Duże porządki w małym mieszkaniu, czyli jaki model mopa wybrać?

Zastanawiasz się nad wyborem nowego mopa, który wyczyści podłogi na błysk, a Tobie zapewni komfort sprzątania? A jednocześnie nie masz zbyt wiele miejsca, żeby przechowywać taki sprzęt? Sprawdź, jak dobrać model najlepszy do swoich potrzeb i możliwości.

Jeśli w Twoim mieszkaniu każdy centymetr jest na wagę złota, kupowanie zestawu sprzątającego z dużą ilością funkcji, których nigdy nie wykorzystasz, nie będzie najlepszym rozwiązaniem. W tym wypadku postaw na funkcjonalność, ergonomię i wydajność akcesoriów do sprzątania i dopasuj je do powierzchni, które będziesz sprzątać.

Ergonomiczny model z wiadrem

W przypadku, kiedy możesz wygospodarować w mieszkaniu choć trochę miejsca na przechowywanie akcesoriów do sprzątania, zainwestuj w mopa z wiadrem. Wybierz model, z którego po prostu wygodnie Ci będzie korzystać, np. obrotowym systemem wyżymania i teleskopowym drążkiem (np. Ultramat TURBO marki Vileda). Składany drążek ułatwi Ci przechowywanie takiego zestawu. Zwróć także uwagę na typ wiadra – powinno być łatwe do przenoszenia i posiadać specjalny uchwyt, umożliwiający jego opróżnienie po zakończonym sprzątaniu. Wszystkie te aspekty ułatwią Ci sprzątanie i sprawią, że nie będzie ono aż tak męczące i pracochłonne.

Zawsze pod ręką, czyli bez wiadra

Jeśli Twoje mieszkanie jest naprawdę niewielkie, zastanów się nad mopem ze zbiornikiem wbudowanym w drążku – to bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie. Sprawdzi się nie tylko w małych wnętrzach. Nie trzeba korzystać z ciężkiego wiadra, wystarczy użyć spryskiwacza. Jedyne, co musisz zrobić to rozpylić środek czyszczący za pomocą przycisku umieszczonego w rączce i przetrzeć. – Mop ze sprayem w drążku (np. Spray & Clean) sprawdzi się w każdym mieszkaniu. W mniejszym z powodzeniem może być tym jedynym mopem, z kolei w większych przestrzeniach możemy go używać jako drugiego – do codziennego czyszczenia. Jest łatwy i lekki do przenoszenia i co najważniejsze – nie wymaga stosowania wiadra, bo ma zbiornik o pojemności 750 ml. Umyjemy nim każdy rodzaj podłogi, również z drewna. Bardzo wygodny w użytkowaniu jest model z dwustronną nakładką z mikrofibry. Obrotowa stopa mopa umożliwia jednoczesne mycie, a później osuszanie podłogi po odwróceniu wkładu. Dzięki niej wyczyścimy również dwa razy więcej powierzchni niż standardowym mopem ze spryskiwaczem, a zatem sprawdzi się również na większych powierzchniach – tłumaczy Magdalena Jaklewicz, ekspert marki Vileda.

Łatwe czyszczenie trudno dostępnych miejsc

Im mniejszy metraż, tym mniej wolnej przestrzeni na swobodne manewrowanie mopem. Dlatego ważne, aby wybrany model miał obrotową głowicę (najlepiej 180˚) i dawał możliwość łatwego dotarcia do trudno dostępnych miejsc (np. pod meblami czy kanapą). Niemniej istotna jest odpowiednio wyprofilowana stopa, np. o kształcie trapezu, która bez problemu pozwoli na dotarcie do kątów i narożników. Sprawdź też, czy po zakończonym sprzątaniu będziesz mogła w prosty sposób zdjąć nakładkę mopa i wyprać ją w pralce. Może nie ma to znaczenia w przypadku niewielkiego metrażu, ale na pewno pozwoli utrzymać sprzęt w czystości.

Wybierając akcesoria do sprzątania kieruj się ich jakością. Sprawdź, czy są porządnie wykonane i funkcjonalne. Okaże się, że nie musisz mieć wielu akcesoriów, aby utrzymać podłogi w czystości – wystarczy jeden mop, ale solidny.

Więcej informacji:  www.vileda.pl
www.sklep.vileda.pl