Interprint na Łódź Design Festival 2021 – podsumowanie wydarzenia

Za nami kolejna udana edycja Łódź Design Festival. Wydarzenie odbywające się w dniach 14-23 maja ponownie przyjęło formułę hybrydową, łącząc aktywności na terenie miasta ze spotkaniami i dyskusjami online. Interprint już po raz 14. brał udział w festiwalu i był jego sponsorem. Tradycyjnie ufundował też jedną z nagród w konkursie make me!, którego celem jest wsparcie młodych projektantów realizujących odważne projekty w duchu innowacyjnych trendów, a także przygotował autorską instalację przy OFF Piotrkowska – „I choose myself”.

W tym roku make me! Interprint Award w wysokości 10 000 zł trafiło do Zofii Hernas za projekt „Malu” – dziecięcy holter EKG stworzony z myślą o najmłodszych pacjentach i poprawie ich komfortu podczas badań. Wystawa nagrodzonych prac była zorganizowana w przeszklonych pawilonach na terenie kompleksu OFF Piotrkowska. Tuż obok Interprint prezentował również autorską instalację pod nazwą „I choose myself”, która kreatywnie rozwijała motyw główny festiwalu – hasło LEPIEJ.

Koncepcja instalacji powstała we współpracy z Mają Palczewską, projektantką wzornictwa przemysłowego i architektką wnętrz, i zwracała uwagę na połączenie osobistego komfortu z odpowiedzialnym korzystaniem z zasobów. 4 przestrzenie z wykorzystaniem dekorów Interprint (Aris, Diego, Justus i Fontia) stanowiły gotowe pomysły na wnętrza, w których poszukiwanie własnego stylu i zharmonizowanego z nim wzornictwa idzie w parze z głębszym namysłem oraz bardziej świadomymi wyborami. Instalacja proponująca remedium na nadmierny konsumpcjonizm cieszyła się dużym zainteresowaniem gości festiwalowych oraz mieszkańców Łodzi.