Proste i wyrafinowane formy od MDF Italia

MDF Italia to marka, która poszukuje prostoty, funkcjonalności a tym samym rozwiązań technologicznych. Ta włoska marka od 2000 roku zaprasza do współpracy najlepszych projektantów, którzy tworzą meble przeznaczone nie tylko do domu, ale też do biura, restauracji i innych przestrzeni komercyjnych. Razem z ekspertami ROOMSdesign przybliżamy historię tej włoskiej firmy.

W 1992 roku w Mediolanie Bruno Fattorini założył firmę projektującą meble, która została w pełni przejęta w 2013 roku przez grupę holdingową rodziny Cassina, od dawna lidera włoskiego wzornictwa. MDF Italia od początku była nastawiona na projektowanie i prostotę jako podstawową wartość przy wyborze projektów do oferty oraz projektantów do współpracy. Innowacja, internacjonalizacja i tożsamość to główne cechy MDF Italia.

Kolekcja MDF Italia obejmuje kilkanaście propozycji sof, foteli, stołów, stolików, krzeseł oraz najbardziej charakterystycznych dla marki – modułowych regałów. Pozycję marki jako jednego z najważniejszych producentów mebli podkreślają zdobyte liczne nagrody i wyróżnienia, jak np. prestiżowy Compaso d’Oro, Wallpaper Design Awards, Interior Innovation Award.

Z MDF Italia związani są najlepsi designerzy m.in. Jean Marie Massaud (m.in. sofa YALE X, krzesło FLOW CHAIR COLOR), Jean Nouvel Design (m.in. regał SUPER_POSITION), Piergiorgio CazzanigaMichele Cazzaniga (m.in. stół TENSE MATERIAL INTARSIA).

„Mimo że włoski styl odbiega od minimalizmu to jednak MDF Italia jest idealną propozycją do wnętrz ultranowoczesnych. Bazuje na prostych, wyrafinowanych formach. Sofy, krzesła, regały, czy stoły nadają się nie tylko do wnętrz prywatnych. Coraz częściej możemy je spotkać w przestrzeni publicznej i kontraktowej. Na tym polega właśnie sukces MDF Italia. Z jednej strony podążają za trendami, a  z drugiej są  w stanie stworzyć niezwykle uniwersalną ofertę mebli” mówi Paulina Chachulska-Gaul z showroomu ROOMSdesign.

Firma jest idealnym ambasadorem współczesnej kultury, wyczuwa i przewiduje trendy oraz reaguje na zmiany trendów, czy też gustów. Co więcej, projektanci są wyczuleni na trendy i współczesne wymagania dotyczące życia w domu. MDF Italia jest obecna w ponad 50 krajach.

_________________

 

ROOMSdesign to showroom z meblami, oświetleniem oraz dodatkami światowych marek premium. To również przestrzeń, w której można zobaczyć jak zaaranżowane zostały poszczególne wnętrza takie jak salon, kuchnia czy łazienka. ROOMS nieprzerwanie rozwija swoją działalność wybierając przedmioty, które charakteryzuje unikatowe wzornictwo, funkcjonalność oraz jakość. W ofercie firmy znajdują się ponadczasowe produkty – od klasycznych projektów z lat 50. i 60. wymieszanych ze współczesnymi meblami od fabryki Zanotta po minimalistyczne od Glas Italia, nowoczesne proste formy Living Divani, MDF Italia, Kristalia, Desalto i Viccarbe, ogrodowe od Paola Lenti czy skandynawski design młodych projektantów Arco i HAY. Rooms to miejsce stworzone dla wszystkich ceniących najlepszy design i atmosferę sztuki.

www.roomsdesign.pl