uzyskujemy dostęp do tostera, opiekacza czy mikrofalówki, a wszystko ukryte jest za łatwymi do otwarcia drzwiczkami.

Szuflada to podstawa

Małe AGD doskonale nadaje się do przechowywania w średnich i głębszych szufladach, które zostały dobrze zaaranżowane. Co to znaczy? Ważny jest pełen wysuw, który zapewni łatwy dostęp do wszystkich części blendera czy robota kuchennego, dlatego postawmy na solidną prowadnicę z cichym domykiem, dzięki czemu nic się nie stłucze (sprawdza się tu model Quadro). Przydadzą się także wkłady rozdzielające, dzięki czemu mniejsze elementy małego AGD można posegregować w logiczne grupy. Na tej samej prowadnicy można zbudować pomocną wysuwaną półkę, która stworzy dodatkowy blat roboczy.

Sprytne rozwiązania w kuchni wspomagane elektrycznie lub mechanicznie

Hettich opracowuje ciekawe pomysły, które można zastosować nie tylko w meblach, ale także w sprzęcie kuchennym! Warty uwagi jest system elektromechanicznego otwierania (Easys) zastosowany w lodówkach, dzięki któremu bez użycia rąk i niezależnie od tego ile litrów mleka umieściliśmy w drzwiach lodówki, jej otwieranie odbywa się za pomocą naciśnięcia palca. Wśród sprytnych rozwiązań w kuchni warto wymienić także system bezuchwytowych frontów do szafek i szuflad (Push to open Silent), które można otwierać za pomocą naciśnięcia łokciem, kolanem, a nawet stopą, co świetnie sprawdza się gdy mamy zajęte lub brudne ręce (tutaj system opiera się na działaniu mechanicznym).

Mniej schylania

Rewolucyjnym rozwiązaniem jest system podnoszenia koszy do zmywarek (Comfort Swing), który pozwala wygodnie ustawiać naczynia na dolnym poziomie bez potrzeby schylania.

Chcesz poznać więcej pomysłów na sprytne rozwiązania w kuchni? Przygotowaliśmy stronę, która zaskoczy Cię innowacyjnymi sposobami na optymalizację przestrzeni kuchennej. Odwiedź www.intelligentkitchens.hettich.com i poznaj nasze możliwości.

 

Więcej na: hettich.com