Ferie zimowe na start – przechowywanie sprzętu narciarskiego w trzech krokach.

Początek ferii zimowych to dla wielu osób również szczytowy moment sezonu narciarskiego. Kiedy już kupimy kombinezony, narty i inne elementy niezbędne do jazdy, musimy znaleźć odpowiednie miejsce do ich przechowywania. Zmieszczenie w domu dodatkowych sprzętów nie musi wcale stanowić dużego wyzwania. Kluczem jest znalezienie odpowiedniego miejsca i zastosowanie odpowiednich akcesoriów.


Krok 1. Organizacja miejsca

Należy pamiętać, że narty powinno się przechowywać symetrycznie, ślizgami na zewnątrz lub do góry. Panuje wiele mitów, według których narty powinny stać pionowo lub poziomo, a każdy ich element powinien być spięty skipasami. W rzeczywistości nie ma to dużego wpływu na ich jakość i nie przekłada się na późniejszy komfort jazdy. Ważne, żeby tak zorganizować przestrzeń, aby narty leżały w miarę swobodnie i nic ich nie uciskało. Są do tego odpowiednie akcesoria. Ciekawymi elementami wyposażenia są też takie, które spełniają więcej niż jedną funkcję. – Przykładem może być wysuwane siedzisko, które dzięki swojej wytrzymałej konstrukcji może być również schowkiem na ciężkie rzeczy – takie jak np. łyżwy czy buty do nart – mówi Artur Kaproń, Product Manager w firmie GTV specjalizującej się w dystrybucji funkcjonalnych akcesoriów meblowych.

Krok 2. Idealne pomieszczenie

Pomieszczeniem, które możemy zagospodarować na przechowywanie sprzętu, w tym nart czy kombinezonów jest garderoba. – Dzięki odpowiednim akcesoriom takim jak systemy przesuwne czy sprytnie schowane szuflady z dużym udźwigiem, możemy dyskretnie przechować kombinezon czy zimowe czapki, szaliki i rękawiczki. Nie będą wtedy rzucać się w oczy ani zajmować miejsca – mówi Artur Kaproń. – Dzięki temu ubrania są bezpieczne i odpowiednio przechowywane cały rok, nie tylko w trakcie sezonu – dodaje. Same narty możemy przechowywać w garażu czy piwnicy, istnieją jednak sprytniejsze rozwiązania. – Można do tego zaadaptować na przykład wnękę pod schodami. Zamontowane tam drzwi na systemie przesuwnym sprawią, że zyskujemy dodatkowe pomieszczenie, właśnie na rzeczy takie jak narty – zauważa Product Manager GTV. Alternatywnym, lecz również ciekawym rozwiązaniem, jest szuflada chowana pod łóżkiem. Dzięki istnieniu na rynku dużych szuflad z wystarczającym udźwigiem, problemem przestaje być znalezienie dodatkowej przestrzeni.

Krok 3. Pielęgnacja

Bardzo istotnym elementem przechowywania nart, łyżew i innego sprzętu służącego nam w trakcie zimowego szaleństwa, jest pielęgnacja. Ostrza, płozy i pozostałe elementy mające bezpośredni kontakt ze śniegiem lub zamarzniętą powierzchnią powinny być odpowiednio nasmarowane i zabezpieczone. Szczególnie ważne jest to w trakcie przerwy między sezonami. Warto również zwrócić uwagę na to, żeby schowanym na lato nartom nic nie zagrażało – w garderobie lub komórce musi znaleźć się wystarczająco dużo przestrzeni.

 

O GTV:

GTV to międzynarodowy dystrybutor akcesoriów meblowych i oświetlenia. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Spółka obecna jest na kilkudziesięciu rynkach w Europie, Azji i Ameryce, a produkty z logo GTV znajdują się w milionach domów i biur na całym świecie. GTV jest firmą w 100% z polskim kapitałem.

Więcej informacji na http://www.gtv.com.pl/pl/.