Cosentino na Dubai Design Week 2021

Dubai Design Week to coroczne święto designu, obejmujące kulturę, edukację, sztukę i architekturę. Wydarzenie wspiera społeczność branżową i kreatywną w organizacji różnorodnych wydarzeń i wystaw oraz działa jako organizacja promująca działania poświęcone designowi, odbywające się w całym mieście. W tym roku jedną z ważniejszych inicjatyw była „Context Reflections”; instalacja skoncentrowana na naturalnym świetle i zrównoważonym rozwoju, zbudowana przy użyciu neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla kolekcji Cosentino Silestone Sunlit Days.

Firma Cosentino, światowy lider w produkcji i dystrybucji innowacyjnych wielkoformatowych płyt, przeznaczonych zarówno do wnętrz, jak i na fasady oraz inne przestrzenie zewnętrzne, ponownie stała się bohaterem ostatniej edycji Dubai Design Week. Zwiedzający wystawy zachwycili się projektem zainicjowanym przez Cosentino i wielokrotnie nagradzaną firmę projektową ANARCHITECT. Wspólnie zaprezentowano „Context Reflections”, publiczną instalację, stworzoną w duchu slow-tech. Instalację można obejrzeć w sercu Dubai Design District.

Zbudowana z wykorzystaniem Sunlit Days, pierwszej w historii kolekcji neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla powierzchni  Silestone firmy Cosentino, instalacja zaprasza odwiedzających do wejścia do zaciemnionej komory, aby zatrzymać się i odkryć  w środku intrygującą grę przenikającego się światła, powstałego dzięki naturalnie występującemu zjawisku optycznemu. Instalacja czerpie inspirację z zasad gry światłem, podobnym jak w camera obscura. „Context Reflections” kontynuuje badania nad związkiem naturalnego światła i wysokiej jakości materiałów. Nawiązuje także do znaczenia kontekstu we wszystkich przestrzeniach architektonicznych i wewnętrznych, w które się angażujemy. Koncepcja instalacji podkreśla także wyjątkowo istotną dla Cosentino ideę zrównoważonego rozwoju i budowanie zbiorowej świadomości, dotyczącej ochrony środowiska.

Obecność Cosentino w Dubaju dopełnił udział w Interior Makers i platformie „Interiors From Spain” na Downtown Design Trade. W przestrzeni można zobaczyć m.in. próbki produktów Cosentino oraz stoiska renomowanych hiszpańskich firm projektowych.

Więcej na www.cosentino.com