SmartWOP: Inteligentne projektowanie mebli

Wielu klientów poszukuje oprogramowania do projektowania mebli, które z jednej strony jest niezwykle łatwe w obsłudze, lecz z drugiej strony – zapewnia maksymalną elastyczność podczas projektowania. Dzięki SmartWOP firma HOMAG ma w swojej ofercie nowe oprogramowanie, które spełnia dokładnie te wymagania.

Oprogramowanie do innowacyjnych projektów

SmartWOP oferuje użytkownikowi wydajny system CAD/CAM, a dzięki jego funkcji „przeciągnij i upuść” można intuicyjnie zaprojektować poszczególne własne meble w możliwie najkrótszym czasie. Przy pomocy tej funkcji pojedyncze elementy są przeciągane do wcześniej wybranego kształtu. Oprócz standardowych prostokątnych kształtów dostępne są również kształty specjalne, jak np. do szaf pod skos lub szaf narożnych. Meble, które już zostały zaprojektowane, można zapisać we własnej bibliotece i w każdej chwili je przeglądać lub modyfikować. Funkcja planowania pomieszczeń pozwala na łatwe i szybkie projektowanie całego wyposażenia, np. do biura lub kuchni.

Przyjazna obsługa i elastyczne projektowanie

Dzięki łatwej w obsłudze funkcji projektowania „przeciągnij i upuść”, meble na wymiar tworzy się szybko, łatwo i zupełnie bez znajomości CAD. Istnieje możliwość symulacji otwierania drzwi i szuflad. Możliwe kolizje z sąsiadującymi elementami są monitorowane i wyświetlane. Można także łatwo przyporządkować okucia i łączniki. Ponadto w zakres dostawy wchodzi duża biblioteka zawierająca wszystkie najpopularniejsze okucia znanych producentów. Do mebli można bez problemu dodawać własne komponenty woodWOP.

Indywidualne projektowanie całego wyposażenia

W SmartWOP można projektować nie tylko pojedyncze meble, ale i całe wyposażenia.

Innowacyjna integracja woodWOP z SmartWOP

Zintegrowana współpraca pomiędzy dwoma programami zapewnia specjalną funkcję wyboru pojedynczego elementu meblowego w SmartWOP-ie i otwarcia go bezpośrednio w woodWOP-ie. W woodWOP-ie można także dodawać i zapisywać obróbki. Wszystkie zmiany są przekazywane i wizualizowane bezpośrednio w SmartWOP-ie.

Bezpośredni transfer danych ze SmartWOP-a do cyfrowych asystentów od HOMAG

Za pomocą jednego przycisku można generować wszystkie niezbędne dane produkcyjne, jak np. programy CNC, listy części do rozkroju, listy okuć oraz rysunki techniczne. Wygenerowane dane można przesyłać bezpośrednio do naszych cyfrowych asystentów i aplikacji, np. do aplikacji productionManager oraz do oprogramowania intelliDivide.