Oświetlenie w stylu skandynawskim

W skandynawskim wnętrzu odnajdą się oszczędne w wyrazie lampy podłogowe, które wykonano z drewna. Możemy wybrać metalowy żyrandol w kolorze złotym – z abażurem wewnątrz klatki lub z 6 ramionami zakończonymi żarówkami. Dostępna jest także stołowa lampa z podstawą imitującą półeczkę, na której możemy wyeksponować rośliny (w komplecie znajdziemy szklane doniczki).

Minimalistycznie, ale przytulnie.
Pokoje, które urządzono w stylu skandynawskim są zarazem minimalistyczne, jak i ciepłe w odbiorze. Duża zasługa w tym wszechobecnego drewna, głównie jasno-brązowego i bielonego, a także przytulnych dodatków i dekoracji. Meble i lampy, które pochodzą z krajów północnej Europy, cechują się prostym wzornictwem i funkcjonalnością.

Jakie kolory?
Wspólnym mianownikiem wnętrz skandynawskich są odcienie szarości i bieli, które:
– są barwami uniwersalnymi i neutralnymi
– powiększają optycznie pomieszczenie
– nadają wnętrzu lekkości.
Znajdziemy w nich także sporo koloru beżowego i brązowego.

Drewniana i minimalistyczna.
Gdy słyszymy o wnętrzach w Skandynawii – pierwszą rzeczą, jaka przychodzi nam na myśl jest drewno. Możemy spotkać je pod postacią podłóg, stołów, nóg mebli wypoczynkowych, a także nastrojowych dodatków i dekoracji.

Dlatego miłośnicy stylu skandynawskiego mogą zakupić minimalistyczną lampę podłogową Gilbert, której stelaż wykonano z drewna, w kolorze jasny dąb. Ma ona wysokość 1,44 m – przy szerokości 32 cm. Dlatego zalecana jest szczególnie do niedużych pokojów. Oprawa ta posiada moduł LED o strumieniu 4680 lm i temperaturze barwy 4000K (biała neutralna).

Abażur w złotej klatce.
W pomieszczeniach, które nawiązują do stylistyki skandynawskiej odnajdą się żyrandole, które wykonano z metalu w kolorze złotym (mosiądz). Jednym z nich jest lampa New York, której klosz ma kształt sześcianu. Starannie połączone ze sobą grube, metalowe profile tworzą klatkę, która wygląda jakby była zdjęta ze starej latarni.

Źródło światła przysłonięte zostało tkanym abażurem, w kolorze złamanej bieli. Niweluje on efekt oślepienia i zapewnia przyjemne, ciepłe światło. W oprawie zastosować można źródła światła o klasach energetycznych od A++ do E, a także żarówki LED o dowolnej mocy. Jej wysokość jest regulowana na przewodzie do 135 cm, dzięki czemu dopasujemy ją do różnego typu pomieszczeń.

Złoty żyrandol z 6 żarówkami.
Inną propozycją metalowej lampy wiszącej w tym kolorze jest Capital. Każde z jej 6 ramion zakończone jest źródłem światła. Charakteryzuje się prostym designem i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki możliwości doboru kształtu żarówek – możemy kształtować charakter lampy według własnego gustu. Szczególnie warto zakupić do niej żarówki dekoracyjne. W zależności od barwy i mocy światła LED, które można w niej zastosować, nadamy wnętrzu określony klimat.

Dzięki dołączonym rurkom możemy regulować wysokość oprawy. Wynosi ona między 76 cm, a 166 cm (minimum 76 cm + 3 rurki po 30cm każda). Lampa pasuje także do pomieszczeń, które urządzono w stylu industrialnym (loftowym).

Z półką na rośliny doniczkowe.
Do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu skandynawskim wpasuje się niestandardowa oprawa stołowa Harvest, która również dostępna jest na tomix.pl. Jej podstawa pełni funkcję półki, na której wyeksponujemy kwiaty lub zioła – będą one oświetlone światłem LED, znajdującym się w górnej części lampy. Dzięki temu do roślin dotrze światło, które jest niezbędne do ich wzrostu. Jest to szczególnie istotne w okresie zimowym.

W komplecie znajdują się 3 szklane doniczki. Lampa przeznaczona jest do ustawienia w kuchni, a także w salonie. W oprawę tą na stałe wbudowano moduł LED – o strumieniu 600lm i neutralnej barwie światła 4000K. Jego kąt świecenia wynosi 120 stopni. Produkt posiada 2 metrowy przewód z włącznikiem oraz zasilacz. W pakiecie otrzymamy instrukcję obsługi, jak i komponenty niezbędne do złożenia sprzętu.

Więcej zdjęć aranżacyjnych oświetlenia https://www.tomix.pl/aranzacja+wnetrz.html