Nowe cornery REJS do szafek narożnych

Odpowiednio wyprofilowane, wysuwane półki (tzw. nerki) to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań do dolnych szafek narożnych. Pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń, a jednocześnie zapewniają wygodę użytkowania. Ale to nie wszystkie powody, dla których warto rozważyć nowe rozwiązanie do narożników marki REJS – Corner Optima ERGO.

Dolne szafki narożne to jedne z największych i najbardziej pakownych mebli w zabudowie kuchennej. Niestety przez położenie i stosunkowo niewielki front są zarazem tymi najmniej dostępnymi i najtrudniejszymi do zagospodarowania. Nawet samo sprawdzenie ich zawartości jest problematyczne i nierzadko wymaga prawdziwej gimnastyki. Trzeba się schylić albo uklęknąć, a niekiedy, by zobaczyć co jest w środku, nawet skorzystać z latarki! Nie mówiąc nawet o tym, jak wiele kłopotu sprawia wyjęcie produktów, które przechowujemy w głębi.

Rozwiązaniem znacznie ułatwiającym korzystanie z szafek narożnych są cornery. Są to specjalne akcesoria meblowe – kosze i półki, które można wysunąć na zewnątrz mebla i tym samym ułatwić sobie dostęp do wszystkich przechowywanych w nim rzeczy.

Jednym z systemów, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest Corner Optima ERGO REJS – nowa, udoskonalona wersja znanego i cieszącego się popularnością modelu Cargo Optima.

Nowe Corner Optima ERGO

Przeznaczone do szafek narożnych o kształcie prostokąta, z zawiasem standardowym lub równoległym Corner Optima ERGO to systemy składające się z dwóch ruchomych półek, które montuje się na niezależnych, wytrzymałych ramionach do boku korpusu. Półki są ergonomicznie wyprofilowane, wysuwają się niezależnie od siebie, a montowany w standardzie miękki dociąg gwarantuje ich ciche domknięcie. To idealne miejsce m.in. na garnki, patelnie czy inne duże naczynia, których przechowywanie jest zazwyczaj problematyczne.

Cornery Optima ERGO dostępne są w wersji lewej lub prawej, w kilku rozmiarach dopasowanych do szafek o długości 800, 900 i 1000 mm. Aby działały prawidłowo, front szafki musi mieć odpowiednią szerokość minimalną. W przypadku cornerów do szafek o dł. 1000 mm istnieje konieczność dodatkowego podparcia górnego ramienia. Maksymalny udźwig systemów to 15 kg na półkę. Udźwig modeli do szafek mniejszych, o długości: 800 i 900 mm, to 10 kg na półkę.

Półki w Corner Optima ERGO dostępne są w dwóch kolorach: bieli i graficie. Każda z nich w standardzie wyposażona jest w praktyczną matę antypoślizgową, a także dopasowaną kolorystycznie galeryjkę (reling) z metalowego płaskownika. Oba rozwiązania mają na celu zabezpieczenie przechowywanych w szafce narożnej produktów przed zsunięciem i upadkiem.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu