Pionowe grzejniki zmieścimy wszędzie

Tradycyjne grzejniki w formie poziomej zajmują więcej miejsca wzdłuż ścian. Dlatego bywa ciężko rozmieścić je w pokoju, tak by nie były zasłonięte meblami. Rozwiązaniem są urządzenia w formie pionowej, których wysokość dochodzi do 1,7 metra, a szerokość jest mniejsza niż 0,5 metra. Dzięki temu mogą być zainstalowane na skrawku wolnej powierzchni ściany.

 

Poziome utrudniają aranżację.

Szerokość tradycyjnych grzejników, w formie poziomej, jest większa niż ich wysokość, co sprawia, że zajmują więcej miejsca wzdłuż ściany. Z tego powodu mogą utrudniać nam aranżację wnętrza. Niekiedy projektując dom czy mieszkanie, najpierw zastanawiamy się gdzie zainstalować grzejnik, a dopiero później myślimy jak rozstawić meble. Często dochodzi do sytuacji, że rezygnujemy z ustawienia komody czy sofy przy którejś ze ścian, gdyż akurat w tym miejscu musi znaleźć się grzejnik.

 

Zasłonięty pracuje nieefektywnie.

W przypadku mniejszych pomieszczeń, może zdarzyć się tak, iż jesteśmy zmuszeni do zastawienia grzejnika kanapą czy krzesłami. To oczywiście błąd, gdyż potrzebuje on przestrzeni, aby pracować prawidłowo. Każda taka przeszkoda utrudnia promieniowanie i rozchodzenie się ogrzanego powietrza po pomieszczeniu. Aby rozprowadzić taką samą ilość ciepła, co grzejnik nieosłonięty, musi mieć on wyższą temperaturę.

Rozwiązaniem grzejniki pionowe.

Problem wzajemnego rozmieszczenia mebli i grzejników pomogą rozwiązać urządzenia, które ogrzewają za pomocą radiacji i mają formę wertykalną. Na rynku dostępne są 2 radiatory, których wysokość dochodzi do 1,57 m (Calisia) i 1,7 m (Galapagos), a szerokość ma mniej niż 0,5 metra. Są tak wąskie, że można zainstalować je niemal w dowolnym miejscu. Np. na skrawku wolnej powierzchni ściany, który pozostał nam po wcześniejszym rozmieszczeniu mebli. Dzięki temu ustawimy meble wypoczynkowe czy komody tam, gdzie chcemy, a nie tam, gdzie akurat nie ma grzejnika.

 

Tak wąskie, że zmieszczą się wszędzie.

Radiatory pionowe to rozwiązanie dla domów i mieszkań, w których nie mamy do dyspozycji zbyt dużej przestrzeni. Dzięki wąskiemu kształtowi mogą znaleźć się na ścianach, przy których nie zmieściłaby się kanapa, fotel czy witryna.

Urządzenie takie może być zainstalowane:

– na wąskiej powierzchni ściany np. w pobliżu okien i drzwi lub między 2 oknami na jednej ścianie

– w narożniku pomieszczenia.

Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce wzdłuż pozostałych ścian. Rozwiązanie to jest przydatne szczególnie w mniej ustawnych pokojach, które nie mają typowego kształtu prostokąta lub kwadratu.

 

Grzejniki, które mają ponad 1,5 metra wysokości, zalecane są także do wysokich pokojów, w których można w pełni wyeksponować ich walory. Innym pomysłem jest zainstalowanie ich w kątach, które często są miejscami pustymi i bez wyrazu.

 

Minimalistyczne dekoracje.

Jednak oszczędność miejsca to nie jedyna zaleta grzejników w formie pionowej, gdyż mają bardzo zgrabną konstrukcję. Jeśli znajdą się w eksponowanym miejscu – będą pełniły funkcję dekoracji. Dzięki swojej prostej i geometrycznej formie, wpasują się szczególnie do wnętrz w stylu minimalistycznym.

Ze względu na biały kolor mogą być kontrastem np. dla ściany, która pokryta jest brązowym kamieniem. Z kolei, gdy znajdą się na jasnej ścianie będą wyglądać bardzo delikatnie – stworzą z nią spójną całość.

 

Aplikacja i czujniki.

Do sterowania obydwoma radiatorami Atlantic Polska, w formie pionowej, służyć może aplikacja mobilna Cozytouch. Za pomocą smartfona czy tabletu kontrolujemy więc parametry pracy urządzenia i wydatki dotyczące energii.

 

System ten rozpoznaje, za pomocą czujnika ruchu i światła, czas obecności i nieobecności w domu oraz zapamiętuje te dane. Następnie uruchamia urządzenie przed powrotem domowników, aby zapewnić im komfortową temperaturę. Jeśli sensory wykryją wcześniejszy powrót do domu – urządzenie samo, w krótkim czasie, nagrzeje pomieszczenie.

 

Więcej informacji nt. grzejników pionowych https://www.atlantic-polska.pl/?s=vertical