Specjalista od prac porządkowych Nowy odkurzacz mobilny CLEANTEC CT 15 Festool

Wysoka moc ssania, trwałość i wytrzymałość w połączeniu z kompaktową konstrukcją, inteligentnym wyposażeniem i stabilną konstrukcją: nowy odkurzacz mobilny CT 15 jest idealny do prac porządkowych w warsztacie, w miejscu montażu, na placu budowy oraz do czyszczenia pojazdów.

 

Festool_CT15  Specjalista od prac porządkowych: kompaktowy, stabilny, z wysoką mocą ssania dzięki regulowanej, wysoko wydajnej turbinie.

Zdjęcie: Festool_Buck_Andreas

Festool opracował CT 15 – specjalistę od prac porządkowych. Jest on idealny do końcowego porządkowania w przypadku renowacji mieszkań oraz do wszystkich prac montażowych przy niskiej lub średniej ilości pyłów i zabrudzeń.

– Oprócz bezpyłowej pracy, coraz większe znaczenie zyskuje odpowiednio uporządkowane miejsce montażu/ plac budowy. Z tego powodu od stycznia 2020 rozszerzamy nasz asortyment odkurzaczy o nowego specjalistę od prac porządkowych – mówi Andreas Buck, menedżer produktu w Festool. Wysoką moc ssania CT 15 zawdzięcza regulowanej, wysoko wydajnej turbinie. Dzięki zbiornikowi o pojemności 15 l zasysany jest pył, zabrudzenia i woda. Dzięki specjalnej konstrukcji zbiornika jego pojemność można wykorzystać niemal w całości. Oznacza to możliwość długiej pracy bez przerw i bez konieczności wymiany worka filtrującego. – Opracowując nowy CT 15, postawiliśmy również na długą żywotność i solidność i wyposażyliśmy go w solidne podwozie ze stalowymi osiami – mówi menedżer produktu, Andreas Buck. Dzięki temu nowy CT 15 idealnie nadaje się do użytku poza warsztatem: niewiele waży, ma kompaktową i stabilną konstrukcję. Dodatkowo w zestawie znajduje się wyposażenie, takie jak ssawka do obić i fug, które można przechowywać bezpośrednio w odkurzaczu – sprytne rozwiązanie ułatwiające transport. Dzięki płaskiej powierzchni do odkładania akcesoriów, materiały robocze i inne środki pomocnicze są zawsze w zasięgu ręki. Szczególnie atrakcyjnym elementem jest panel dotykowy umożliwiający intuicyjną obsługę. Filtr główny można w prosty i wygodny sposób wymienić z zewnątrz.

Nowy CT 15: Idealny do sprzątania na placach budowy, w warsztatach, biurach i pojazdach.

Stabilna budowa: solidne podwozie i stalowe osie.

Kompaktowe wymiary i niewielki ciężar sprawiają, że CT 15 jest optymalny do używania poza warsztatem.

– Nowy CT 15 jest idealny do końcowego porządkowania w przypadku renowacji mieszkań oraz do wszystkich prac montażowych przy niskiej lub średniej ilości pyłów i zabrudzeń. Zintegrowane gniazdo umożliwia stosowanie elektronarzędzi przy małej lub średniej ilości grubego i drobnego pyłu – wyjaśnia menedżer produktu, Andreas Buck. Festool oferuje szeroką gamę odkurzaczy mobilnych do pracy przy dużej ilości pyłu. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.festool.pl i www.festool.pl/kampanie/microsites/bezpylowa

Panel dotykowy umożliwiający intuicyjną obsługę odkurzacza mobilnego – również w rękawicach i przy zabrudzeniu.
___________________________________

Dane techniczne CLEANTEC CT 15
Pobór mocy 350 – 1200 W
Wielkość przepływu maks. 3700 l/min
Podciśnienie maks. 24000 Pa
Powierzchnia filtracyjna 3369 cm²
Przewód zasilania sieciowego, izolowany gumą 7,5 m
Pojemność zbiornika/ worka filtrującego maks. 15/12,5 litry
Wymiary (dł. x szer. x wys.) 470 x 320 x 430 mm
Moc przyłączeniowa gniazda wtykowego maks. 2200 W
Ciężar 10,8 kg

Wyposażenie do czyszczenia zawsze pod ręką: ssawkę do fug i obić można przechowywać w odkurzaczu.

Dalsze informacje na temat odkurzaczy mobilnych

Zalety odkurzaczy specjalnie zoptymalizowanych pod kątem zastosowania w rzemiośle Odkurzacze do zastosowania w rzemiośle są projektowane tak, aby były w pełni kompatybilne z elektronarzędziami. Dzięki pełnej integracji z systemem, zapewniają one niezawodne wyniki nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Wysokiej jakości odkurzacze charakteryzują się solidną konstrukcją i mogą być stosowane również w trudnych warunkach na placu budowy, a dzięki inteligentnym szczegółom, takim jak specjalny schowek na wąż, łatwo się je transportuje i obsługuje. Ważna jest niezmiennie wysoka jakość: pomaga ją zachować własny zakład produkcyjny Festool pod Ulm w Niemczech. Profesjonalne odsysanie wydłuża również żywotność elektronarzędzi. Klienci doceniają również czystość na placu budowy po zakończeniu pracy przez rzemieślników.

Łatwa wymiana filtra głównego od zewnątrz

Objętość zbiornika/ worka filtrującego 15 l – dzięki specjalnej konstrukcji pojemność można wykorzystać niemal w całości.

Odpowiedni odkurzacz mobilny do każdego zastosowania
Asortyment odkurzaczy mobilnych oferowany przez Festool jest jednym z najobszerniejszych. Obejmuje on odkurzacze do pyłów różnych klas: M, L i H, z automatycznym czyszczeniem filtra głównego AUTOCLEAN (AC) lub bez niego, o pojemności zbiornika od 5 do 48 litrów. Wszystkie odkurzacze posiadają obszerne zbiorniki o specjalnym kształcie, by zapewnić dużą objętość i wysoką elastyczność. Są one wyposażone w obrotowe kółka i tylne koła gwarantujące maksymalną mobilność. Hamulec zapewnia bezpieczną pozycję na każdej powierzchni, a także podczas transportu. Pełne wykorzystanie objętości jest możliwe dzięki płaskiemu filtrowi zintegrowanemu całkowicie z głowicą ssącą: objętość brutto i netto zbiornika są prawie identyczne. Kompaktowa, wysoko wydajna turbina zapewnia odpowiednią moc odsysania. Do zastosowań specjalnych, takich jak szlifowanie, podczas których powstaje dużo pyłu – np. podczas pracy ze szlifierką przegubową Planex LHS 225 – Festool oferuje odkurzacz mobilny CTM 36 E AC-Planex. Posiada on wąż odporny na zginanie oraz specjalny, praktyczny uchwyt do odkładania szlifierki przegubowej. W przypadku prac stacjonarnych w warsztacie zalecamy użycie największego odkurzacza mobilnego, CTM 48 E AC; dzięki dużej objętości zbiornika wynoszącej do 48 l oraz odkurzacz może pomieścić bardzo duże ilości pyłu, co pozwala na dłuższe okresy użytkowania do czasu, kiedy konieczne jest opróżnienie. Wszystkie informacje na temat odkurzaczy można znaleźć na stronie www.festool.pl/kampanie/microsites/bezpylowa