Hydromasaż – najlepszy sposób na relaks po pracowitym dniu

Kąpiel w wannie wypełnionej aromatyczną pianą, dobra książka, aromatyczna herbata lub lampka wina – to doskonały sposób na relaks w chłodne jesienne i zimowe wieczory. Takie chwile odpoczynku mogą być przyjemniejsze dzięki wannie z hydromasażem, która zapewni jeszcze głębsze odprężenie i regenerację.


Wanna z systemem hydromasażu lub kabina prysznicowa z hydromasażem umożliwiają kąpiel, która ma zbawienne działanie dla organizmu. Hydromasaż przywraca siły po męczącym dniu, regeneruje organizm, a także wzmacnia całe ciało. To doskonały sposób na „naładowanie baterii” w domowym zaciszu, szczególnie gdy aura nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz.

Wanna czy kabina?

Na którą z tych opcji się zdecydować? Wszystko tak naprawdę zależy od osobistych preferencji. Jeżeli wolimy dłuższy wieczorny relaks lepszym rozwiązaniem będzie wanna. W przypadku gdy kąpiel traktujemy jak szybki, pobudzający zabieg, z którego korzystamy przed wyjściem do pracy, lepiej sprawdzi się kabina.

Istnieją różne rodzaje wanien z systemami hydromasażu. Sanplast dostarcza zarówno te z funkcją hydromasażu wodnego, powietrznego jak i hydromasażu mieszanego. Hydromasaż mieszany charakteryzuje się połączeniem dysz wodnych i dysz powietrznych, w systemie wodnym występują natomiast jedynie dysze wodne. Produkty Sanplast łączą działania różnorodnych dysz kierunkowych i rotacyjnych, które pozytywnie wpływają na samopoczucie, poprawiają nastrój i sprawiają, że Twoja skóra będzie w doskonałej kondycji. Specjaliści twierdzą również, że strumienie wody oraz powietrza o odpowiednim natężeniu znakomicie wpływają na krążenie poprzez wyrównywanie ciśnienia krwi, układ oddechowy, trawienie (wspomagają perystaltykę jelit), zmniejszają napięcie mięśni, a także wyciszają, łagodzą ból i zmniejszają bezsenność.

Postaw na jakość

Czym kierować się wybierając wannę lub system hydromasażu? Oprócz jakości wykonania i solidności warto zwrócić uwagę na ilość i rozmieszczenie dysz. Woda wypływająca z dysz do masażu pleców powinna wydobywać się z większym ciśnieniem niż z tych przeznaczonym przykładowo do tułowia. Ważna jest też średnica poszczególnych dysz oraz to, by znajdowały się one na określonej wysokości.

Wanny mogą posiadać wiele dodatkowych funkcji podnoszących komfort użytkowania. Oprócz standardowego wyposażenia, w skład którego wchodzi zazwyczaj pompa, sterowanie elektroniczne, system rur i węży oraz dysze, można dokupić elementy i stworzyć wannę w pełni dopasowaną do swoich potrzeb. Jako opcje dodatkowe możemy dobrać chromoterapię, aromaterapię czy dezynfekcję. Wszystko to sprawi, że wodny masaż w wannie będzie jeszcze pełniejszy i bardziej odprężający.