Pięć nominacji dla Opoczna w konkursie Perły Ceramiki UE 2018

Przed nami kolejna edycja Pereł Ceramiki, plebiscytu organizowanego od 2004 r. przez redakcję kwartalnika branżowego „Wokół Płytek Ceramicznych”. W konkursie promowane są płytki ceramiczne wyróżniające się wzornictwem i jakością. Wśród tegorocznych nominowanych projektów znalazło się między innymi pięć płytek z portfolio marki Opoczno.

W trzeciej edycji konkursu Perły Ceramiki UE 2018 eksperci zawodowo związani z wzornictwem przemysłowym, architekturą i projektowaniem wnętrz nominowali do prestiżowych nagród 21 kolekcji płytek polskich firm. W składzie jury znaleźli się: Magdalena Kaliszuk-Barańska – architekt, Paweł Balcerzak – reprezentujący Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Jerzy Grochulski oraz Jerzy Uścinowicz ze Stowarzyszenia Architektów Polskich, a także Krystyna Wiśniewska i Danuta Matynia, redaktorki magazynu „Wokół płytek ceramicznych”.

 

Kolekcje  marki Opoczno otrzymały nominacje do tytułów „Perła Ceramiki UE 2018”, jak również „Perła Ceramiki Dystrybutorów 2018” oraz „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2018”. Płytki oceniano w dwóch klasach (standard i premium) oraz w sześciu kategoriach: płytki ścienne, płytki podłogowe, płytki na ściany i podłogi, płytki uniwersalne, płytki do zastosowania specjalnego oraz płytki megaformatowe.

 

–  Jesteśmy dumni, że produkty naszej marki wyróżniono aż pięcioma nominacjami w konkursie Perły Ceramiki UE 2018. Zyskały one uznanie jury w obu ocenianych klasach i niemal wszystkich dostępnych kategoriach. Nominacje to dla nas zaszczyt oraz niepodważalny dowód na to, że kolekcje Opoczno doceniają nie tylko nasi konsumenci, ale przede wszystkim autorytety ze świata wzornictwa i architektury – mówi Małgorzata Matuzewicz, Brand Marketing Manager marki Opoczno.

 

Płytki marki Opoczno nominowane w konkursie Perły Ceramiki UE 2018 zostaną wyróżnione na stronie producenta (www.opoczno.eu) specjalnym oznaczeniem potwierdzającym ich branżowy sukces. Płytki, które ozdobi dedykowana etykieta to:

Klasa Standard

kategoria – płytki podłogowe

Kolekcja GIGANT

Klasa Premium

kategoria – płytki ścienne

Płytki ROYAL BLACK z kolekcji Grand Stone

kategoria – płytki na ściany i podłogi

Płytki LAKE STONE z kolekcji Grand Stone

kategoria – płytki uniwersalne

Płytki NEWSTONE z kolekcji Grand Stone

Kategoria – płytki megaformatowe

Płytki QUENOS z kolekcji Grand Concrete

 

 

Płytki nominowane w konkursie Perły Ceramiki UE 2018 zostaną specjalnie oznaczone nalepkami: „Wyrób nominowany w konkursie Perły Ceramiki UE 2018”. Wyniki III edycji konkursu, wraz
z opiniami jury o nagrodzonych płytkach zamieszczone zostaną w numerze 4/2018 kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” i na stronie internetowej www.plytkiceramiczne.info.pl oraz na stronie miesięcznika „Materiały Budowlane” www.materialybudowlane.info.pl.

 

***

O marce Opoczno

Opoczno jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek płytek ceramicznych w Polsce, której tradycja sięga aż 1883 roku. Przez te wszystkie lata Opoczno nie tylko dostarcza swoim klientom produkty najwyższej jakości, lecz także inspiruje i pomaga budować wizję wymarzonej przestrzeni. Opoczno tworzy kolekcje, które odzwierciedlają wzory, faktury i powierzchnie zainspirowane pięknem natury i różnorodnością świata. Produkty tej marki pomogą stworzyć niepowtarzalny klimat całego domu: salonów, kuchni, łazienek, sypialni, schodów, przedpokoju, jak i jego otoczenia: elewacji,  tarasów, balkonów, podjazdów i ogrodów. Płytki Opoczno charakteryzuje współczesny design, będący efektem współpracy z architektami i projektantami oraz pasji do poszukiwania pomysłów zgodnych z najnowszymi trendami wzorniczymi, oczekiwaniami klientów i ich marzeniami o pięknych wnętrzach.