Likwidacja pakietu akcji Schattdecor sprzedaje udziały w Fine Decor GmbH

Thansau: Specjalista od powierzchni dekoracyjnych Schattdecor i producent folii Fine Decor kończą wspólne przedsięwzięcie. Schattdecor SE sprzedaje swoje 50 pro-cent udziałów założycielowi Fine Decor, Hasanowi Sekmannowi. Inwestycja w Fine Decor nie doprowadziła do pożądanej symbiozy przedsiębiorstw, jak twierdzi Roland Auer, prezes zarządu Schattdecor SE.

“Zgodnie z naszym mottem “One Source. Unlimited Solutions.” cały czas, od dziesięcioleci poszerzamy nasze portfolio produktów. Duży potencjał dla nas i naszych klientów widzimy obecnie w nowych nośnikach, takich jak powierzchnie termoplastyczne.” – podkreśla Roland Auer.

Schattdecor kontynuuje realizację swojej strategii dalszego rozwoju powierzchni termopla-stycznych. Firma planuje kolejne inwestycje w technologię oraz infrastrukturę w tym obsza-rze i już położyła solidne fundamenty pod odnoszące sukcesy marki własne. Najlepszym tego przykładem jest ciesząca się uznaniem na rynku folia Smartflex Nature.

Najważniejszą kwestią pozostaje sprawna obsługa klientów i partnerów. Tak jak dotychczas, mogą oni wybierać produkty z oferty Schattdecor lub zamawiać Fineflex bezpośrednio od Fine Decor.