Jak stworzyć bezuchwytową kuchnię?

Idealne do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, w których oszczędność przestrzeni jest na pierwszym miejscu. Profile VELLO to oryginalne rozwiązanie do szuflad i szafek, które sprawdzi się w każdej przestrzeni.

Trend na minimalistycznie urządzoną przestrzeń, która nie przytłacza i pozwala nam odzyskać równowagę, utrzymuje się od wielu sezonów. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom dobrze oświetlonej i całkowicie bezuchwytowej kuchni, firma GTV zaprojektowała system VELLO.

Listwy zintegrowane z frontami

VELLO to zestaw poziomych i pionowych listew dostępnych w czterech wzorach i czterech najmodniejszych kolorach: bieli, czerni, stali szczotkowanej i aluminium. Za ich pomocą można zbudować szuflady i szafki bezuchwytowe, uzyskując jednolitą, gładką linię frontu mebla. System VELLO to rozwiązanie do każdego typu kuchni, które doda jej nowoczesności i zapewni komfort użytkownikom. Warto podkreślić, że jest to jedyne rozwiązanie na rynku, które posiada zintegrowane oświetlenie LED. Zdecydowanie wpisuje się w trend minimalistycznych, doskonale zaprojektowanych i oszczędnych wnętrz. Taśmy LED są niezwykle praktyczne, energooszczędne i wyróżniają się walorami dekoracyjnymi.

Listwy poziome

Listwa Vello w kształcie litery C jest idealna do zastosowania pomiędzy dwiema szufladami i daje nam możliwość otwierania szuflad od góry oraz od dołu. Dzięki funkcji LED możemy rozświetlić wnętrze szuflady będącej pod spodem profilu.

Z kolei listwa w kształcie L jest montowana bezpośrednio pod blatem, a zastosowanie taśmy LED pozwala oświetlić wnętrze górnych szuflad i szafek będących pod spodem profilu. Dzięki tej wyjątkowej funkcji nie musimy korzystać z górnego oświetlenia, kiedy potrzebujemy zajrzeć do szuflady, a nasza kuchnia zmienia się w estetyczne i przyjemne miejsce.

Listwy pionowe

Nie tylko w przypadku szuflad możemy cieszyć subtelnym zintegrowaniem listwy z frontem, ale także przy standardowych szafach i szafkach. Listwy Vello w kształcie pojedynczego i podwójnego T stosuje się do wysokiej zabudowy kuchennej, np. do szafek cargo. Profil podwójny T służy do bezuchwytowego otwierania dwóch niezależnych frontów. Natomiast profil pojedynczy T stosowany jest do otwierania pojedynczej szafki. Listwy Vello, montowane między frontami w nowoczesnych przestrzeniach, wpływają na komfort użytkowania i zachowanie minimalistycznej estetyki we wnętrzu. Dzięki wertykalnym listwom Vello uzyskujemy gładką linię frontu zabudowy od podłogi aż po sufit.

Na wiele sposobów

Listwy VELLO montowane są do wewnętrznego boku korpusu szafki do wcześniej wyfrezowanych punktów. W innej wersji możemy zamontować ich koniec do zewnętrznego boku – wówczas warto zastosować estetyczne zaślepki w wariancie pełnym lub niepełnym. Elementy systemu VELLO wykonane są z wysokiej jakości aluminium i są dostępne w długości 3000 mm z możliwością docięcia do pożądanej długości.

W dobrym stylu

Vello sprawdzi się w każdej przestrzeni kuchennej – i małej, i dużej. Będzie idealny do loftowych i industrialnych kuchni, z ciemnymi frontami. Doskonale odnajdzie się również w modnej szarości – od jasnej do antracytowej. Biała klasyczna kuchnia z blatem w kolorze ciepłego drewna to także dobre miejsce na Vello. Uniwersalność systemu sprawia, że nie istnieją dla niego ograniczenia. Minimalizm we wnętrzach – choć zagościł już na dobre – nadal potrafi zaskoczyć. Wciąż możemy odkrywać nowe sposoby na oszczędną przestrzeń, która jednocześnie nie traci uroku. Ascetyczne wnętrze nie znaczy skromne i nudne. Z listwami GTV to bardzo proste. Vello to synonim dobrze zaprojektowanej kuchni.