Hity Schattdecor & Bestsellery na SICAM 2018

It’s trend o’clock!

Dekory „Neapolis”, „Mercurio”, „Astana Pine” oraz „Waterford Oak” to najnowsza generacja wzorów „Made by Schattdecor”. Projektanci, klienci i goście targowi widzą olbrzymi potencjał w bestsellerach Schattdecor, takich jak „Jackson Hickory”, „Ventura Chestnut” czy „Dąb Catania”. Dostawcy branżowi oraz goście targowi z ponad 130 krajów mogli zapoznać się na stoisku firmy z nowymi, funkcjonalnymi koncepcjami trendowymi w ramach tematów SMART“, „MICRO“, „COMMUNITY“ oraz „AGELESS“. Claudia Küchen, dyrektor Działu Marketingu, Designu i Komunikacji mówi: „Naszym celem było zaprezentowanie odwiedzającym nasze stoisko, w jaki sposób różnorodność stylów życia, zmieniające się koncepcje mieszkaniowe oraz wymieszanie czasu wolnego i pracy wpływają na pojawienie się nowych trendów. Nowe modele życiowe kształtują formę mebla  i funkcję pomieszczeń, w której mieszkamy i pracujemy i to, jak chcemy je urządzić”. Międzynarodowe targi są według Klausa Müllera, Dyrektora Sprzedaży powierzchni dekoracyjnych, idealnym miejscem i momentem do wsparcia klientów z obszaru Europy Zachodniej w rozwoju nowych produktów i innowacyjnych rozwiązań. Nowości z obszaru wklęsłodruku oraz zadruku cyfrowego to dowód na to, że projektanci firmy reagują na nowe rozwiązania i potrzeby  w branży. Wzory kamieniopodobne jak „Mercurio”  są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku a takie wzory jak „Tropical Tiles” – dekor bazujący na motywie liści wpisują się w modny  trend botaniczny.

Bestsellery  SICAM 2018

Dąb Catania” zachwycił nową wersją kolorystyczną

Już na ostatnich targach SICAM 2017 „Dąb Catania” cieszył się dużym zainteresowaniem. W bieżącym roku prezentowany był w nowej, ciekawej  kolorystyce. Claudia Küchen: „Dęby są dalej bardzo modne. Bazując na naszych obserwacjach z targów w Mediolanie, stworzyliśmy nowe wybarwienie Dębu Catania, które ma według nas duży potencjał. Zainteresowanie gości targowych tą wersją dekoru tylko to potwierdza.”

Jackson Hickory

Prezentując „Jackson Hickory” na Interzum 2017 Schattdecor wprowadził na rynek „nowy dąb”. Ten  dekor meblowy znajduje zastosowanie we wszystkich obszarach rynku i jest doskonałą alternatywą dla rustykalnych dębów. Jego mocne strony to naturalność i nowoczesna, ponadczasowa kolorystyka, co daje możliwość wielu ciekawych połączeń z innymi wzorami. Znajdzie on zastosowanie na rożnych elementach wyposażenia wnętrza.

Ventura Chestnut

Ventura Chestnut to wzór wyjątkowy i bardzo uniwersalny. Jego elegancki rysunek wyróżnia się delikatnymi sękami i dynamiczną strukturą a także wieloma ciekawymi elementami.  Dzięki temu spełnia on oczekiwania rynku dotyczące powierzchni naturalnych, znajdujących wielorakie zastosowanie.

Bestseller Sicam 2018

Hity wzornicze SICAM 2018

Mercurio

A propos wzorów uniwersalnych: imitacje kamieni cieszą się nadal bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to trend , na który Schattdecor odpowiedział między innymi poprzez wprowadzenie na rynek dekoru “Mercurio”. Może on znaleźć zastosowanie w różnych obszarach mieszkania, nie tylko na blatach roboczych w kuchni.

Neapolis

Bardzo ciekawe połączenie klasycznej struktury dębowej z płytkami i graficznymi elementami, może zostać użyty zarówno na podłogach jak i na meblach, w projektach o charakterze  rustykalnym.

Astana Pine

Ten meblowy dekor sosonowy wyróżnia się  powierzchnią sprawiającą wrażenie nieoszlifowanej oraz wybielonej, co nadaje mu charakter vintage. Wąskie deski mają ślady heblowania. Sktruktura wzoru podkreślona została przez efekt 3D.

Waterford Oak

Rustykalne dekory cieszą się nadal popularnością na wielu rynkach. Wzór meblowy Waterford Oak wyróżnia się dzięki rysom  oraz wielu dynamicznym detalom. W połączeniu z bardzo wyrazistą strukturą  powstała  bardzo autentyczna reprodukcja drewna.

Ventura Chestnut

Ventura Chestnut to delikatny  i uniwersalny dekor meblowy. Ten elegancki materiał cechuje obecność  licznych małych sęków oraz  delikatnych detali.  Spełnia on potrzeby rynkowe dotyczące  naturalnych struktur, możliwych do zastosowania w różnych rozwiązaniach meblowych.

Highlights Sicam 2018